#

Хто такий мер-хабарник із Таращі та чим ще він відомий

05.03.2020 16:30
Хто такий мер-хабарник із Таращі та чим ще він відомий

Уже дві каденції поспіль Таращу, найбільш депресивне місто не лише столичного регіону, а й усієї України, очолює Валерій Велієв. На посаді цей загадковий персонаж особливо нічим не видавався до моменту, коли посадовця-корупціонера спіймали на гарячому

Місто Тараща ще 10 років тому було одним із найпотужніших районних центрів Київської області: працювали підприємства металургії та машинобудування, завод комбікормів та кормових добавок, меблева фабрика. Відтак, із 15 великих підприємств районного значення наразі працює лише 6, здебільшого в сільському господарстві та харчовій промисловості.

Чисельність населення надзвичайно стрімко скорочується, а з роками ситуація тільки погіршується. У Таращі величезна кількість проблем, які чомусь ніхто не вирішує. За десять років перебування Валерія Велієва на посаді міського голови помітних зрушень фактично немає.

Насамперед зазначимо про очевидний намір мера Таращі відсторонитися від ЗМІ. Велієв не погоджувався навіть надати журналістам інформацію про біографічні дані. Тож про цю особу публічна інформація як позитивного, так і негативного характеру практично відсутня.

Велієв – азербайджанець за походженням. Згідно з даними з відкритих джерел, має вищу освіту, проте де він її здобув невідомо.

Чинний мер Таращі працював у правоохоронних органах: у званні полковника керував Таращанським районним відділенням міліції в Київській області. Як начальник цього РВВС, Велієв проходив свідком у справі вбивства в 2000 році журналіста Георгія Гонгадзе. Після цього продовжив працювати в органах.

У 2010 році Велієв балотувався до міської ради вже як пенсіонер (він 1961 року народження). А перемогу на місцевих виборах здобув від партії чинного мера столиці Кличка "УДАР".

У 2015 році за крісло мера боролися аж 19 кандидатів, серед яких були тодішні секретар міськради Андрій Товстенко та заступник міського голови Григорій Хоменко. Таким чином, вибори показали, як чудово "згуртована" міська влада: кожен чиновник працює сам на себе, а не на благо Таращі.

Цікаво, що, крім того, що вище зазначені особи балотувалися як самовисуванці, чинний мер Велієв також вирішив не виступати під егідою якоїсь партії. Подейкували, що останній таки залучався підтримкою користувався партії "УДАР". 

У результаті Велієва обрали міським головою Таращі. І все б нічого, але через низьку явку виборців за нього проголосували трохи більше 500 виборців (11,67%). Але цього вистачило, щоб він зміг повторно зайняти крісло мера. Таким чином, він очолив місто, заручившись підтримкою менше 5% його населення.

У несвоєчасно поданій декларації 2019 року (31 серпня, а можна лише до 31 березня) мер Таращі зазначив, що в нього нема ні кола, ні двора. Окрім заробітної плати в розмірі 170 137 грн, ніякого іншого прибутку міський голова не отримав. Нерухомістю він не володіє, королем квадратних метрів не являється. Проте в деклараціях минулих років інформація була більш детальна.

Відповідно до їхніх даних, житловий будинок загальною площею 160,8 кв. м у Таращі належить дружині Велієва Наталії. Також чинний міський голова раніше задекларував три земельних ділянки в Таращі: одну свою - площею 810 кв. м. і дві дружинині - 611 кв. м. і 1000 кв. м.

Згідно з деклараціями попередніх років, Наталія Велієва володіє двома легковими автомобілями: Ford Sierra (1987р.) і ВАЗ 217030-110-01 (2008 р), а от мер Таращі може похизуватися хіба тим, що має свій причіп БЗП 5 (2005 р).
Щодо будь-яких заощаджень, то у Велієва та його дружини офіційно вони відсутні.

Цікаво, що в 2018 році Велієв отримав зарплату в розмірі більше 500 тис грн, коли в 2019 році сума суттєво зменшилася до 170 тис грн. Можливо, міському голові на щось не вистачало коштів, що, власне, і підштовхнуло посадовця до хабарництва...

Відомо, що посадовець вимагав гроші за сприяння у позитивному вирішенні звернень громадян. Останнім потрібно було здійснювати ”добровільні внески”, аби заяви розглянули на їх користь.

Відтак, правоохоронці спіймали хабарника на гарячому й задокументували факт вимагання з підприємця 1 000 доларів за видачу дозволу на розташування тимчасової споруди на території міста, зокрема винесення та позитивний розгляд цього питання на сесії.

Правоохоронці затримали міського голову під час одержання другої частини хабаря – 500 доларів США. На підтвердження виконання своїх обіцянок посадовець передав громадянинові відповідне рішення сесії. Факт одержання Велієвим першого "траншу" було задокументовано раніше.
 
Таким чином, міського голову затримано за статею 208 Кримінального процесуального кодексу України. Наразі вирішується питання про повідомлення йому про підозру.

Наступні вибори відбудуться вже восени цього року, тож жителям Таращі варто обрати того, хто хоч спробує витягнути район із затяжного депресивного стану. Адже залишати людину на другу каденцію трошки більше ніж 500-ма голосами вкрай нерозсудливо.

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook