#

Хто є хто у Київській облраді: "Наш Край" як прихисток для екс-"регіоналів"

12.09.2017 09:10
Хто є хто у Київській облраді: "Наш Край" як прихисток для екс-"регіоналів"
Ярослав Добрянський

Продовжуючи серію публікацій про депутатські фракції Київської обласної ради, "Моя Київщина" проаналізувала кадровий склад фракції "Наш край", яка зібрала під своїми стягами персонажів з вкрай неоднозначною репутацією

Як відомо, партія "Наш край" була створена як політичний проект Банкової з однією метою – дати можливість колишнім "регіоналам" після Революції Гідності відсидітися в теплих кріслах облради, а не в СІЗО. За великим рахунком, зараз ця партія виконала свою функцію, і як проект уже непотрібна. Основну місію – дати утриматися "регіоналам" при владі вона виконала. На загальноукраїнському рівні партією керує (а, по суті, координує розрізнені місцеві осередки) колишній заступник екс-голови КМДА Олександра Попова – Олександр Мазурчак. На Київщині головним у "Нашому Краї" є Володимир Удовиченко – депутат Київоблради і багаторічний мер Славутича. Проте, першим номером у Київській облраді є інша людина - Ярослав Добрянський - і про нього ми зараз поговоримо...

Якщо ж говорити про "Наш Край" на Київщині, то він став майданчиком, про який на наступний день забули. Так, мерами Обухова та Узина стали Олександр Левченко та Олександр Охрименко - обидва балотувалися від цього проекту, але більше ніде особливо про це не згадували. Якщо ж дещо узагальнити позицію депутатів від "Нашого краю" у облраді, то "НК" для них - лише формальність. Умовно їх можна розділити на дві групи: люди Добрянського і люди Москаленка. І в разі чого фракцію може розірвати навпіл, якщо "вожді" вирішать відокремитися один від одного. 

Ярослав Добрянський

 

Ярослав Добрянський якраз і є першим номером партії у Київській облраді. Якщо об'єктивно дивитися на персону Добрянського, то маючи відносно молодий вік, цей політик встиг набратися досвіду на великій кількості різноманітних посад. Інша справа, який це був досвід...

Розпочинав свою кар’єру Добрянський у Міністерстві аграрної політики, де трудився у патронатній службі. Там він познайомився з  Олександром Качним – тодішнім головою Департаменту рибного господарства, який у 2006 році, після того як став головою Київської обласної ради, "забрав" Добрянського до себе і призначив його своїм помічником. Сам же Добрянський потрапив до обласної ради у 2010 році, будучи головою Макарівської РДА. Тоді він вже теж представляв «Партію регіонів». Однак, до "регіоналів" він встиг побувати і у лавах "Нашої України" та мав протекцію екс-губернаторки Віри Ульянченко, з подачі якої він очолював Згурівську РДА.

Окрім Згурівщини і Макарівщини Добрянський встиг покерувати ще й Києво-Святошинським і Бориспільським районами.  За чутками, саме Качний рекомендував Добрянського Ульянченко. Щодо його керівництва на посаді голови різних РДА є багато неоднозначних відгуків. З одного боку, жителі районів пам’ятають Добрянського та непогано про нього говорять. З іншого ж, навколо персони пана Ярослава спливає величезна кількість скандалів, пов’язаних із цинічним земельним "дерибаном", як то, наприклад у Білогородці Києво-Святошинського району. Тоді, у 2010 році, жителі села навіть перекривали трасу Київ-Чоп з єдиною вимогою – повернути їм їхню законну землю. Тоді Києво-Святошинська РДА перебрала на себе повноваження у розпорядженні цими землями і передала їх третім особам. Варто зазначити, що люди вклали у ці ділянки гроші і проводили газифікацію і електрифікацію за власні кошти. Місцеві жителі звинувачували Добрянського у цих схемах і вимагали скасування рішення про передачу цих земель тридцятьом невідомим особам. І це далеко не єдиний "зашквар" цього чиновника.

Щодо стосунків з "регіоналами", то у Добрянського вони були доволі тісними. Депутат облради від "Партії регіонів", заступник голови облради Олександра Качного (на той час вже теж "регіонал"), Ярослав Добрянський вірою і правдою служив режиму Януковича. Деякі ЗМІ, навіть говорили, що Добрянський разом з Качним літали до Москви на святкування 20-річчя Конституції РФ в той час, коли у Революції Гідності вже були перші жертви.

На останніх місцевих виборах 2015 року йому пропонували йти до обласної ради від "Опоблоку", але той відмовився, через що, колишні "регіонали" його вважають зрадником. Такої самої думки, але дещо з інших причин, дотримуються і на Банковій. За чутками, на Добрянського була покладена важлива місія – створити більшість разом з БПП, на чолі якого тоді стояв Лев Парцхаладзе. Добрянський окрім "Нашого Краю" мав підтягнути голоси з інших фракцій. Ціль - обрати головою облради Олександра Горгана. Взамін Добрянський нібито мав отримати крісло заступника голови облради. Але склалося не так як гадалося. В останній момент голосів не вистачило, і головою облради стала Ганна Старикова від "Батьківщини".

Добрянського на Банковій звинуватили у "зливі" голосування. Були відкриті кримінальні справи: благо, наслідив Добрянський добряче. Через це, подейкують, зараз відбувається зближення Добрянського з "Батьківщиною". Навіть пішли чутки про те, що Добрянський збирається йти на вибори до Верховної Ради саме від "Батьківщини" по Бориспільському виборчому округу №98. Нібито підтримку і фінансування йому пообіцяв Олександр Мостіпан - відомий власник свинокомплексів.

Поговорюють, що Добрянський має і невеликий бізнес. Так, у Броварах він нібито має невеликий проволочний завод, а в Іванківському районі вирощує міскантус – рослину, яка використовується як біопаливо. За рахунок цього бізнесу досить тісно товаришує зі своїм однопартійцем – Олександром Леляком, який працює у сфері альтернативних джерел енергії. 

Варто також згадати про цікаві взаємовідносини Добрянського і одіозного мера Бучі Анатолія Федорука. Так, коли Добрянський очолював Києво-Святошинську РДА, Федорук якраз активно реалізовував свої земельні схеми. Зрозуміло, що не без відома тодішнього голови РДА. В результаті, Добрянський став заступником Федорука. Щоправда, місцеві люди кажуть, що особливо нічим він в Бучі не запам'ятався. Можливо, тому, що крісло заступника мера Бучі для Добрянського була виключно статусною річчю. Як би там не було, але після відкриття кримінальних справ проти Добрянського, Федорук, нібито, відвернувся від "нашекраївця". Але табличка на кабінеті з іменем Добрянського у Бучанській міськраді висить досі…

Зараз проти Добрянського відкрито кримінальне провадження і він знаходиться під домашнім арештом у Петропавлівській Борщагівці. Чим закінчиться ця історія, поки невідомо. Але люди наближені до Добрянського говорять, що він абсолютно впевнений у своїх силах і свято вірить, що йому таки вдасться зберегтися при владі. Навіть попри те, що він був люстрований...

Володимир Удовиченко

 

Наступний депутат від "Нашого краю" Володимир Удовиченко – людина відома. Багаторічний мер Славутича, який, фактично, побудував це місто. Поговорюють, що саме Удовиченко доклав чимало зусиль для втілення проекту "Наш Край" в життя. В обласній раді очолює комісію з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою. Виступає активним пропагандистом реформи децентралізації на Київщині. І є прихильником влади - причому будь-якої.

Удовиченко уміло підлаштовується під будь-яку владу та перефарбовується, коли це було необхідно. Підтримував і Ющенка, і в "Партії регіонів" був. Коли почалася Революція Гідності, він вже голосно заявляв про свій вихід зі стану "біло-блакитних". З іншого боку, усі хто колись спілкувався з Удовиченком, мають враження, що він трохи не в собі. Проте, знаючі люди кажуть, що це такий імідж екс-мера Славутича.

Зараз, крім роботи в обласній раді, він очолює "Клуб мерів" і бере активну участь у житті Славутича, будучи головою громадської ради з розвитку міста. Нинішній мер міста Юрій Фомічев є ставлеником Удовиченка, який не зміг відмовитися від можливості "великої" політики.

Валентин Багнюк

 

Одним із людей Добрянського називають головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Валентина Багнюка. До обласної ради він мав досвід роботи у Броварській міськраді. В Київоблраді є заступником голови комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів. У своїх колах його називають доволі авторитетною людина. Щодо політичних переконань, то люди які близько спілкуються з Багнюком кажуть, що він є ідейним БЮТівцем, а в "Наш край" пішов виключно з метою збереження при владі.

Політика для родини Багнюків стала чимось на зразок родинної справи. Так, син Валентина Багнюка – Віталій - балотувався на минулих місцевих виборах до Броварської міськради від "Партії простих людей", але достатньої кількості голосів здобути не вдалося. Цікаво, що основна частина кандидатів від цієї партії працює у... Броварській ЦРЛ.

Загалом, Броварська ЦРЛ регулярно опиняється у епіцентрі скандалів. То лікарі зламали пацієнту щелепу, то постраждалим надають допомогу п’яні медпрацівники. Плюс, нещодавно, губернатор Київщини Олександр Горган звинуватив броварських медиків у розкраданні коштів, що призначалися для закупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу...

Олександр Леляк

Олександр Леляк вважається стовідсотковою людиною одіозного нардепа, екс-"регіонала" Ярослава Москаленка, хоча це, як ми писали вище, абсолютно не заважає йому працювати і з Добрянським. Леляк очолював Іванківську райдержадміністрацію та був депутатом районної ради від "Партії регіонів". Саме з часів керівництва у Іванківському районі товаришує з Москаленком. Вважається хорошим менеджером, користується непоганим авторитетом в районі. Великих політичних амбіцій не має. Але його дружина Людмила є депутатом Іванківської районної ради.аймається бізнесом – є директором компанії "Украгроенерго". З цього моменту треба розповісти більш детально. "Украгроенерго" займається вирощуванням культур, які застосовуються як альтернативні джерела енергії. Водночас, це підприємство є структурним підрозділом групи компаній "Укртепло", яка має сумнівну репутацію у якості роботодавця. Як розповідали колишні працівники компанії, там постійно затримували заробітну плату, а заплановані проекти здавали з величезною затримкою і сумнівною якістю. За їхніми словами, "Укртепло" отримує гроші з Росії: таким чином, російські бізнесмени намагаються впливати на енергетичний ринок України після того, як наша країна перестала закупляти газ у "північного сусіда".

Станіслав Поліщук

 

Житель Білої Церкви Станіслав Поліщук потрапив до обласної ради по 10-му виборчому округу Бородянського району завдяки домовленостям нардепа Москаленка з "тіньовим господарем" Бородянського району, головою райради Георгієм Єрком. З квітня 2010 по листопад 2011 року Поліщук очолював Рокитнянську РДА. Відставний військовий робив спробу потрапити до Верховної Ради у 2014 році від "Опозиційного блоку", але не склалося.

Не дивлячись на протекцію Москаленка, наближені до Поліщука люди говорять, що той орієнтується на "Батьківщину". До речі, Поліщук теж підпадає під люстрацію як високопосадовець часів Януковича. Має хобі – парашутний спорт. До речі, досить недешеве задоволення. Дружина Поліщука є директором БТІ "Південне" у Білій Церкві.

Олександр Сіренко

 

Напевно, найбагатшим депутатом обласної ради від "Нашого краю" є Олександр Сіренко – "вічний" директор "Яготинського маслозаводу". Він очолює це підприємство він ще з 1994 року. В Яготині Сіренко відомий як авторитетний і надійний  працедавець. Усі знають його у місті як "папу", який вирішує багато питань. Але насправді він є лише найнятим директором, адже основним акціонером маслозаводу є відомий бізнесмен, колишній засновник банку "Аваль", а нині головний акціонер корпорації "Молочний альянс" Федір Шпиг. Бізнесмен неодноразово потрапляв до сотні найбагатших людей України за версією Forbes. Саме з подачі Шпига Сіренко пішов до обласної ради від "Нашого краю". Шпиг дружить з Москаленком, тому можна сказати, що Сіренко в якійсь мірі відстоює інтереси нардепа.

Василь Цвик

 

Останній депутат від "Нашого краю" Василь Цвик обирався до обласної ради у 2010 році від "Партії регіонів". Але в 2015 він перефарбувався і пішов на вибори до облради під прапорами "Нашого краю", одночасно йшовши до районної ради. Земляки Цвика відгукуються про нього в основному позитивно: мовляв, молодий аграрій, чує людей, допомагає людям. Відомий у Згурівці бізнесмен, голова правління ФГ "Тетяна", займається сільським господарством і виготовленням молочної продукції з козиного молока. Ці продукти відомі під брендом "Zinka". До речі, продукція торгової марки "Zinka" часто з’являється на різноманітних масових заходах – фестивалях вуличної їжі. Зокрема, була представлена продукція цьогоріч на "Atlas Weekend".

Крім того, він має власну точку у магазині українських брендів "Всі. Свої" на Хрещатику. Розпочинав свій шлях Цвик працюючи у згаданого вище відомого аграрія, власника підприємства "Нива Переяславщини" Олександра Мостіпана. Саме працюючи у Мостіпана, Цвик навчився вести бізнес і розпочав власну справу. 

Цвик давно знайомий і з Москаленком і з Добрянським. З останнім він працював за часів його головування у Згурівському районі. Тоді господарство Цвика тільки набирало обороти, і Добрянський допоміг з землею нинішньому однопартійцю.

До речі, нещодавно Василь Цвик був побитий невідомими молодиками у власному будинку. Цей факт досі не розслідуваний правоохоронними органами.

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram