#

«Ідеальне» керівництво та «неідеальна» служба: хто відповість за свавілля пожежників на Київщині

28.08.2019 04:58
«Ідеальне» керівництво та «неідеальна» служба: хто відповість за свавілля пожежників на Київщині

Однією з найбільш інформаційно закритих держаних установ на Київщині є Державна служба з надзвичайних ситуацій. Єдина форма спілкування ДСНС з громадськістю – прес-релізи, або ж мінімальні та усталені відповіді на інформаційні запити журналістів. Сьогодні ми спробуємо дізнатись, хто ж саме очолює службу від якої мешканці області чекають допомоги в найбільш непередбачуваних життєвих обставинах

Начальником Головного управління ДСНС в Київській області є Василь Слободяник. Уродженець Чернігівщини розпочав свою кар’єру в правоохоронних органах ще в 1988р. В Управлінні державної охорони України він пройшов дорогу від звичайного помічника чергового коменданта та співробітника охорони до начальника відділення комендатури охорони.

Вже у 2007 році Василь Слободяник став першим заступником начальника ГУБОЗ України. Згодом очолив Службу внутрішньої безпеки МВС України та встиг попрацювати радником тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Ймовірно, що останній й посприяв такому стрімкому розвитку кар’єри Слободяника.

У 2016 Василь Слободяник очолив Головне управління Держслужби у Київській області. Чиновник регулярно призначає наради по всій області та особисто приймає участь у різноманітних заходах - відкриває пожежні частини, нагороджує рятувальників тощо.

У декларації начальник служби порятунку зазначив декілька земельних ділянок та два житлових будинки у Чернігівській та Київській областях, квартиру та гараж у столиці. Також Василь Слободян є власником автомобіля 2006 року та двох мотоциклів 1967 та 2002 років.

Начальник головного управління ДСНС є активним користувачем соціальної мережі Facebook, проте на своїй сторінці публікує лише останні новини ДСНС, свою думку у мікроблозі ніколи не висловлює.

Першим заступником начальника є Петро Кісільов. Чиновник є ветлікарем за першою освітою  і навіть пропрацював більше десяти років у цій сфері. У 2012 році вирішив перекваліфікуватися у пожежника. Далі його кар'єра розвивалася від інспектор групи державного пожежного нагляду по обслуговуванню сільської місцевості до керівних посад. Має чимало земельних ділянок та житлових будівель у Вишгородському районі Київщини. Згідно з декларацією на роботу Кісільов їздить на Mitsubishi Outlander 2008р.

Крісло заступника начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям займає Асирбабаян В’ячеслав. До 2014 року займав керівні посади в пожежних частинах Луганщини. Після початку воєнних дій на сході, розпочав свою кар’єру на Київщині. Наразі володіє чималою кількістю нерухомості на Луганщині. В’ячеслав також не є надто багатослівним у своєму мікроблозі, зазвичай лише ділиться дописами з загальної групи ДСНС Київщини.

Заступником начальника Головного управління з питань реагування на надзвичайні ситуації є Майстренко Сергій. Кар’єру розпочав ще 20 років тому і впродовж всього часу займав здебільшого керівні посади. У декларації нічого особливого не зазначив. В органах працює пліч-о-пліч зі своєю дружиною Лесею Майстренко. Остання займає посаду начальника відділу оплати праці центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у м. Києві.

Головним на найпроблемнішій території - у зоні відчуження - є Підгурний Дмитро. У 90-х пройшов підготовку до Військово-Повітряних Сил. Спочатку працював у Харківському інституті Військово-Повітряних Сил, а далі розвивав кар’єру на Київщині. У декларації зазначив лише квартиру у Білій Церкві. За аналізом сторінки у соціальних мережах, Дмитро є найвідкритішим зі всього керівництва ДСНС. Він цікавиться проблемами не лише своєї сфери, а й всієї області, інколи публікує особисті фото з родиною.

Попри те, що у деклараціях всього керівництва немає неймовірних статків, область чомусь тоне у хабарництві та свавіллі, яке має стосунок як раз саме до ДСНС.

Так, керівництво рятувальників вже багато років скрізь пальці дивиться на проблему забудов. Ні для кого не секрет, що один із останніх підписів перед вводом будинку в експлуатацію ставлять саме пожежники. Найбільше така проблема стосується околиці Києва в районі Вишневого та Білогородки. За останні 5 років там неймовірно зросла забудованість місцевості. Головною проблемою там є наявність глісади аеропорту «Жуляни», що мало б не дозволяти забудовникам бездумно зводити багатоповерхівки та повинно обмежувати висотність будинків. Чи всі ЖК дотримуються норм будівництва? Звісно, що ні. А що ж в такому випадку роблять пожежники? Замість того, аби слідкувати за дотримання норм, вони просто в кінцевому результаті... забирають майже всі приміщення на перших поверхах у забудовників після чого закривають очі на недоліки. А перші поверхи житлових будинків це і комерційні приміщення, і квартири, і господарчі приміщення, які деякі хитрі персонажі з ДСНС просто привласнюють в обмін на підпис. Дійшло до того, що забудовники вже відкрито обурюються на таке нахабство з боку пожежників.

Роками обговорюють і проблему заправок на Київщині. Перше питання - чому взагалі існують нелегальні заправки в області? Такі об'єкти є мало не на кожному кроці і інколи виникає відчуття, що коли повз них проїжджає поліція або ж пожежники, вони чомусь стають невидимими.

Ні для кого не є секретом, що більшість заправних станцій в області функціонують без жодних документів та дозволів і несуть загрозу для користувачів та мешканців приближених територій. Вже неодноразово ставалися ситуацій із пожежами, вибухами та постраждалими. Але ДСНС, загасивши чергову АЗС, знову перестає щось робити. Тут може бути лише один варіант, чому пожежні не хочуть проводити перевірки: власникам дати хабар дещо економніше, аніж офіційно та правильно ввести в експлуатацію заправку. Тому постає питання, як і до працівників пожежних служб, так і до влади, скільки ще їхнє свавілля забере здоров’я та життів громадян.

Чи варто говорити про внутрішню систему держоргану. Про свавілля, корупцію й кумівство годі й говорити. Серед останніх історій в ДСНС - чутка про те, що начальник навчального пункту Олександр Миронець нібито заробляє гроші на тому, що майбутні пожежники не відвідують підготовчих занять. В результаті до роботи приступають некваліфіковані люди, які в екстрених ситуаціях можуть просто бездіяти через власне незнання.

Зрозуміло, що це далеко не повний перелік того, як працює ДСНС, але вже стає зрозуміло, що незважаючи на нібито «ідеальне» керівництво, область поринула у систему поруки та хабарництва. Це притому, що звичайні пожежники - здебільшого справжні герої, які ризикують життям і рятують людей, витягуючи їх з вогню. Утім, питання виникає до керівництва ДСНС, адже, як відомо, риба гниє з голови...

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: