#

Єдина без бюджету: хто і як розхитує ситуацію в Київській облраді

13.01.2022 08:00
Єдина без бюджету: хто і як розхитує ситуацію в Київській облраді
Анатолій Гунько не приховує своїх планів

Політичні «гойдалки» на Київщині неодноразово призводили до змін більшості в облраді. Утім, останнє розхитування ситуації в головному представницькому органі області призвела до того, що столичний регіон став єдиним в усій Україні, який увійшов у 2022 рік без річного бюджету. Чому так сталося і хто винен, розбиралася «Моя Київщина».

Спостерігаючи за подіями на Київщині складно не згадати нещодавні слова заступниці державного секретаря США Вікторії Нуланд про те, що Росія планує внутрішню дестабілізацію України. На жаль, так сталося, що в нашій області є впливові персонажі з довжелезним російським шлейфом. Який їм чомусь абсолютно не заважає робити все, що їм заманеться.

23 грудня під час засідання Київської облради мав бути ухвалений бюджет на 2022 рік. Власне, буквально за тиждень до цього депутати успішно проголосували за зміни до головного фінансового документу-2021, підтягнувши річні «хвости». Але коли постала потреба розпланувати витрати на наступний рік, все пішло шкереберть.

Чому так сталося? «Моїй Київщині» вдалося дізнатися подробиці того, чому депутати несподівано накували п’ятами. Варто нагадати, що у повному складі проігнорували пленарне засідання Ради депутати «Європейської солідарності». Причиною цього демаршу фракції, яка до цього стабільно голосувала та входила в більшість, стали звинувачення слідчих на адресу лідера партії та п’ятого президента Петра Порошенка у державній зраді. Утім, відсутність ЄС не грала великої ролі: в раді спостерігався консенсус щодо бюджету.

«Утім, ближче до засідання стало зрозуміло, що фактично ми бачимо, що головна проблема – в «Слузі народу». Фактично фракція посипалась. Точніше – її свідомо розкололи, а бюджет завалили», - розповіли нам не під запис в облраді.

У депутатському корпусі стверджують, що відповідальним за бюджетне фіаско є Анатолій Гунько, чия дружина Наталія є головою облради. Щоправда, її несамостійність не є ні для кого секретом. Що ж до її чоловіка, то він – представник скандального бізнесмена Віктора Поліщука, відомого своєю спорідненістю з сім'єю екс-президента РФ Дмитра Медведєва, знищенням Броварського радіопередавального центру і передавача «Борей» - унікальної системи, яка б нам у 2014 році, під час нападу Росії дуже б стала в нагоді…

Поліщук відзначився і фантастичним «кидаловом» вкладників банку «Михайлівський», який було оголошено банкрутом у 2016 році. Але він не поніс жодного покарання. 14 квітня 2021 року Печерський суд виніс обвинувальний вирок колишньому начальнику одного з департаментів «Михайлівського». Його звинуватили у завданні банку шкоди на 81,6 млн грн шляхом кредитування пов'язаних з банком осіб. За це йому присудили 15,3 тис грн штрафу та позбавили права обіймати посади в банківських установах протягом двох років.

Поліщука не чіпають. Дійшло до того, що у листопаді 2019 року Печерський суд вирішив закрити кримінальне провадження за організацію схеми за участю двох компаній ІРЦ та КІЦ, яка завдала банку та його вкладникам збитків на 1,6 млрд грн. Фонд гарантування вкладів протягом двох років намагається цю справу поновити. Паралельно він намагається стягнути ці 1,6 млрд грн з Поліщука та пов'язаних з ним осіб. Розгляд цієї справи в судах наразі заморожений.

Подейкують, що Поліщука рятують зв’язки «за порєбриком». Власне, він їх особливо-то не приховує. І спокійно продовжує з року в рік рости в рейтингах Forbes. Якщо у 2013 році він посідав 71 сходинку в рейтингу найбагатших українців, то у 2021 році зайняв 36 місце.

Що ж до дій Гунька, то той, схоже, виконує завдання свого шефа, дестабілізуючи ситуацію в облраді і області в цілому (до речі, тут питання до Служби безпеки України). А заодно підгодовує політичний планктон Київщини, який живе в облраді в режимі «влада-опозиція» та навпаки, вкладає гроші в актуальні політичні проекти з метою тримати бюджетні грошові потоки. Сидіти на схемах, відбивати гроші, відмивати їх та витрачати по за кордонах – це основа життя політичного планктону Київщини, який готовий залишатись на плаву шляхом постійних маневрів та «договорняків». Будь з ким – хоч з чортом. Чи росіянами…

Під час «договоряків» навколо обласного бюджету нардеп Гунько зробив те, чого не очікував ніхто: повідомив головним «сірим кардиналам» облраи, що так як раніше не буде, а весь «розпил» бюджету відбуватиметься за його погодження. І як не парадоксально, виявилось, що його політичної ваги та посади його дружини вистачило, щоб заблокувати весь процес. І облраду, зокрема. Останній, кому так вдавалося нахилити облраду, був Костянтин Бондарєв, який рулив в президії через свою помічницю Ганну Старикову.

«Гунько не приховує своїх планів. Він хоче посадити своїх людей на начальника поліції. Є такий одіозний Те ж саме стосується прокуратури. Та й з губернатором теж саме. Гунько відчуває себе всемогутнім, і за рахунок провалу бюджету сподівається розхитати ситуацію до такого стану, щоб прибрати до рук ці посади», - розповідає людина, яка спілкується з чоловіком очільниці облради.

Чи вдасться Гуньку й надалі викручувати руки облраді? Є підозра, що все може швидко скінчитися – його діями незадоволені всі ключові гравці в депутатському корпусі. Найцікавіше відбудеться 21 січня, коли облрада знову збереться заради повторного ухвалення бюджету. Говорять – буде гаряче.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький