#

Єднання в Київській облраді: консенсус на фоні пікетів

11.06.2021 10:08
Єднання в Київській облраді: консенсус на фоні пікетів
Київська облрада ухвалила низку рішень

У четвер, 10 червня, як вже повідомляв портал «Моя Київщина», 71 депутат обласної ради (із загального числа депутатського корпусу у 84 особи та 73-х зареєстрованих того дня у залі засідань)  на четвертий сесії восьмого скликання схвалив звіт голови Київської ОДА Василя Володіна про роботу очолюваної ним облдержадміністрації у 2020-му році. Також депутати підтримали проекти  програм соціально-економічного розвитку Київщини на перспективу.

Що характерно, підготовлені ці документи були ще 12 березня, коли їх розглядали на засіданні колегії КОДА. За проміжок між двома датами – на початку календарної весни та літа, багато, як кажуть, води втекло…

По-перше, змінилося керівництво облради, з числа трьох фракцій сформулювалася нова більшість. По-друге, дещо послабилась хватка карантину на шиї регіону. Усе це активізувало політичне життя.

Ознакою цього стало пікетування будівлі обласної ради невеличкою групою людей. Зазвичай, будівлю на Лесі Українки протестувальники оточують під час виборів, оскільки тут, окрім керівництва Облради й КОДА з її департаментами, знаходяться й кабінети членів ЦВК. Регіональний акцент протестів проявляється, коли наші земляки виходять висловити протест проти екологічних загроз їхньому здоров’ю або у випадку виникнення на місцях трудових конфліктів.

У четвер збір підписів та чотири плакати, які тримали активісти засвідчив нібито про суто політичний характер незадоволення земляків.

«Вимагаємо від Президента навести порядок в Київській обласній раді» (ніби це входить до його повноважень! - ред) «Геть слуг народу Порошенка з Київради!», «Порошенко – прихвостень Медведчука!», «Слуга Народу + Євросолідарність – держзрадники!».


 

Усім сестрам – по сережках, як кажуть. Через відсутність критики ще одної політичної сили, представленої в облраді - партії «Батьківщина» може скластися враження, що саме «червоно- сердечні» причетні до організації цього заходу, тим паче, що  одним з пунктів порядку денного сесії було звернення до парламенту та лідера «Батьківщини» з проханням надати правову оцінку діям одного з кураторів партії на Київщині нардепа Костянтина Бондарєва. Забігаючи наперед, зауважимо, що для результативного голосування для направлення листа до законодавців депутатам облради забракло голосів.

Та й  людина з мегафоном (ним представився – Юрій Петрович Гальчинський) завірила кореспондента нашого порталу, що серед організаторів заходу – не стільки політичні, скільки громадські активісти, яких дивує те, що влада й опозиція на центральному рівні – знаходиться у непримиримому клінчі,  на  обласному ж - «злилися в єдиному  екстазі».

Звичайно, поява антипорошенківських гасел пояснюється озвученими «плівками Бігуса» та чутками, про те, що на Банковій налаштовані на проведення дострокових президентських виборів, доки не просів рейтинг чинного гаранта…

Про готовність до виборів (навіть якщо їх не буде) свідчить і підвищена медійна активність інших (для декого вже – напівзабутих)  політиків – Арсена Яценюка, Володимира Гройсмана, Ігоря Смешка, які своєю присутністю на телебаченні останнім часом  постійно  нагадують про себе потенційним виборцям.

А щодо конфігурації сил в обласному парламенті, слід нагадати перші дві сесії облради, коли «Слуги народу» об’єдналися з «Батьківщиною» та з ОПЗЖ та недавнє судове рішення, у якому через непрозорість процедури обрання керівництво облради,  визнано протиправним обрання Олександра Склярова на посаду голови Київської обласної ради, погодившись тим самим з доводами позивача Ярослава Москаленка із фракції «За майбутнє» щодо неправомірності обрання голови Олександра Склярова.

До речі, останнім часом у ЗМІ та деяких Telegram-каналах поширювали думку про те, що чинного голову ОДА скоро «підуть». Зокрема, називався сценарій щодо винесення недовіри депутатами облради.

Утім, повертаючись з вулиці до сесійної зали, можна констатувати: попри очікування деяких прогнозистів, звіт Василя Володіна був затверджений справді консенсусним голосуванням. Мабуть, йому попередньо вдалося домовитися з ключовими гравцями в облраді. І це попри досить різноспрямований склад цього «колективу». Нагадаємо, йдеться про фракції «Європейська солідарність», «Слуги», «За майбутнє», «Батьківщина», ОПЗЖ. Усі вони, попри «перетряску» і постійні кулуарні скандали навколо керівництва облради, змогли нарешті дійти згоди.

Наразі склалася унікальна ситуація, коли голова ОДА зміг об‘єднати зал, отримавши одностайну підтримку всіх фракцій, що само по собі нонсенс для політичного життя Київщини.

Депутати обласної ради також підтримали зміни до низки соціальних обласних програм. Ця важлива подія, на думку депутатів, дає можливість залучати обласні кошти на розбудову регіону, ремонти доріг та підтримку медицини, якій за прогнозами медичних експертів ще доведеться знову стикнутися з епідемічними негараздами.

Щодо Володіна і прийняття його звіту: якщо подивитися уважно та об‘єктивно, то ця підтримка не є дивною. Київщина попри різні значні негативні економічні та політичні події потягом минулого року, зокрема, пов’язані з коронакризою, змогла продемонструвати гарні економічні показники – це і підвищення кількості виконаних обласних цільових програм, і виконання президентського проєкту «Велике будівництво», хоч як його подекуди не критикують у суспільстві.

«Маємо багато здобутків, яких вдалося досягти завдяки плідній співпраці команди облдержадміністрації, обласної ради, бізнесу, місцевого самоврядування. Звісно, залишається і ряд проблемних питань, над вирішенням яких ми продовжуємо працювати у цьому році. Я впевнений, що передбачені на 2021 рік завдання для облдержадміністрації будуть успішно виконані завдяки подальшій згуртованій роботі, спрямованій на один спільний результат – добробут Київщини та її жителів. Це наша спільна відповідальність перед людьми», – підкреслив наприкінці свого звіту голова КОДА Василь Володін.

Також більшістю голосів підтримали проєкт рішення Київської обласної ради «Про внесення змін до рішення Київської обласної ради від 24 грудня 2020 року № 050-01-VІІІ «Про обласний бюджет Київської області на 2021 рік».

Зауважимо, що шість десятків пунктів порядку денного сесії депутати голосували переважно у пакетний спосіб, об’єднавши для голосування схожі проблеми в одне натискання на сенсорній кнопці. Очевидно, що попередньо вся пара дискусій вивітрилася ще на засіданнях профільних комісій.

Причому за ключовими голосуваннями – помічався консенсус, а за деякими іншими – новітня опозиція не голосувала двома десятками голосів, але кворуму для результативного голосування все одно вистачало.

Щодо фінансових змін,- на сесії  було збільшено фінансування обласної комплексної програми «Здоров’я Київщини» на 2021 – 2023 роки до 164 094,8 тис. грн. Програми розвитку автомобільних доріг на Київщині до 45 мільйонів гривень лише тільки з бюджету області, якщо ж додати державний та місцеві бюджети заплановано понад мільярд грн. У програмі будівництва та реконструкції об’єктів інфраструктури області з 250 мільйонів збільшено до 324 мільйонів гривень тощо. Загалом внесено зміни до 14 програм.

Окрім того, затвердили програму організації територіальної оборони в області, яка передбачає проведення навчань і тренувань особового складу підрозділів територіальної оборони. Також внесли зміни до статутів комунальних некомерційних підприємств аби лікарні мали можливість заключати додатково з НСЗУ пакети на надання медичних послуг.

А ось пункт про реалізації програми «Щаслива родина-  успішна країна» (про підтримку сімейних будинків) вирішено допрацювати та винести вже на наступну сесію.

А вона обов’язково відбудеться ще цього літа, не дивлячись на відпускні настрої окремих депутатів.

Підбиваючи підсумки сесії,  у розмові з журналістами, керівники Облради проявили консенсус і щодо позитивної оцінки роботи своїх колег.

«Підготовча робота і сьогоднішня сесія показали: Київська обласна рада може працювати продуктивно і швидко. Тепер наше завдання - слідкувати, щоб всі кошти, які ми виділили, витрачалися ефективно. Працюємо над новими проектами», - зазначає голова Київської обласної ради Наталія Гунько.

Перший заступник голови КОР Ярослав Добрянський також наголошує на консолідованості депутатського корпусу: "Прийняття рішень на сьогоднішньому засіданні стало підтвердженням того, що Київська облрада почала працювати злагоджено й ефективно».

«Чимало масштабних проєктів буде впроваджено в нашій області. Вкрай важливо те, що всі ми зуміли консолідувати зусилля фракцій та депутатських груп для того, щоб приймати рішення, які потрібні жителям Київщини, а не одній політичній силі», - каже він.

Задоволена результатом сесії і заступниця голови КОР Тетяна Семенова: «Ми сьогодні виділили кошти на захищені статті для наших бюджетників. Адже кошти на ці цілі, які були виділені на сесії у грудні минулого року, були розраховані лише на перший квартал нинішнього року. Вже червень і частина бюджетників залишилася без зарплат, без відповідного фінансування на харчування, медикаменти, тощо. Ми цю ситуацію виправили».

«Врешті затверджено звіт голови облдержадміністрації, 40 звітів по обласних програмах, внесено зміни до діючих та прийняті надважливі для жителів області - нові. Важливо те, що бюджет на цей рік запущено і розподілено за основними потребами, а не вибірково. Звичайно, попереду ще дуже багато роботи. Сесія завершена, а ми починаємо готуватися до наступної, напрацьовувати питання і потреби громад», - додала Тетяна Семенова.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Олександр Воронін
журналіст