#

єОселю та єВідновлення об'єднали: на які об'єкти-учасникам держпрограм варто звернути увагу в Ірпені (ФОТО)

30.05.2024 11:29
єОселю та єВідновлення об'єднали: на які об'єкти-учасникам держпрограм варто звернути увагу в Ірпені (ФОТО)

Державні програми "єОселя" та "єВідновлення" , які запровадив Уряд, стали шансом для багатьох українських родин знайти свій дім у складні часи. Це дасть змогу населенню, яке втратило своє житло через війну, взяти іпотеку і скористатися сертифікатом для покриття першого внеску за нову оселю. Що це означає на практиці? Якщо вам погодили компенсацію за зруйноване житло та видали житловий сертифікат "єВідновлення" на суму 2 мільйони гривень, однак обрана квартира виявляється дорожчою, то донедавна вам довелося б виплатити різницю зі своєї кишені одразу, або знайти бюджетніший варіант житла. Тепер існує можливість використати сертифікат для часткового покриття вартості нерухомості, а суму, якої не вистачає, доплатити за допомогою кредиту, наданого в рамках державної програми "єОселя".

Попит на кредитування через об'єктивні причини постійно зростає, а це в свою чергу стимулює будівництво нового житла. Лідируючим в цьому питанні є саме Київська область. Приміром мальовничий і комфортний Ірпінь – серед лідерів по зведенні новобудов, тож не дивно, що містечко є об'єктом уваги різних категорій населення, яке має намір скористатися іпотечним кредитуванням. Таку можливість, зокрема, надає Інвестиційна група "Молодість", яка має акредитацію під держпрограмами "єОселя"та "єВідновлення", і яка наразі завершила будівництво однойменного ЖК. 

Серед усіх комплексів, що приймають участь у державних програмах "єОселя" та "єВідновлення" одним з найбільш популярним є житловий комплекс «Молодість», оскільки він знаходиться в одному з наймальовничіших місць Ірпеня – поряд з річкою, набережною та лісом. Комплекс має окремий виїзд на Новоірпінську трасу, відповідно, щоб дістатися Києва необхідно менше 10 хвилин. Інвестори відмічають низько поверхову забудову і те, що в комплексі передбачено все для комфортного життя, оскільки він побудований за концепцією "місто в місті",

- зазначає керівник відділу операцій з нерухомістю ІГ "Молодість" Микола Площик

ЖК "Молодість" складається з  8 будинків та має власну розвинену інфраструктуру для комфорту резидентів: дитячі майданчики, ворк-аут зони та місця для відпочинку. Що ж до житлової площі, то тут представлено декілька варіантів планувань - квартири смарт, одно та двокімнатні квартири загальною площею від 22 до 57 квадратних метрів. Взяти житло в кредит можна на 20 років з мінімальним першим внеском у 20%. Про це розповіла Марія Філімонюк, менеджер відділу операцій з нерухомістю ІГ "Молодість".

За розрахунками, якщо ми беремо позику під держаний кредит у 3% річних двокімнатну квартиру площею 57 м.кв., то перший внесок становитиме 400 тисяч гривень. При цьому місячний платіж буде сягати орієнтовно 11 тисяч гривень на місяць. Нагадаю, програма кредитування передбачає 7% річних для всіх  категорій громадян та 3% річних для таких пільгових категорій як військові, науковці, педагоги та медичні працівники, терміном на 20 років та з мінімальним першим внеском 20%. Варто зазначити, що будь яка квартира в Інвестиційній групі "Молодість", яка підлягає програмі "єОселя" також підходить і для програми "єВідновлення",

-  Марія Філімонюк

Зауважимо, що перша черга будинків ЖК "Молодість" вже введена в експлуатацію. Тож аби скористатися однією з державних програм, на початковому етапі необхідно обрати один з банків-партнерів та бажану площу помешкання. 

Для того, щоб отримати кредитування за програмою "єОселя2 вам необхідно подати заявку через "Дія", отримати пропозиції від банків та обрати один з них. Потім необхідно пройти перевірку даних та документів в обраному банку, далі – звернутися до відділу операцій  нерухомістю. Після того, як квартиру буде обрано всі документи буде надано в банк для кредитування коштів. Для того, щоб скористатися програмо "єВідновлення" спочатку потрібно отримати житловий Сертифікат скориставшись застосунком "Дія", а потім звернутися до відділу продажів щоб підібрати варіанти житла,

-  розповів Дмитро Луговий, менеджер відділу операцій з нерухомістю ІГ "Молодість". На думку експертів в галузі економіки, об'єднання двох державних програм допоможе майбутнім власникам житла отримати доступніші фінансові рішення та спростити процес купівлі нерухомості. В свою чергу інвестиція в новобудови та зростання попиту на первинку стимулюватиме компаній-забудовників зводити більшу кількість об'єктів, тому не виключено, що іпотечні програми стануть більш гнучкими та привабливими для потенційних покупців.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка