#

Карплюк Всемогутній або Чому скандальному екс-меру Ірпеня пробачать все

21.12.2018 13:30
Карплюк Всемогутній або Чому скандальному екс-меру Ірпеня пробачать все

Прийняття скандального Генерального плану в Ірпені вилилося в шоу часів Януковича. Це відбувалося із сутичками, майже за зачиненими дверима, без обговорення, в оточені «занепокоєних місцевих жителів» (а насправді «тітушок»). Як наслідок, Карплюк знову усіх «переграв» і добився свого, до того ж, швидше за все, покарання жодного він не понесе

Екс-мер Ірпеня Карплюк і його команда, зокрема, його заступник по партії «Нові обличчя» Петро Щербина, який був головним диригентом і не приховував своєї участі в цьому дійстві, вчергове продемонстрували, що їх цинізм не знає меж. І заради досягнення своєї цілі – а саме, затвердження скандального Генерального плану міста – вони готові піти на все.

Для цього, вони розіграли дуже цікавий сценарій. «Моя Київщина» вирішила трохи прояснити дану схему. Перше, заради того, аби убезпечити засідання по затвердженню Генплану, володарі Ірпеня зігнали «Муніципальну варту» - «кишенькову» армію Карплюка, яку курує його колишній заступник, екс-альфівець Дмитро Христюк. Ця «варта» в кращих традиціях «тітушок» не допускала на засідання громадськість.

Друге, щоб відволікти громадськість від цього «шабашу», вирішили вдарити по недругу Карплюка, Олексію Зіневичу – місцевому забудовнику та, як він сам себе позиціонує, громадському діячу. Примітно, що колись Карплюк і Зіневич товаришували і частенько ганяли на мотоциклах по Європі. Але зараз Зіневич зумів набрати деяку громадську вагу (за інформацією «Моєї Київщини», він домовився з Дмитром Корчинським, який нещодавно влаштовував акцію в Ірпені) і «карплюковські» вирішили вдарити у відповідь. Причому двічі. Обравши при цьому дуже вдалий момент – як раз в день ухвалення генплану Ірпеня.

Спочатку було звалено паркан обійстя Зіневича, для чого використали місцевого скандального депутата Олександра Таможнього. Але й привід був гарний – ця земля справді була виділена Бучанською міськрадою з порушеннями. Потім вдарили по дітищу Зіневича, з яким давно бореться Карплюк в Ірпені – інтернет-провайдеру «Бест», який фактично має монополію в Приірпінні з надання послуг інтенрнету. Для цього відрізали магістральні кабелі. В результаті чого, значна частина Приірпіння залишилася без Інтернету. А тим часом у Карплюка швиденько проголосували за генплан, поклавши щось продовгувате на всіх – і громаду, і навіть нардепів, які прийшли побачити це дійство.

Чому це робиться абсолютно безкарно? Бо Карплюк – хай він і не мер, але ми всі розуміємо, хто насправді хазяйнує в Ірпені – тут він всемогутній. Всі десятки кримінальних справ за багатомільйонні розкрадання, в яких фігурує він та його команда, вже не варті і ламаного гроша. Карплюк зараз може робити все що завгодно і йому нічого за це не буде. Чому? А тому що цей одіозний персонаж вже заручився підтримкою з боку президентської вертикалі – а саме з боку обласного Блоку Петра Порошенка, який очолює соратник голови держави Ігор Кононенко. Карплюк був помічений на засіданні обласного штабу і, за чутками, фактично став куратором округу №95 з центром в Ірпені. І якщо він зможе на окрузі організувати хороший показник для президента весною, то восени під нього фактично зіллють округ, аби він пішов у Верховну Раду. Цим самим, Карплюк фактично отримав карт-бланш на усі свої дії.

І Ярослав Москаленко, який власне і привів Карплюка в БПП, зараз може розводити руками через те, що недооцінив «молоде дарування», виховане бучанським мером Анатолієм Федоруком. Адже це свавілля в місті б’є по усій владі: від цього страждає саме рейтинг президента, на чию кампанію Карплюк і працює (хоча подейкують, це йому абсолютно не заважає домовлятися і з командою Тимошенко).

Але можна не сумніватися – Карплюк від цього не постраждає. По-перше, тут треба виходити з того, що чисто формально – міськрада нічого не порушила. Так, вони проголосували за абсолютно ганебний документ. Але це колективне рішення. І їх не посадять. Як не посадили депутатів Київради, які роздерибанили кількасот гектарів столичної землі за часів Черновецького (до речі, як раз в тій команді працював вже згаданий вище Петро Щербина). До того ж, наші силовики, коли треба, вміють прижмуритися і не бачити нічого далі свого носа.

По-друге, Карплюк формально тут взагалі ні до чого – він ніхто і звати його ніяк. І найганебніше – він має підтримку у місті, і в нього перший рейтинг в Ірпені. У своєму поході до Верховної Ради він розраховує саме на своїх чисельних ірпінських виборців. Які підтримують Карплюка завдяки «солодким» речам та облаштуванням парків. І що найбільш сумно констатувати – це те, що швидше за все, Карплюк свого таки доб’ється, адже ніхто не може його здолати. І осінню наступного року приірпінський професійний дерибанщик цілком має шанси красуватися в будівлі під куполом на вулиці Грушевського. Недоторканний і всемогутній…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook