#

Кінець "Звєзди": чи врятує екс-"регіонал" з Верховної Ради секретаря Білоцерківської міськради Киришуна

28.11.2023 12:25
Кінець "Звєзди": чи врятує екс-"регіонал" з Верховної Ради секретаря Білоцерківської міськради Киришуна
Киришун тут з Дубінським. Останній зараз в СІЗО

У четвер, 30 листопада, має відбутися сесія міськради Білої Церкви, під якої депутатський корпус планує прибрати з посади секретаря міськради Дмитра Киришуна, відомого також як Діма-«Звєзда». Про те, чому зараз він опинився у такій політичній позі і хто з народних депутатів бігає високими кабінетами аби спробувати врятувати свого протеже, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Уже найближчими днями депутатський корпус Білої Церкви може поставити крапку в «царюванні» в місті Дмитра Киришуна, відомого вкрай брудним бекграундом. Якщо коротко, то йому можна пригадати організацію «тітушок» у Київ на Антимайдан, рейдерські атаки з ціллю захоплення землі. З останнього – саме Киришуна згадують в контексті дивного зникнення сотень одиниць вогнепальної зброї, яка призначалася теробороні, вже після початку повномасштабного наступу рашистів. Де калаші? Миші з’їли…

Аналогічні розмови в місті стосуються і зникнення гуманітарки. Власне, про цей епізод ми детально розкажемо нижче. Ключовий момент полягає в тому, що попри надзвичайно сильні «сірі» зв’язки Киришун, який дуже сподівався посунути з крісла мера Білої Церкви Геннадія Дикого, ризикує вже найближчими днями злетіти з крісла секретаря міськради. Власне, саме ця посада і мала стати трампліном для повного захоплення влади у місті. Але щось пішло не так…

Мало не останньою соломинкою Киришуна, за інформацією «Моєї Київщини» став нардеп від «Слуги народу» Руслан Горбенко. Дехто спитає – де Киришун, а де Горбенко? Утім, це знайомство сформувалося досить давно.

Читайте: Від тітушки до TikTok-воїна: важкий шлях Дмитра Киришуна в політиці

Варто зазначити, що Горбенко – непублічний персонаж, який має вкрай непересічну біографію. За часів Януковича він був не лише членом Партії регіонів, але й депутатом Луганської міськради. Саме тоді стався різкий підйом Горбенка, якому вдалося закріпитися у Білій Церкві.

За Януковича Горбенка буквально нав’язали власнику заводу з виробництва шин «Росава» Костянтину Жеваго. Нинішній нардеп, а тоді луганський «регіонал» несподівано став дилером шин «Росава», а згодом «Premiori». Чи варто говорити про те, що саме на руках Горбенка осідали величезні прибутки, адже дилери фактично нав’язували заводу свої ціни і схеми.

Ділер з Горбенка виявився вкрай здібний, і у 2014 році, після втечі Януковича, він зберіг свої позиції. І тут найцікавіше: навіть попри початок АТО новенькі білоцерківські шини якимось дивом опинялися на окупованих територіях. Більш того, буквально за два місяці до повномасштабного вторгнення рашистів у ЗМІ з’явилися документи про те, що група компанія «Інтершина і Ко», співзасновниками якої є сім'я Горбенків – Олександр Михайлович із Русланом Олександровичем, – активно співпрацює зі структурою «Лугашина», підконтрольної терористам так званої «ЛНР», а також напряму займається бізнес-діяльністю на окупованих територіях.


Жодних кримінальних справ з цього приводу щодо нардепа Горбенка так чомусь і не відкрили. Як-ніяк, нардеп. Подейкують, дружба з тодішнім фактичним керівником Київського обласного осередку «Слуги народу» Володимиром Ковалем, а також солідний прес готівки дав змогу йому у 2019 році потрапити до Верховної Ради.

А далі почалися схеми. Після того як власник «Єврофінанс ЛТД» заморозив будівництво Білоцерківського сталепрокатного заводу, він віддав в заставу в Ощадбанк «Білоцерківський завод гумових виробів» (в народі знаний як РТІ). Горбенко за ці роки шинного дилерства настільки розбагатів на шинах, що особисто купив РТІ.  вирізав весь унікальний потужний завод на метал, щоб зробити у виробничих цехах (увага!) склади.

Як розповіли «Моїй Київщині» поінформовані джерела, Горбенко, Киришун, а також екс-голова Білоцерківської РДА Вадим Маршалок на початку повномасштабного вторгнення зайнялися гуманітаркою, яку зберігали на складах колишнього заводу РТІ. Але почався скандал – завезена гуманітарка таємним чином зникала зі складів, після чого продавалася. І тут сталося диво: склади з гуманітаркою несподівано згоріли. Дуже креативний та сучасний спосіб замітання слідів…

Окрема тема – як талановитий дилер шин Горбенко з великим ентузіазмом продавав білоцерківські шини Міноборони України за значно завищеними цінами. Але про це варто зробити окремо дослідження. А зараз трошки про інше…

Цікавим видається майбутнє Киришуна. Адже після того, як стало зрозуміло, що арештований за держзраду Олександр Дубінський, який завів Діму «Звєзду» в «Слугу народу», більше не зможе допомагати втриматись на «зірковій» орбіті, Киришун почав шукати нового лобіста. Наразі більшість політичних партнерів вирішили дистанціюватись від потішного Тік-Ток воїна. Як розповіли нашому виданню представники громади, дійшло до того, що нова голова Білоцерківської РДА Ірина Старенька взагалі вигнала Киришуна з наради. Лишився Горбенко, який бігає по вузьким коридорам влади, оббиває пороги високих кабінетів, намагаючись відтермінувати білоцерківський зорепад.

Читайте також: Команда Киришуна: кого веде до влади в Білій Церкві одіозний спортсмен

Варто зазначити, що станом на зараз більшість депутатів Білоцерківської міськради дозріла до того, щоб реалізувати рішення щодо звільнення Киришуна. Фракція партії «Батьківщина» у Білоцерківській міськраді готові голосувати за відставку Киришуна. Утім, є й темні плями. Так, складна ситуація серед «слуг», значну частину який контролює саме Киришун.

Також у фракції «Євросолідарності» ситуацію колотить депутат-священник Микола Гопайнич, який не приховує своєї дружби з Киришуном. До того ж група олігарха Василя Хмельницького (Костянтин Єфименко та нардеп Микола Бабенко) дали команду саботувати голосування.

Священник-депутат Гопайнич (ліворуч, з бородою) разом з Киришуном (другий зліва)

Що означатиме збереження Киришуна при владі? Як, мінімум – хаос. Адже його нездорові амбіції нікуди не подінуться. І невегетаріанські методи політичної і бізнесової боротьби – теж.

Усе вирішиться в останній момент. Утім, вже зараз стає зрозумілим, що Киришун, попри всі свої спроби максимально підім’яти під собою Білу Церкву, погано закінчить. Адже всі, хто його покриває врешті-решт відмовляються від нього. Є підозра, що не стане виключенням і Горбенко.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький