#

Кіт у мішку: як "слуга"-списочник Андрій Клочко прописався на 95 окрузі

02.12.2022 11:48
Кіт у мішку: як "слуга"-списочник Андрій Клочко прописався на 95 окрузі
Андрій Клочко

Депутатом-мажоритарником від 95 округу (місто Ірпінь та частина колишнього Києво-Святошинського району – населені пункти Боярка, Лука, Гореничі, Капітанівка, Михайлівка-Рубежівка) виборці обрали представника президентської партії Олександра Горобця. Але політсила закріпила за ним "помічника" у вигляді парламентаря та однопартійця Андрія Клочка. В обох приймальні в Ірпені, вони також разом з’являються на заходах і в унісон твердять про необхідність єднання зусиль задля блага народу. Кого та чому відправили в область, читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Депутат Верховної Ради, який потрапив до парламенту за номером 83 у списку "Слуги народу", став справжнім дарованим партією конем для Олександра Горобця. Можна лише уявити, що чекати від скандального Андрія Клочка, ім’я якого пов’язують із забудовниками Приірпіння, зокрема колишнім міським головою Ірпеня Володимиром Карплюком.

Яскравим прикладом їх товариських стосунків є історія з приєднанням селища Коцюбинське до Києва та "вічне" питання, кому дістанеться Біличанський ліс. Столичний анклав так і не відбувся багато в чому завдяки Клочку. Не варто забувати, що він очільник комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

У 2020 році у Верховній Раді була створена робоча група, що мала на меті врегулювати питання з селищем Коцюбинське. Очолив її саме Клочко. Він "подбав" про те, щоб за три роки не відбулося жодного засідання групи. І хто зна, скільки б ще це продовжувалося, якби бездіяльність не зіграла в дурний жарт із мешканцями селища.

Під час повномасштабної війни останні не могли оперативно отримати зброю, адже з Києва їх скеровували в Бучанський військкомат. Певно, саме за це очільник Коцюбинського Сергій Даніш вручив Клочку подяку під час нагородження захисників і захисниць України. Попри медальку, на ситуацію, що склалася, відреагували. Відтак, у листопаді поточного року Клочка не лише позбавили права головувати, а взагалі виключили з групи.

Це не єдина посада, із якої хочуть "зняти" нардепа. Його керівництво Комітетом із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування наразі також під питанням. Звільнення ініціює передусім громадськість, але не менше цього чекають й окремі члени Комітету. Подейкують, що новою очільницею стане голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, а відповідне розпорядження варто чекати з дня на день.

Свого часу Клочко добряче "нагрішив", намагаючись одноосібно протягнути законопроєкт, спрямований на блокування антикорупційних і правоохоронних органів.

Якби на це не відреагували посли держав "Великої сімки" і зрештою депутати таки прийняли проєкт, то конкурс із відбору директора НАБУ довелося би розпочати з нуля. Ба більше, Клочко нібито повірив у себе та запропонував призначити головним у розгляді законопроєкту Комітет, який сам же й очолює, а не правоохоронний чи антикорупційний Комітети Ради. Усе це точно б не сподобалося членам Європейському союзу, куди ми наразі намагаємося потрапити за спрощеною процедурою.

У скриньці скандалів за участі Клочка також є спроба "протягнути" один із законопроєктів ОПЗЖ. Депутати проросійських партій не дуже хочуть прощатися з мандатами, тож Клочко толерував таку умову збереження останніх: вихід із фракції до рішення суду про заборону своєї політсили. Цікавим видається те, що саме цей проєкт хутко та без належного анонсування зібралися обговорювати, тоді як інші – частенько кануть у лету: то кворуму немає, то комітет без голови…

Також через відсутність висновку профільного комітету на чолі з Клочком законопроєкт про позбавлення мандатів депутатів проросійських партій у місцевих радах тривалий час не могли підтримати в парламенті. Зрештою ВР таки проголосувала "за", щоправда, як повідомляє "Чесно", сам Клочко своїм голосом поскупився. Таку лояльність до проросійських депутатів пояснити легко, глянувши, як мінімум, на партії, від яких Клочко раніше балотувався: відверто проросійський "Блок лівих сил" і політпроєкт Хомутинніка-Кернеса "Відродження".

Не менш цікаві у Клочка стосунки з грішми. Приміром, він фігурує у кримінальному провадженні за статею 368-5 КК України (Незаконне збагачення). Річ у тім, що з моменту набуття депутатських повноважень в Андрія раптово розбагатіла мама. Ідеться про покупки двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок та автомобіля Tesla Model X 2016-го року загальною вартістю приблизно 14,5 млн грн.

Сам депутат на своїй сторінці в Facebook роз’яснював, що не має до цього жодного відношення, а відповідну фінансову підтримку їй надала сестра-бізнесменка. Спростувати такі твердження взялися журналісти. Було встановлено, що сестра Клочка – Олена Грузіцька – навіть не оформлена як ФОП та офіційно заробляє 10 тис грн, а всі дорогі покупки сім’я почала робити відтоді, як Андрій отримав мандат.

Зауважимо, що, хоч Клочко разом із дружиною є мільйонерами, від державних коштів на оренду житла, депутат не відмовляється. Відтак, щомісячно на його рахунок, окрім зарплати, капає 20 тис грн із бюджету. Гроші ці, імовірно, використовують за призначенням, адже в іншому випадку народний обранець за ту суму міг би вже давно погасити борг у розмірі майже 15 тис грн КП "Агенція з питань регіонального розвитку Житомирської області" і поставити крапку у відповідній судовій справі.

Отже, поки в парламенті очікують на ротацію кадрів та звільнення Клочка з посади голови комітету, а також крізь зуби дивляться на законопроєкти, які блокує або ж навпаки просуває депутат, останній активізувався в Київській області, зокрема в Ірпені – місту, що стало справжнім щитом для столиці під час наступу росіян. Андрій – кум чинного очільника Ірпеня Олександра Маркушина, тому піаритися та позувати з представниками місцевої влади для нього зовсім не проблема. Здається, що Горобцю замилюють очі, а насправді давно підшукали йому альтернативу.

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст