#

Київщина туристична: найцікавіші місця Бориспільського району

14.08.2020 08:00
Київщина туристична: найцікавіші місця Бориспільського району
Фото з мережі Інтернет

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, в яких познайомить читачів з унікальними місцями столичного регіону. Ми пройдемося по кожному району області, щоб показати унікальні місця та красоти Київщини

Бориспільщина знаходиться на південному-сході від столиці на лісостеповій рівнині Придніпровської низовини. На південних та південно-західних його кордонах протікає Дніпро, вздовж якої тягнеться найбільша низовинна частина району — заплава, яка розташована біля сіл Жереб'ятин, Гнідин, Проців. Її ширина сягає 6-11 км.

Перші поселення в районі з’явилися ще в сиву давнину, що підтверджують пам'ятки археології, які належать до епохи палеоліту та епохи неоліту. У першому випадку це кісти мамонтів, а другому - вже знаряддя праці, котрі належали первісним людям.

Загалом на території Бориспільщини чимало археологічних пам'яток, що включені до реєстру культурної спадщини: 123 кургани, 53 поселення та 5 городищ різних історичних епох. Варто наголосити, що у районі зосереджена найбільша кількість курганів, чого нема в інших куточках Київщини.

Отже, перейдемо на найцікавіших місць Бориспільського району, які можна відвідати у вихідний день.

Хутір Чубинського

Знаходиться в селі Чубинське та займає площу 10 га. У цьому ландшафтному заказнику оберігаються ділянки дубового лісу, яким приблизно 180 – 220 років. Окрім того тут є дерева яким майже 300 років.

Також варто зазначити, що на території заказника знаходилася садиба Чубинських, де мешкав Павло Чубинський, який є автором тексту та гімну нашої держави, але, на жаль, садиба не зберіглася до наших часів.

Тут оберігається частина природного комплексу заплавних лісів середньої течії Дніпра. Для довідки варто сказати, що заплава, це частина річкової долини, яка періодично затоплюється під час повені.

Заказник розташований на лівому березі Канівського водосховища біля села Проців. На території цього природоохоронного об'єкту знаходяться гнізда рідкісних на Київщині чепури великої та малої та баклана великого. Також тут розводять потомство канюк звичайний, шуліка чорний, яструб великий та підсоколик великий.


Церква Покрова Божої Матері

Є унікальною пам'яткою архітектури доби Гетьманщини в селі Сулимівка. Вона була збудована на замовлення українського полководця та генерального хорунжого Івана Сулими, й постала у готовому вигляді в 1708 році. З того часу храм багато разів ремонтувався та зазнавав зовнішніх змін, що забирає у нього історичну цінність. Деякі спеціалісти відзначають, що стилістику цієї пам'ятки можна визначити, як ренесансно-бароковий синтез в умовах хронологічної ретардації.

Також ця  церква тривалий час була усипальницею славного козацького роду Сулим.


Сулимівський парк

Також знаходиться у селі Сулимівка та був закладений нащадками гетьманського роду Сулим-Войцеховичів. На території цього парку до нашого часу збереглося 30 видів цінних видів дерев і чагарників та червонокнижних рослин.

На жаль, сьогодні парк занедбаний, адже не вистачає коштів на його підтримання та реставрацію, проте це не псує його природу.


Ферма «Чубинський страус»

На території 18 га розташувалася ферма, де можна побачити страусів, а також купити сувеніри, виготовлені з пір'я та яєць цих птахів. Окрім того, ферма пропонує відвідувачам екскурсію, під час якої працівники детальніше розповідають про страусів, деякі цікаві факти з їхнього життя та поведінки. Також відвідувачам, які бажають погодувати цих птахів, видаються спеціальні пакети з кормом. Проте не тільки страусів можна там побачити, також на території ферми живуть: фазани, павичі, домашня птиця, олені, ослики та корейські поросята.

А на кінець зморені відвідувачі можуть відвідати ресторан, де продають страви з м'яса та яєць страусів.

Іхтіологічний заказник місцевого значення "Процівський"

Має гарну природу та є важливою відтворювальною ділянкою для риб Канівського водосховища. Заказник розміщується вздовж захисної дамби в районі сіл Вишеньки та Проців.

Через те, що тут розмножуються риба, то в цій місцевості велике різноманіття птахів, як перелітних, так і гніздуючих.


«Болото Біле»

Невідомо звідки пішла така назва, але цей гідрологічний заказник місцевого значення розташований у межах Ржищівського військового лісництва ДП «Ржищівський військовий лісгосп».

Це болото належить до низиного типу, там де збираються усі ґрунтові води. Навколо нього розташований ліс, а сама ця територія є військовим полігоном.


Історичний музей

Докладніше з історією Бориспільщини можна познайомитися у музеї, який знаходиться в місті Бориспіль. У його фондах зберігається 40 тисяч предметів, а також близько 5-ти тисяч творів образотворчого мистецтва, в тому числі роботи П. Верни, М. Приймаченко, Б. Плаксія, С. Караффи-Корбут, Г. Горварт, Ю. Марченка, М. Сологубова.

Музей працює з 09:00 до 18:00 години. Вихідними днями є понеділок та вівторок.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Єва Басіста
журналістка