#

Київщина туристична: найцікавіші місця Рокитнянського району

28.05.2020 08:12
Київщина туристична: найцікавіші місця Рокитнянського району
Голубе озеро

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, в яких познайомить читачів з унікальними місцями столичного регіону. Ми пройдемося по кожному району області, щоб показати унікальні місця та красоти Київщини

Район, про який ми сьогодні будемо розповідати, знаходиться на півдні Київської області та об’єднує 22 села та селище Рокитне, і скоро буде святкувати своє сторіччя від дати утворення. Як і всі інші райони Київщини, цей також має давню історію, яка тягнеться тоненькою ниткою з  VІ – ІІІ тисячоліття до нашої ери, адже саме тоді родючі чорноземи району заселили, а згодом почали обробляти первісні люди. Пережила Рокитнянщина набіги монголів, війни, бунти селян, яких не влаштовувала тодішня влада та інші події.

На сьогоднішній день Рокитнянський район не можна назвати передовим у Київській області, але він розвивається та має ресурси для цього. І одним з таких є туристичний. У Рокитнянському районі на обліку знаходиться 38 пам'яток історії та культури, з них: археології – 6, історії – 23, мистецтва – 3, архітектури - 6.

Отже пройдемося по найцікавіших місцях Рокитнянщини, де можна багато чого для себе дізнатися та зробити гарні фото.

Голубе озеро

Неподалік від села Бушеве за радянських часів знаходився гранітний кар’єр, який після того, як його перестали використовувати, почав наповнюватися водою. Так утворилося Голубе озеро. Ця водойма відрізняється яскраво-синіми та зеленими кольорами, що надає їй особливої краси та затишку, й є гарним місцем для відпочинку.


Церква Пресвятої Трійці 

Якщо ви вже опинилися в селі Бушеве, то варто відвідати храм Пресвятої Трійці, який стоїть там чимало років та досі функціонує. Ця дерев'яна церква на кам'яній основі з трьома глухими куполами є пам'яткою архітектури національного значення.

Церква знаходиться на пагорбі, який розташований  в центрі села. На захід від храму стояла дерев’яна дзвіниця, що була в 1970 році перевезена до Переяславського державного музею народної архітектури та побуту.


Бушевське городище

На околиця села Бушеве в місці впадіння річки Гороховатки у річку Рось можна наткнутися на городище, яке має овальну форму та площу близько чотирьох гектарів. До городища є два входи, розташованих один навпроти іншого: північно-західний і південно-східний. Археологічні знахідки та форма вказують на скіфське походження городища.


Церква святого Миколая 

Ця церква уже майже триста років красується у селі Синява та є однією з найстарших. За деякими джерелами церква вже існувала у 1665 році, але була знищена татарами та знову відбудована у 1730 році. П'ятиглава церква зведена у формі рівнокінечного хреста, центральний, північний та південний зруби мають вигляд восьмикутників, а західний та східний — шестикутників.


Пам'ятний знак Божу 

На початку «великого переселення народів» ватажок антів  Бож зібрав під своє начало та очолив міжплемінний політично-військовий союз. Об’єднані військові сили слов’ян тривалий час протистояли загартованому в постійних війнах із римлянами війську готів і перемогли його. Не бажаючи змиритися з втратою панівного становища, прагерманці підступно заманили до свого табору військову еліту слов’ян, очолювану Божем, і розіп’яли на хрестах.

На відзнаку історичних подій, пов’язаних з горою Божа, яка знаходиться у селі Синява, біля її підніжжя височить пам’ятник – масивна гранітна брила з надписом «Народу антів – предкам українців. Від жителів Рокитнянщини».


Ферма страусів у селі Синява

Дана ферма працює з 2002 року, та була організована Василем Ковінькою та його родиною. Тоді розведення страусів почалося з 30 особин, а наразі їх кількість становить більше сотні.

Відвідувачі ферми можуть поспостерігати за дорослими чорними африканськими страусами, що походжають у просторих вольєрах, а на невеликих майданчиках – за страусенятами.   

Свято-Покровський храм

У селі з квітковою назвою Ромашки з 1843 року стоїть Свято-Покровський храм збудований у стилі класицизму та має вигляді базиліки. Проте найбільше вражає товщина стін, яка становить 1,5 м. Загалом храм дуже вражає своєю масштабністю та масивністю, як для сільської місцевості. Мабуть, саме  тому радянська влада не наважилась його зруйнувати.

У 2002 році храм став жертвою пожежі. Відтоді всередині храму проводилися відновлювально-реставраційні роботи, які завершилися лише у 2016 році.


Церква св. Архистратига Михаїла

Цей дерев’яний храм, який є пам'яткою архітектури національного значення, розташований у селі Острів та є його окрасою. Ця блакитна споруда збудована з дерева на кам’яному фундаменті та має поряд дзвіницю, яка на декілька десятків років «молодша» за церкву, яка побачила своє життя в 1740 році.

На сьогоднішній день церква діє, у ній регулярно відбуваються богослужіння.


Церква праведного Іосифа Обручника 

Дерев'яна церква Йосипа Обручника розташована в центрі села Житні Гори та є пам'яткою архітектури. Церква, зведена у 1766 році, але на дошці храму вказана помилкова дата – 1756.


Храм має надзвичайну мальовничість форм, злагодженість пропорцій центральній частині. Архітектурний силует церкви запам'ятовується відвідувачам стрункістю та певною лаконічністю. Цікаво, що в інтер'єрі храму збереглися розписи XIX століття. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Єва Басіста
журналістка