#

Київщина пам'ятає: бійці 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Руслан Григор та Андрій Авраменко

29.10.2018 17:30
Київщина пам'ятає: бійці 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Руслан Григор та Андрій Авраменко

Сьогодні, 29 жовтня, Київщина вшановує пам'ять Григора Руслана Петровича та Авраменка Андрія Миколайовича. Вони стояли в перших лавах захисників Батьківщини, коли ворог пішов на Україну війною, і готові були віддати життя за мир та спокій своєї держави

Про них згадують як про людей надзвичайно добрих та щирих, які ніколи не залишалися осторонь чужих проблем. Вони загинули 29 жовтня 2014 року в бою з диверсійною групою противника під час виставлення спостережного поста в районі села Петрівське Волноваського району Донецької області.

Григор Руслан Петрович

Він народився 10 травня 1978 року в місті Біла Церква. Там він навчався в гімназії, а після 9-го класу вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна, адже з дитинства мріяв стати військовим. Пізніше хлопець продовжив навчання в Одеському військовому інституті Сухопутних військ. Здобувши звання лейтенанта, Руслан повернувся до рідного міста. Згодом розпочав службу в 72-ій окремій механізованій бригаді.

Командир роти був похований на алеї Слави кладовища "Сухий Яр". Указом Президента України № 109/2015 від 26 лютого 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

4 листопада 2014 року члени виконкому Білоцерківської міської ради підтримали проект рішення про присвоєння військовому звання Почесний громадянин міста Біла Церква.

На території білоцерківської Гімназії №1, в якій навчався Герой, йому було встановлено меморіальну дошку.

Авраменко Андрій Миколайович

Він народився 1 грудня 1981 року в місті Тетіїв. В 1999 році закінчив школу та пішов навчатися до Білоцерківського СПТУ № 15. В 2000 році хлопець вступив до Білоцерківського державного аграрного університету, який успішно закінчив.

У серпні 2014 Андрій був призваний за мобілізацією Білоцерківським МВК. І проходив службу на посаді водія-радіотелефоніста роти матеріального забезпечення батальйону матеріально - технічного забезпечення 72-ї окремої механізованої бригади.

Герой був похований в селі Шкарівка Білоцерківського району. Указом Президента України № 109/2015 від 26 лютого 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Спільним розпорядженням голови Білоцерківської районної державної адміністрації та Білоцерківської районної ради від 12.10.2015 року № 585/07-о для увічнення пам'яті мешканців району, які віддали життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність України прийняте рішення про занесення імені Авраменка Андрія у Книгу почесних громадян Білоцерківського району "Золотий фонд району" (посмертно).

Читати "Моя Київщина" у Telegram