#

Київщина пам'ятає: боєць 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади Віктор Бойко та солдат 72-ї окремої механізованої бригади Ігор Василенко

06.10.2018 08:01
Київщина пам'ятає: боєць 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади Віктор Бойко та солдат 72-ї окремої механізованої бригади Ігор Василенко

Цього дня чотири роки тому Україна втратила двох вірних захисників. Вони обороняли Батьківщину недовгий час, але встигли зробити величезний вклад в захист її суверенітету. Таким людям ми маємо завдячувати незалежністю, саме на прикладі таких Героїв мають виховуватися майбутні покоління

Бойко Віктор Миколайович

Він народився 3 січня 1970 року в селі Барахти Васильківського району. Служив у морській піхоті, а влітку 2014 був призваний за мобілізацією на військову службу. Напередодні чоловік переніс травму і три місяці не міг пересуватися. Проте бажання захищати Батьківщину виявилося сильнішим за будь-який біль. І, приховавши від медкомісії стан здоров'я, Віктор таки відправився в зону АТО. Старшина служив у 128-ій окремій гірсько-піхотній бригаді головним сержантом батареї.

Та вже 6 жовтня 2014 року під час обстрілу російськими збройними формуваннями в Перевальському районі Луганської області поблизу Дебальцеве снаряд з РСЗВ "Град" потрапив у бліндаж, в якому знаходився військовий. Його поховали у селі Барахти.

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", Герой був нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Василенко Ігор Миколайович

Він народився 20 липня 1984 року в селі Мостище Макарівського району. Пішов у зону бойових дій добровольцем. І з 6 вересня 2014 року служив у 72-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України.

Вже через місяць, 6 жовтня 2014 року, солдат Василенко загинув, прикриваючи своїх бойових побратимів на блок-посту поблизу міста Волноваха Донецької області, під час збройного наступу з боку противника.

10 жовтня 2014 року Герой був похований на кладовищі села Мостище Макарівського району Київської області. Указом Президента України № 76/2016 від 01 березня 2016 року "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку", боєць був нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Читати "Моя Київщина" у Telegram