#

Київщина пам'ятає: боєць 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар" Федір Липчак

28.10.2018 07:44
Київщина пам'ятає: боєць 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар" Федір Липчак

Із початком воєнних дій на схід України поїхали навіть служителі церкви. Поїхали не вбивати, а виконувати святий обов’язок – захищати рідну землю і свій народ. Липчак Федір Федорович був одним із них. Сьогодні, 28 жовтня, минають 4 роковини зі смерті Героя

Він народився 24 квітня 1977 року в селі Косівська Поляна Рахівського району Закарпатської області. Там і закінчив ЗОШ № 2.

Пізніше проживав у селі Гурівщина Києво-Святошинського району, де брав активну участь у будівництві Храму Пресвятої Богородиці. Федір Липчак три роки служив церковним старостою та паламарем.  

У 2014 чоловік став учасником подій Революції Гідності, а з початком війни добровольцем пішов захищати Батьківщину. Боєць з позивним «Гуцул» служив у 24-ому батальйоні територіальної оборони "Айдар" у підрозділі радіозв’язку.

28 жовтня зв’язківець вирушив автомобілем на бойове завдання поблизу міста Щастя Луганської області. Того дня він і загинув, за загадкових обставин потрапивши у дорожньо-транспортну пригоду.

Героя поховали у селі Гурівщина під залпи військового салюту.

Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно). 

У Косівсько-Полянській ЗОШ №2 загиблому айдарівцю відкрили меморіальну дошку. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram