#

Київщина пам'ятає: боєць 24-ої окремої механізованої бригади Олексій Сковородін

26.08.2018 05:58
Київщина пам'ятає: боєць  24-ої окремої механізованої бригади Олексій Сковородін

Він їхав рятувати від смерті побратимів, а загинув сам – сьогодні минає четверта річниця з того страшного дня, коли не стало ще одного Героя Київщини – Сковородіна Олексія Володимировича

Він народився 18 березня 1975 року в місті Славута Хмельницької області. У 1992 році закінчив загальноосвітню школу №4 та навчався на 2-му курсі Київського коледжу зв'язку. У червні 1993 року Олексій був призваний Славутським об'єднаним міським військовим комісаріатом на строкову військову службу до лав Збройних Сил України. І в 1994 році вступив на навчання до Київського військового інституту управління та зв'язку, де здобув кваліфікацію інженера електрозв'язку, офіцера військового управління тактичного рівня.

Після закінчення п'ять років проходив службу на посаді начальника зв'язку – командира польового вузла зв'язку механізованого батальйону 97-ої окремої гвардійської механізованої бригади 13-го армійського ордена Червоного Прапора корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. Потім чоловік служив у Яворові Львівської області у 24-ій Львівській моторизованій бригаді у званні капітана на посаді заступника начальника зв'язку бригади. З весни 2014 року Олексій брав участь в антитерористичній операції на сході України.

"За покликом долі і в, першу чергу, за покликом присяги, яку він давав, йдучи на військову службу, Олексій в числі перших військовослужбовців 24 окремої механізованої бригади вибув в зону проведення АТО. Поїхав, бо хотів кращого майбутнього для своєї родини, дітей, друзів, хотів жити у вільній, демократичній, європейській країні. Перебуваючи в зоні проведення АТО, він неодноразово брав участь в наданні першої медичної допомоги пораненим товаришам, постійно в складі мобільної групи зв'язківців знаходився на так званому "передку", де забезпечував надійний, безперервний і якісний зв'язок своїм безпосереднім командирам в різних умовах обстановки, яка змінювалася щохвилини", – розповідала дружина військового Ірина.

Але 26 серпня 2014 року капітан Сковородін загинув внаслідок обстрілу російськими "Градами" в районі селища міського типу Новосвітлівка Краснодонського (з 2016 року – Сорокинського) району Луганської області. Він вивозив поранених з місця бойових дій, а постраждав сам – поранення виявилися несумісні з життям. Це сталося в день 16-річчя його старшого сина Михайла, якого чоловік так і не встиг привітати. Бійця поховали в місті Вишневе.

29 січня 2015 року в місті Славута на фасаді будівлі загальноосвітньої школи №4, де навчався Олексій Сковородін, йому було відкрито меморіальну дошку.

Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", Герой був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Рішенням сесії міської ради від 27.03.2015 року №1.3-51/2015 йому було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Славута" (посмертно).

Читати "Моя Київщина" у Telegram