#

Київщина пам'ятає: боєць 24-ої окремої механізованої бригади Юрій Новіцький

31.10.2018 14:16
Київщина пам'ятає: боєць 24-ої окремої механізованої бригади Юрій Новіцький

Сьогодні, 31 жовтня, Київщина вшановує неоціненний подвиг Новіцького Юрія Михайловича, який пожертвував собою заради життя побратимів

Він народився 9 жовтня 1963 року в місті Фастів. Закінчив 8 класів Фастівської школи №12 і вступив до СПТУ-18, де навчався на електрозварника. Після цього працював монтером колії Фастівської дистанції колії. Протягом 1981-1983 років хлопець проходив строкову службу в армії. А демобілізувавшись, повернувся до роботи. Протягом життя Юрій змінив багато професій – працював і слюсарем, і дизелістом, і машиністом, і охоронцем.

У серпні 2014 він був, як доброволець, мобілізований на військову службу Фастівським ОМВК. Пізніше всі згадували його слова: "Я не впевнений, що повернуся живим. Але якщо не я, то хто ж?". Військовий проходив службу на посаді командира 2-го мінометного взводу мінометної батареї 4-го механізованого батальйону 24-ої окремої механізованої бригади.

31 жовтня 2014 року боєць знаходився біля села Кримське Новоайдарського району. Тоді на Луганщині йшли запеклі бої – терористи обстрілювали наші позиції з установок "Град". Від детонації загорілась машина з боєкомплектом. Юрій не міг допустити, щоб від її вибуху загинули бійці ввіреної йому батареї. Чоловік отримав велику кількість опіків під час відведення охопленої полум'ям машини, але ціною власного життя врятував десятки побратимів.

Герой був похований на Алеї Слави Інтернаціонального кладовища міста Фастів.

Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", військовий був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Рішенням сесії Фастівської міської ради № 1-LХХ-VІ від 03.09.2015 року Юрію Новіцькому було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Фастова" (посмертно). На честь Героя в місті було перейменовано вулицю та провулок Дзержинського на вулицю Ю. Новіцького та пров. Ю. Новіцького. 15 грудня у місті Фастів на фасаді КЗ ФНВК "ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст. №12" бійцю відкрили меморіальну дошку.

Читати "Моя Київщина" у Telegram