#

Київщина пам'ятає: боєць 25-го батальйону територіальної оборони "Київська Русь" Сергій Цимбал

07.10.2018 06:15
Київщина пам'ятає: боєць 25-го батальйону територіальної оборони "Київська Русь" Сергій Цимбал

Його маленький синочок більше ніколи не побачить батька, але він знає – той на небі й оберігає його. Хлопчик завжди буде гордитися татком, адже він – справжній Герой. Чотири роки тому під час оборони України, прикривши собою відхід групи, і ціною власного життя врятувавши побратимів, трагічно загинув Цимбал Сергій Володимирович

Він народився 26 лютого 1986 року в селищі міського типу Ставище. Закінчив Ставищенський навчально-виховний комплекс "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – юридичний ліцей" № 2 імені О.С. Паланського. Під час навчання активно займався бойовим мистецтвом джиу-джитсу в спортивному клубі самозахисту "Колос" та неодноразово брав участь у змаганнях. У 2000 році хлопець посів перше місце у Відкритому чемпіонаті Переяславщини з джиу-джитсу та друге місце в чемпіонаті України. А вже через рік – перше місце в першості України у ваговій категорії до 72 кг та третє місце в Міжнародному турнірі "Слава Переяславщини".

Після закінчення школи Сергій навчався на факультеті податкової міліції Національної академії державної податкової служби України за спеціальністю "Юрист", спеціалізація "Оперативно-розшукова діяльність". Але й там захоплення спортом не полишив і продовжував відвойовувати призові місця. У 2003 році хлопець став чемпіоном у Першому всеукраїнському турнірі з джиу-джитсу у ваговій категорії до 94 кг, через два роки посів перше місце у відкритому чемпіонаті та першості міста Києва з кікбоксингу в розділі лоу-кік у ваговій категорії 86 кг. Але й цим його спортивні досягнення не обмежилися.

Пізніше Сергій працював оперуповноваженим відділу податкової міліції Білоцерківської об'єднаної Державної податкової інспекції Державної податкової служби України. У 2007 році закінчив заочне відділення юридичного факультету Національної академії державної податкової служби України за спеціальністю "Юрист", спеціалізація "Фінансове право". Після цього поїхав до Франції і півроку проходив там військову службу у Французькому іноземному легіоні Збройних Сил Франції.

Після повернення проходив стажування на посаді помічника адвоката в приватній адвокатській конторі міста Києва. А з 2010 по 2011 рік працював оперуповноваженим відділу боротьби з незаконним обігом товарів податкової міліції Державної податкової інспекції в Обухівському районі Державної податкової служби України в Київській області. У 2012 Сергій Цимбал отримав ще одну освіту – закінчив заочне відділення судово-прокурорського факультету Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого". З вересня 2012 року чоловік працював слідчим прокуратури Краснодонського району Луганської області, а через рік був переведений на посаду прокурора Дніпровської екологічної прокуратури у місто Черкаси.

З початком Революції Гідності Сергій з родиною повернувся до рідного селища. Коли почув про мобілізацію, відразу прийшов до військкомату з бажанням захищати Батьківщину. З часом чоловік був направлений в 169-й навчальний центр Сухопутних військ Збройних Сил України для навчання та проходження військової служби в 25-му батальйоні територіальної оборони "Київська Русь". І з 24 серпня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України на посаді розвідника.

Під час відпустки боєць за власні кошти придбав автомобіль MITSUBISHI Pajero та переобладнав його для зони АТО. Він був справжнім патріотом, завжди готовим йти в бій і відстоювати незалежність України.

Та вже 7 жовтня під час виконання бойового завдання розвідувальна група з чотирьох осіб, до складу якої входив і солдат з позивним "Легіонер", потрапила в засідку. Сергій до останнього прикривав відхід своїх побратимів, але в нерівному бою з противниками отримав два смертельні поранення. 10 жовтня в рідному селищі Ставищі його провели в останню путь. Попрощатися з Героєм прийшла величезна кількість людей.

20 листопада 2014 року рішенням 51 сесії Ставищенської селищної ради Сергію присвоїли звання "Почесний громадянин селища Ставище" (посмертно). 3 грудня 2014 року у селищі міського типу Ставище на фасаді школи, в якій навчався боєць, йому було відкрито меморіальну дошку.  19 березня 2015 року рішенням 56-ої сесії Ставищенської селищної ради в селищі було перейменовано вулицю Радянську на вулицю Цимбала Сергія.

Указом Президента України № 636/2015 від 13 листопада 2015 року, за виняткову особисту мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, солдату Цимбалу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

Нагороджений медаллю Української православної церкви Київського Патріархату "За жертовність і любов до України", а також орденом "Народний Герой України".

Також йому були відкриті меморіальні дошки у місті Києві на фасаді будівлі Генеральної прокуратури України та в місті Ірпінь на фасаді будівлі центрального корпусу Університету державної фіскальної служби України, де навчався Герой.

Читати "Моя Київщина" у Telegram