#

Київщина пам'ятає: боєць 25-го окремого мотопіхотного батальйону "Київська Русь" Ігор Завірюхін

30.01.2019 13:51
Київщина пам'ятає: боєць 25-го окремого мотопіхотного батальйону "Київська Русь" Ігор Завірюхін

Він був справді досвідченим військовим, прикладом для побратимів та гордістю для рідних – 30 січня 2015 року відійшов у вічність Завірюхін Ігор Анатолійович

Герой народився 3 січня 1957 року в місті Запоріжжя. Після закінчення школи вступив до Рязанського командного військового училища. Брав участь у військових діях у Грузії, Афганістані, Закавказзі.

З 1980-х чоловік проживав у місті Бровари. Після виходу на пенсію займався приватним охоронно-детективним бізнесом, був директорам ТОВ «Альянс-Альфа». Також тренував молодь у Броварах і Великій Димерці, давав уроки з єдиноборств і тактики бою.

З початком бойових дій на сході України Ігор Завірюхін їздив до зони АТО як волонтер, тренував бійців добровольчих батальйонів МВС. З часом залишився на добровольчих засадах у 25-му батальйоні територіальної оборони Київської області «Київська Русь», як боєць та інструктор. "Дід" був офіційно до нього зарахований у вересні 2014 року на посаду офіцера зі зв'язків з громадськістю.

В грудні Ігор Завірюхін разом з бойовими побратимами відправився додому на ротацію, але вже в січні їх терміново викликали до зони проведення АТО на дебальцівський фронт. Бійці були направлені у Нікішине, де мали замінити військових зі 128-ої бригади. На той час там вже були війська противника. Тоді командування наказало відходити до селища Рідкодуб Шахтарського району, але й там вже були бої. 30 січня 2015 року Ігор Завірюхін від вибуху міни був поранений осколком у голову та загинув на місці.

Тіло бійця вдалося вивезти з поля бою лише через місяць, після переговорів. Передача відбулася під Горлівкою. 28 лютого 2015 року його привезли до Київської області. Цього дня з ним попрощались у Броварах. Прах Героя розвіяно над Говерлою.

Указом Президента України № 722/2015 від 25 грудня 2015 року, "за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі", Ігор Завірюхін нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). 25 грудня 2015 року на честь загиблого бійця назвали вулицю в Броварах.

Читати "Моя Київщина" у Facebook