#

Київщина пам'ятає: боєць 25-го окремого мотопіхотного батальйону "Київська Русь" Олександр Грицай

06.02.2019 15:35
Київщина пам'ятає: боєць 25-го окремого мотопіхотного батальйону "Київська Русь" Олександр Грицай

Воїни, які віддали заради України найдорожче – своє життя, залишаються жити в народній пам'яті. Сьогодні, 6 лютого, минає четверта річниця з дня трагічної загибелі Олександра Васильовича Грицая

Він народився 4 липня 1978 року в селі Семиполки Броварського району. У 1995 році хлопець закінчив Семиполківську школу і вступив до Боярського сільськогосподарського технікуму на спеціальність "Агроном захисту рослин". Після закінчення навчального закладу добровільно пішов служити до армії. А у 2002 році вступив до Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя за спеціальністю "Історія і правознавство".

Олександр Грицай працював бригадиром колгоспу "Семиполківський" та міліціонером 1-ї роти 1-го батальйону міліції Управління охорони Київського метрополітену, старшим інспектором з кадрів та соціальної роботи.

У червні 2014 року він був мобілізований Дніпровським РВК м. Києва та брав участь в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. Солдат служив кулеметником-розвідником у 25 батальйоні територіальної оборони "Київська Русь".

6 лютого 2015 року боєць загинув від кулі снайпера на дебальцевському напрямку під селищем Рідкодуб (Шахтарський район), прикриваючи відхід заблокованих терористами побратимів.

Указом Президента України № 109/2015 від 26 лютого 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

9 травня 2015 року на будівлі школи, в якій навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. Також він нагороджений знаком "Почесний працівник метрополітену".

Читати "Моя Київщина" у Facebook