#

Київщина пам'ятає: боєць 25-го окремого мотопіхотного батальйону "Київська Русь" Іван Ступак

29.01.2019 15:41
Київщина пам'ятає: боєць 25-го окремого мотопіхотного батальйону "Київська Русь" Іван Ступак

Чотири роки тому Київщина втратила ще одного вірного сина, що до останнього боровся за цілісність Батьківщини, і якому не байдужа була доля власної країни – Ступака Івана Станіславовича

Він народився 10 лютого 1977 року в місті Фастів. Закінчив Фастівську ЗОШ № 5. Після цього працював слюсарем у ТОВ "Інтроверт", одночасно навчався в Національному аграрному університеті. Пізніше чоловік був економістом на заводі "Радар", потім у Фінансовому управлінні Київської ОДА. 1999 року перейшов на роботу в АТ "Брокбізнесбанк", де займав посаду заступника керуючого з корпоративного бізнесу Київського ГРВ.

29 квітня 2014 року Іван Ступак пішов добровольцем в 25-й батальйон територіальної оборони та з 30 липня 2014 року приймав безпосередню участь в АТО. 2014 року він балотувався у депутати Верховної Ради України по 91-ому виборчому округу за підтримки ГО "Самооборона Майдану Фастівщини", ГО "Самопоміч" та бойових товаришів. У жовтні була опублікована розповідь лейтенанта Ступака про будні на передовій.

29 січня 2015 року в бою під Вуглегірськом Дебальцевського району Донецької області наші війська достойно протистояли переважаючому чисельністю ворогу, солдат з позивним "Мажор" був поранений, та, попри це, продовжував вести бій. Того дня від кулі снайпера він загинув.

Його поховали в Фастові на Алеї Слави Інтернаціонального кладовища. Рішенням сесії Фастівської міської ради № 1-LХХ-VІ від 03.09.2015 року Ступаку Івану Станіславовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Фастова» (посмертно). Указом Президента України № 553/2015 від 22 вересня 2015 року, "за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

На честь Героя в місті Фастів перейменовано вулицю Радянську (зараз – вул. І. Ступака), відкрито меморіальну дошку на ЗОШ І-ІІІ ст.№5, пам’ятну дошку на житловому будинку за адресою вул. І. Ступака (Радянська), 21. Також на селище Ступакове було перейменоване селище Красний Пахар Вуглегірської міськради Бахмутського району.

Читати "Моя Київщина" у Facebook