#

Київщина пам'ятає: боєць 199-го навчального центру ВДВ Руслан Півень

28.09.2018 14:04
Київщина пам'ятає: боєць 199-го навчального центру ВДВ Руслан Півень

Сьогодні, 28 вересня, минає друга річниця смерті Героя, який віддав життя за мирне майбутнє кожного з нас. Мужність Півня Руслана Віталійовича назавжди залишиться в пам'яті його близьких, рідних, співвітчизників

Він народився 16 січня 1991 року в селі Острійки Білоцерківського району. Закінчив 9 класів загальноосвітньої школи, а в 2009 році – Технолого-економічний коледж Білоцерківського національного аграрного університету за спеціальністю "Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин і установок".

У 2010-2011 роках Руслан проходив строкову військову службу в 1129-му зенітно-ракетному полку Сухопутних військ Збройних Сил України. З початком війни, у першу хвилю мобілізації 2014 року, хлопець був призваний знову до 1129-го зенітно-ракетного полку 72-ї окремої механізованої бригади. При наборі добровольців на підготовку снайперів, він пішов одним із перших. І пройшов спеціалізований фаховий курс підготовки, по закінченню якого був переведений до 9-ї роти 3-го батальйону 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади.

З весни 2014 року військовий брав участь в антитерористичній операції на сході України. Був учасником боїв за курган Савур-Могила та село Степанівка Шахтарського району Донецької області. Через рік був звільнений у запас Збройних Сил України. З літа 2015 року проходив військову службу за контрактом в 199-му навчальному центрі Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. І через рік знову повернувся в АТО. Згодом воїн був відправлений на підсилення до 122-го батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади.

 

Руслан дуже гарно малював та захоплювався татуюванням, мріяв вступити до військового училища, та цьому не судилося здійснитися… Він загинув зовсім молодим. Це сталося 28 вересня близько 21.00 години у промзоні міста Авдіївка Донецької області від пострілу ворожого снайпера.

1 жовтня 2016 року його поховали на кладовищі села Острійки Білоцерківського району. На території військової частини, де проходив службу сержант Півень, йому було встановлено меморіальну дошку.

Указом Президента України № 476/2016 від 27 жовтня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Спільним розпорядженням голови Білоцерківської районної державної адміністрації та Білоцерківської районної ради від 17.07.2017 року № 351/29-0 для увічнення пам'яті мешканців району, які віддали життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність України було прийняте рішення про занесення імені Півня Руслана Віталійовича у Книгу почесних громадян Білоцерківського району "Золотий фонд району (посмертно).

1 вересня 2017 року на фасаді Острійківської ЗОШ відкрили меморіальну дошку в пам'ять про Героя.

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook