#

Київщина пам'ятає: боєць 40-ої бригади тактичної авіації Денис Попович

23.01.2019 12:45
Київщина пам'ятає: боєць 40-ої бригади тактичної авіації Денис Попович

Цими днями українці вшановують пам'ять кіборгів – сміливих бійців, які полягли під час захисту Донецького аеропорту. Оборона старого та нового терміналів летовища почалася 26 травня 2014 року й тривала 242 дні. Бої за аеропорт стали свідченням героїзму та незламності українських військових, адже весь цей час наші бійці мужньо обороняли позиції і до останнього протистояли ворогу. Серед хоробрих захисників України був і житель Київщини – Денис Григорович Попович

Він народився 28 червня 1979 року в селі Морозівка Баришівського району. Навчався в Морозівській ЗОШ. Строкову службу проходив у внутрішніх військах на Житомирщині. Повернувшись з армії, хлопець вступив до Київського університету ринкових відносин, де здобув професію менеджера зовнішньоекономічної діяльності.

У 2014 році Денис Попович був мобілізований до Збройних сил України. Під час проведення антитерористичної операції він служив гранатометником 40-ої бригади тактичної авіації зведеного загону ПС ЗСУ "Зеніт".

22 січня 2015-го року близько 10-ої ранку до ДАП рушила колона техніки терористів з українськими розпізнавальними тактичними знаками. На спостережному пункті "Зеніту" знаходилися наші бійці, які й розпізнали підступний хід. В той день загинув і солдат з позивним "Денді" під час виконання бойового завдання в районі аеропорту Донецька, обороняючи ОП "Зеніт".

Героя поховали в селі Морозівка. Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", він був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), а також нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

11 листопада 2016 року в рідному селі бійця йому відкрили пам’ятну стелу. Також в честь Дениса Поповича була перейменована вулиця Леніна в селі Морозівка та школа, в якій він навчався.

Читати "Моя Київщина" у Telegram