#

Київщина пам’ятає: боєць 59-ої окремої мотопіхотної бригади Сергій Шадських

23.07.2018 13:15
Київщина пам’ятає: боєць 59-ої окремої мотопіхотної бригади Сергій Шадських

Два роки тому Київщина попрощалася з мужнім воїном, захисником України, що був і залишається справжнім прикладом для інших бійців та гордістю для родини, командиром взводу 11-го окремого мотопіхотного батальйону 59-ої окремої мотопіхотної бригади Шадських Сергієм Олексійовичем

Народився боєць 14 лютого 1965 року на Полтавщині. Після 8-ми класів школи здобув професію токаря-револьверника 4-го розряду та відразу знайшов роботу за спеціальністю. Після цього довгий час працював на залізниці машиністом пасажирських потягів, пізніше – в охоронній фірмі. А вже у вересні 2014 року відправився на схід захищати рідну країну від ворога.  

Його називали легендою ЗСУ, його вміннями та професіоналізмом захоплювалися, про його бойові заслуги знає чи не вся Україна. Саме Сергій Шадських здійснив один із найефективніших пусків по ворогу, коли 14 квітня 2016 року прямим попаданням знищив відразу два "Урала" бойовиків. Будучи оператором ПРК "Фагот", неодноразово робив успішні бойові виходи, в результаті яких знищував позиції та військову техніку противника.

Ще за життя військовий був удостоєний відзнаками міністра оборони України "За зразкову службу", "Знаком пошани", нагороджений відзнакою начальника Генерального штабу "За взірцевість у військовій службі" ІІІ ступенів. Сергій Шадських також був представлений командуванням батальйону до відзнаки міністра оборони "За військову доблесть" та до ордену "За мужність" ІІІ ступенів. Щоправда, представлення до ордену так і не встигли розглянути…

23 липня 2016 року під час масового обстрілу ворожою важкою артилерією позицій українських військових боєць був тяжко поранений. Незважаючи на страшний біль, він зумів сам викликати допомогу та довгий час неймовірними зусиллями утримував себе у свідомості, залишаючись на позиції. Проте цього ж дня Герой пішов із життя.

26 липня на Алеї Слави на Інтернаціональному кладовищі міста Фастів Сергія Шадських поховали. Військові пройшли маршем на честь загиблого захисника, востаннє заспівали Герою гімн України, віддали честь автоматною канонадою у повітря.

Указом Президента України № 421/2016 від 29 вересня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

А також указом № 21 від 10 лютого 2017 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Напередодні річниці загибелі захисника України Сергія Шадських, фастівчани відкрили Герою меморіальну дошку на фасаді будинку №2 по вулиці Героїв Прикордонників.

Читати "Моя Київщина" у Facebook