#

Київщина пам'ятає: боєць 72-ої окремої механізованої бригади Ян Назаренко

20.02.2019 14:20
Київщина пам'ятає: боєць 72-ої окремої механізованої бригади Ян Назаренко

Сьогодні, 20 лютого, Київщина вшановує пам'ять Назаренка Яна Франтасійовича – одного з тих Героїв, які заплатили за незалежність України найвищу ціну – своє життя

Він народився 9 березня 1991 року у селі Фастівець Фастівського району. Там і закінчив загальноосвітню школу. Після цього хлопець навчався у Київському вищому професійному училищі залізничного транспорту. А ще пізніше проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України.

Довгий час Ян працював провідником на залізниці. За повісткою  військкомату в лютому 2015 року відправився на схід України – захищати територіальну цілісність та незалежність Вітчизни. Солдат служив у 72-й окремій гвардійській механізованій бригаді. Свій 25-й день народження він хотів відсвяткувати вдома, у відпустці. Але 20 лютого 2016 р. поблизу села Старогнатівка Волновахського району Донецької області куля ворожого снайпера трагічно обірвала життя молодого бійця.

Він був мужнім воїном та надійним побратимом, про це свідчить і лист з подякою від військового командування матері військового. І хоч ніякі слова не можуть зменшити материнський біль, вона знає – її син загинув, як Герой.

З Яном Назаренком прощалися 24 лютого 2016 року в рідному селі бійця. 20 травня 2016 року на фасаді загальноосвітньої школи, де навчався АТОвець, йому було відкрито меморіальну дошку.

Читати "Моя Київщина" у Facebook