#

Київщина пам'ятає: боєць 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Сергій Лазенко

26.07.2018 05:27
Київщина пам'ятає: боєць 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Сергій Лазенко

Чотири роки тому, захищаючи мир кожного з нас, трагічно загинув головний сержант 1-го танкового взводу 2-ї танкової роти танкового батальйону 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних запорожців – Лазенко Сергій Васильович

Він народився 8 жовтня 1968 року у селі Нова Дмитрівка Золотоніського району Черкаської області. Проте мешкав у місті Переяслав, де й закінчив середню школу №4.

Досягнувши повноліття, Сергій прийняв рішення проходити військову службу в лавах Збройних Сил,  і служив 11 років. Закінчив школу прапорщиків і до виводу військ служив у Групі радянських військ у Німеччині. Після цього працював бійцем у 27-ій Державній пожежно-рятувальній частині міста Переяслав-Хмельницький. У 2011 році військовий вийшов на пенсію. Проте у 2014 знову повернувся до лав Збройних Сил – Сергія мобілізували до війська практично з перших днів оголошення часткової мобілізації.

З 20 березня 2014 року боєць служив головним сержантом 1-го танкового взводу 2-ї танкової роти танкового батальйону 72-ої бригади. 26 липня 2014 року екіпаж військового ніс бойове чергування на блокпосту Збройних Сил України в районі прикордонного села Григорівка Донецької області. Близько 19 години по блокпосту було здійснено декілька пострілів з танка противника. Один зі снарядів влучив в танк прапорщика Лазенка. Його було тяжко поранено – відірвало ногу. Бойові побратими витягнули Сергія з підбитої машини, зробили перев’язку і вкололи знеболювальне. Проте швидко вивезти Сергія до шпиталю для надання повноцінної медичної допомоги було неможливо, так як блокпост на той час знаходився в оточенні сепаратистів. Герой помер на місці. Оскільки позиція була в оточенні, тіло Сергія вдалося передати лише наступного дня. Після евакуації з оточення чоловіка змогли ідентифікувати лише за татуюванням на плечі. Все його обличчя було посічене осколками до невпізнання.

30 липня 2014 року під звуки державного гімну та військового салюту домовину опустили в могилу на Підварському кладовищі в місті Переяслав.

Указом Президента України № 892/2014 від 27 листопада 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", Герой нагороджений орденом Богдана Хмельницького  III ступеня (посмертно).

На честь Сергія Лазенка названо одну з вулиць міста Переяслав.

Читати "Моя Київщина" у Facebook