#

Київщина пам'ятає: боєць 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Віталій Костенко

17.08.2018 09:42
Київщина пам'ятає: боєць 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Віталій Костенко

Сьогодні минає два роки з моменту, коли навіки заплющив очі хоробрий воїн Костенко Віталій Михайлович. Рік боєць мужньо захищав рідну землю на сході України, та бойове чергування 17 серпня стало останнім

Віталій народився 4 січня 1971 року в селі Пашківка Макарівського району. Деякий час мешкав у Києві. Після закінчення школи навчався у Залізничному технікумі за фахом "Електрик".

Згодом чоловік проходив строкову військову службу в Білорусі, у місті Берестя, служив у прикордонних військах.

Після демобілізації військовий працював у міліції, звідки звільнився у званні капітана запасу. Після цього працював у різних сферах. Добра, порядна, безвідмовна людина – Віталія Михайловича поважали всі.

10 липня 2015 року він був мобілізований і після навчань на Яворівському полігоні відряджений у свій підрозділ. Старший солдат, сапер Костенко проходив службу на посаді командира 3-го відділення охорони 3-го взводу охорони роти 12-го окремого мотопіхотного батальйону "Київ" (з вересня 2014 року був підпорядкований 26-ій артилерійській бригаді, а з червня 2016 – 72-ій окремій механізованій бригаді).

Та 17 серпня 2016 року боєць з позивним "Шаман", відразу після того, як заступив на бойове чергування, трагічно загинув. Це сталося близько 20:00 біля села Новоселівка Ясинуватського району Донецької області, внаслідок розірвання 120-мм міни за чотири метри від чоловіка.

Герой був похований 20 серпня в селі Пашківка Макарівського району. На прощання з ним прийшло понад 500 людей – рідних, друзів, знайомих, побратимів, волонтерів. Кожен мав що сказати, у кожного на очах були сльози.

Указом Президента України № 567/2016 від 21 грудня 2016 року "за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", Віталій Костенко був нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Читати "Моя Київщина" у Telegram