#

Київщина пам'ятає: боєць 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Володимир Мартенко

14.12.2018 14:05
Київщина пам'ятає: боєць 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Володимир Мартенко

Учора, 13 грудня, минуло два роки з часу трагічної загибелі ще одного Героя Київщини, що віддав своє життя за оборону суверенітету України та миру кожного з нас

Він народився 20 серпня 1969 року в місті Миронівка. Спочатку закінчив Маслівську 8-річну школу, а потім два роки навчався в Миронівській середній школі №1. Пізніше отримував спеціальність радіомеханіка в Черкасах. А з 1987 по 1991 проходив навчання у Пермському вищому воєнно-командному училищі, де здобув професію офіцера мотострілкових військ.

Три роки Володимир був командиром спец загону, що брав участь у бойових діях в Нагорному Карабасі. Після демобілізації з військової служби працював у Миронівському лінійному відділенні у справах перевірки вантажів оперативником у званні капітана, а з 2009 року – майстром лісу у Маслівському лісництві Ржищівського ДЛГ.

У серпні 2014 Володимир Мартенко був мобілізований в 2-гу окрему Галицьку бригаду Національної гвардії України. Там боєць проходив службу на посаді командира 30-ї стрілецької роти. Брав участь у боях за Слов'янськ, Сєвєродонецьк, Дебальцеве. У березні 2015 року за сумлінне виконання військового обов’язку, вірність військовій присязі у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України чоловік був нагороджений грамотою.

Уже в серпні військовий був демобілізований, але вирішив, що мусить й надалі захищати наші території від ворога, тому підписав контракт з ЗСУ. Старший лейтенант Мартенко продовжував службу на посаді командира механізованого взводу п’ятої механізованої роти другого механізованого батальйону 72-ої окремої механізованої бригади.

13 грудня 2016 року під час несення служби в районі смт Верхньоторецьке Ясинуватського району Донецької області Герой загинув від кульового поранення. Його поховали у рідному місті. Указом Президента України № 23/2017 від 3 лютого 2017 року, "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку", Володимир Мартенко нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Читати "Моя Київщина" у Telegram