#

Київщина пам'ятає: боєць 80-ої окремої десантно-штурмової бригади Борис Байненков

22.01.2019 15:01
Київщина пам'ятає: боєць 80-ої окремої десантно-штурмової бригади Борис Байненков

Цими днями українці вшановують пам'ять кіборгів – сміливих бійців, які полягли під час захисту Донецького аеропорту. Оборона старого та нового терміналів летовища почалася 26 травня 2014 року й тривала 242 дні. Бої за аеропорт стали свідченням героїзму та незламності українських військових, адже весь цей час наші бійці мужньо обороняли позиції і до останнього протистояли ворогу. Серед хоробрих захисників України був і житель Київщини – Байненков Борис Михайлович

Він народився 10 квітня 1963 року в селі Кострово Московської області РРФСР. Після закінчення школи у 1978 році Борис Байненков вступив до Київського геологорозвідувального технікуму, а в 1982 році був призваний до лав армії на строкову службу. Спочатку хлопець вступив до Алма-Атинського прикордонного училища, після закінчення якого був направлений у Забайкальський військовий округ, потім до Тихоокеанського округу, згодом до Одеського, а звідти в місто Керч. 1996 року він разом з сім'єю переїхав до села Семенівка на постійне місце проживання.

У серпні 2014 року чоловіка призвали на військову службу. Він був командиром взводу 80-ої окремої десантно-штурмової бригади. З 6 січня брав участь у боях в Донецькому аеропорту.

Востаннє військовий вийшов на зв'язок 20 січня об 11:30. У розмові він повідомив про перший обвал перекриття та бійців під завалами. Лише через декілька місяців, а саме 1 квітня, в Дніпропетровську його ідентифікували за експертизою ДНК серед вивезених з аеропорту загиблих.

Герой був похований на Обухівщині. Указом Президента України № 461/2015 від 31 липня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно), а також нагрудним знаком "За оборону Донецького аеропорту" (посмертно) та відзнакою "За оборону рідної держави" (посмертно).

Читати "Моя Київщина" у Facebook