#

Київщина пам'ятає: боєць 81-ої окремої аеромобільної бригади Руслан Присяжнюк

20.01.2019 10:05
Київщина пам'ятає: боєць 81-ої окремої аеромобільної бригади Руслан Присяжнюк

Цими днями українці вшановують пам'ять кіборгів – сміливих бійців, які полягли під час захисту Донецького аеропорту. Оборона старого та нового терміналів летовища почалася 26 травня 2014 року й тривала 242 дні. Бої за аеропорт стали свідченням героїзму та незламності українських військових, адже весь цей час наші бійці мужньо обороняли позиції і до останнього протистояли ворогу. Серед хоробрих захисників України був і житель Київщини – Присяжнюк Руслан Анатолійович

Він народився 8 червня 1988 року в селі Буцні Летичівського району Хмельницької області. У 2005 році закінчив Голенищiвську ЗОШ I-III ступенiв імені А. Д. Локазюка, а потім і Професійний будівельний ліцей № 7 міста Хмельницький.

Після цього хлопець був призваний на військову службу. Проходив її в Збройних Силах України в складі 79 ОАЕБр, а також у 80-му окремому аеромобільному полку Аеромобільних військ ЗСУ ордена Червоної Зірки. Після армії Руслан працював будівельником в місті Київ та мешкав у селі Пашківка Макарівського району Київської області.

У 2014 році у зв'язку з загостренням ситуації на сході України він був мобілізований Летичівсько-Старосинявським об’єднаним районним військовим комісаріатом Хмельницької області до 95 ОАЕБр, де в цей час формувався 90-ий окремий аеромобільний батальйон (з осені 2014 року входить до складу 81-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ).

Солдат з позивним «Шаман» служив на посаді навідника і був учасником оборони Міжнародного аеропорту «Донецьк». З 15 січня 2015 року боєць мужньо тримав оборону в новому терміналі. Але 19 січня 2015 року в ході запеклих боїв отримав поранення. Уже наступного дня солдат Присяжнюк загинув під завалами в результаті підриву ворогом другого поверху аеропорту. Через місяць його поховали на кладовищі села Пашківка Макарівського району.

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", Герой нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). А також нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

З 15 грудня 2015 року Руслан Присяжнюк є почесним громадянином селища міського типу Летичів Хмельницької області (посмертно). Окрім того, 20 січня 2016 року в селі Голенищеве Летичівського району на фасаді будівлі загальноосвітньої школи імені А. Д. Локазюка, де навчався воїн, йому було відкрито меморіальну дошку.

Читати "Моя Київщина" у Facebook