#

Київщина пам'ятає: боєць 81-ї окремої аеромобільної бригади Станіслав Дерев’янко

27.03.2019 10:35
Київщина пам'ятає: боєць 81-ї окремої аеромобільної бригади Станіслав Дерев’янко

Сьогодні, 27 березня, Київщина вшановує пам'ять Станіслава Дерев’янка – Героя, який поєднував у собі глибоку віру, надзвичайну скромність і щиру й віддану любов до Батьківщини

Він народився у Боярці, що на Київщині, де закінчив ЗОШ №3. Згодом проживав у столиці. Навчався в Київському ліцеї бізнесу. Був студентом музичного факультету Ірпінської Біблійної Семінарії. Після закінчення ліцею вступив до Національного університету харчових технологій. На заочній формі навчався в Харківському авіаційному університеті. Працював слюсарем на авіаційному заводі ім.Антонова. Мріяв стати бортмеханіком чи авіаконструктором.

У 2013-2014 рр. Станіслав був активним учасником подій під час Революції Гідності, особливо проявив себе у протистояннях 18-20 лютого.

Коли почалися бойові дії на сході України, хлопець прийняв тверде рішення йти захищати Батьківщину. Він заради цього звільнився з роботи та перервав навчання в Християнській семінарії. У червні 2014 року записався добровольцем в батальйон "Шахтарськ" (сотня Ісуса Христа), у складі якого брав участь у боях під Іловайськом. Після низки скандалів, пов'язаних із батальйоном, Станіслав пішов добровольцем у Збройні Сили України, підписав контракт про несення служби. Старший солдат, розвідник-гранотометник 81-ої десантно-штурмової бригади.

З січня 2015 року перебував під Донецьким аеропортом, виходив неодноразово на бойові завдання. Станіслав загинув у ніч з 26 на 27 березня 2016 року поблизу Авдіївки, прикриваючи відхід групи. Похований у Києві на Берковецькому кладовищі.

За бойові заслуги Героя нагороджено медаллю Української Православної Церкви за "Жертовність і любов до України", Відзнакою та грамотою Ради національної безпеки і оборони України "Захисник України". Присвоєно звання "Герой-захисник Вітчизни" Києво-Святошинського району.

У 2016 році відбулося відкриття дошки пам'яті на фасаді Університету "КРОК" на честь загиблих захисників України – випускника Київського ліцею бізнесу Станіслава Дерев'янка та студента Університету Родіона Добродомова, а в 2017 році в Боярському НВК "Колегіум — Загальноосвітня школа І—ІІІ ступенів № 3" встановлено меморіальну дошку випускнику Станіславу Дерев'янку.

Герой має посмертні нагороди: Указом Президента України від 8 квітня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

 

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook