#

Київщина пам'ятає: боєць 93-ої окремої механізованої бригади Олександр Олефір

22.01.2019 12:55
Київщина пам'ятає: боєць 93-ої окремої механізованої бригади Олександр Олефір

Цими днями українці вшановують пам'ять кіборгів – сміливих бійців, які полягли під час захисту Донецького аеропорту. Оборона старого та нового терміналів летовища почалася 26 травня 2014 року й тривала 242 дні. Бої за аеропорт стали свідченням героїзму та незламності українських військових, адже весь цей час наші бійці мужньо обороняли позиції і до останнього протистояли ворогу. Серед хоробрих захисників України був і житель Київщини – Олефір Олександр Павлович

Він народився 30 вересня 1992 року в селі Липовець Кагарлицького району. Там хлопець закінчив загальноосвітню школу, а потім вступив до Київського обласного вищого професійного училища харчових технологій та ресторанного сервісу.

У березні 2014, у віці 21 року, Олександр як доброволець був мобілізований до лав Збройних Сил України. Він служив снайпером 93-ої окремої гвардійської механізованої бригади. Солдат з позивним "Борода" з листопада 2014 року брав участь в обороні Міжнародного аеропорту "Донецьк", де був двічі на ротаціях. Батько бійця теж був учасником війни.

20 січня 2015 року Олександр Олефір загинув після підриву терористичними угрупованнями другого поверху нового терміналу. Перед цим боєць мав їхати з летовища на ротацію, проте поступився місцем пораненим і залишився в аеропорту. Певний час кіборг вважався зниклим безвісти, і лише 26 березня його тіло було знайдене під завалами та ідентифіковане за експертизою ДНК.

7 квітня 2015 року Герой був похований на кладовищі села Острів Рокитнянського району. Указом Президента України № 436/2015 від 17 липня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), а також нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Читати "Моя Київщина" у Telegram