#

Київщина пам'ятає: боєць 93-ої окремої механізованої бригади Віталій Благовісний

14.11.2018 16:35
Київщина пам'ятає: боєць 93-ої окремої механізованої бригади Віталій Благовісний

Того злощасного дня, 14 листопада 2015 року, Віталій Павлович Благовісний мав би святкувати свій 41 день народження, та доля розпорядилася інакше – Герой загинув під час захисту незалежності та цілісності України

Він народився 14 листопада 1974 року в смт Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області. Закінчив Костогризівську ЗОШ I-III ст. у Каховському районі.

У 2015 році Віталій як доброволець був призваний Вишгородським РВК до лав захисників Вітчизни. Старший сержант Благовісний проходив службу на посаді  командира відділення керованого мінування інженерно-саперного взводу 93-ої окремої механізованої бригади. Близькі, знайомі та побратими згадують його як світлу, щиру, вимогливу до себе і небайдужу до інших людину.

14 листопада  група саперів з 14 чоловік проводила саперні роботи поблизу міста Авдіївка. У полі між українською позицією "Бутівка" та позицією терористів "Зеніт" останні відкрили вогонь зі 120-мм мінометів по БМП, що прикривала саперів. Від вибухів здетонували міни. Тоді 8 бійців зазнали поранень, а Віталій загинув.

Він помер у свій день народження, а на 20-ту річницю подружнього життя його тіло привезли додому. "Любіть свого батька. Не соромтеся йому говорити про це. Адже може бути дуже пізно. Захочеш це зробити – а його немає. Знайте, немає нічого дорожчого за життя тих, хто віддає його за наш мир", – сказали дочки загиблого, Єлизавета й Ангеліна.

Героя поховали в смт Димер Вишгородського району. Указом Президента України № 522/2016 від 25 листопада 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

21 листопада 2016 року у Костогризівській ЗОШ Віталію було відкрито меморіальну дошку.

Читати "Моя Київщина" у Facebook