#

Київщина пам'ятає: майор медичної служби 6-го навчального артилерійського полку Віталій Вашеняк

16.11.2018 07:44
Київщина пам'ятає: майор медичної служби 6-го навчального артилерійського полку Віталій Вашеняк

Сьогодні, 16 листопада, Київщина вшановує пам'ять Героя, який присвятив своє життя порятунку людей. Віталій Петрович Вашеняк захищав тих, хто захищає наш мир. Чотири роки тому, поспішаючи на чергове завдання, чоловік трагічно загинув

Він народився 6 вересня 1981 року в селі Митки Барського району Вінницької області. У 1998 році з відзнакою закінчив загальноосвітню школу села Митки, потім – Вінницький медичний коледж за спеціальністю "військовий фельдшер".

З 2000-го року Віталій служив у 90-й артилерійській базі боєприпасів Збройних Сил України, а з лютого 2014 року – начальником медичної служби 6-го навчального артилерійського полку, військова частина якого знаходилася в селі Дівички Переяслав-Хмельницького району. З жовтня того ж року чоловік брав участь в антитерористичній операції на сході України.

16 листопада близько 15:00 години 33-річний майор медичної служби разом із трьома товаришами на машині швидкої допомоги виїхав із Дебальцево за пораненими. Поблизу селища Польове Шахтарського району Донецької області на блок-посту "Гостра Могила" автомобіль наїхав на фугас. Всі, хто був у вантажівці, загинули.

Героя поховали на кладовищі села Митки Барського району Вінницької області. Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, вірність військовій присязі", він був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

13 листопада 2015 року в селі Митки на будівлі загальноосвітньої школи, де навчався Віталій Вашеняк, йому було відкрито меморіальну дошку. Також ім'ям загиблого названо новостворену вулицю в місті Бар Вінницької області.

Читати "Моя Київщина" у Telegram