#

Київщина пам’ятає: боєць 95-ої аеромобільної бригади Юрій Ляпін

19.07.2018 18:25
Київщина пам’ятає: боєць 95-ої аеромобільної бригади Юрій Ляпін

Йому було лише 19, коли ворожа куля раптово обірвала життя молодого, але такого мужнього захисника України.  Сьогодні, 19 липня, минає 4 роки з дня смерті Юрія Олеговича Ляпіна

Він народився 17 травня 1995 року у селі Капустинці Яготинського району. Хлопець з дитинства мріяв бути військовим. Тому коли почалися військові дії, Юрій з перших днів мобілізації добровільно звернувся до військкомату. На той момент набір строковиків вже завершився, тому довелося йти на службу за контрактом.

Солдат Ляпін служив на посаді навідника аеромобільного десантного взводу 2-ої аеромобільної десантної роти 1-го мобільного десантного батальйону 95-ої аеромобільної бригади.

Як згадує старший брат бійця, Євген, молодий захисник у телефонних розмовах з рідними був небагатослівним, лише просив: "Женю не відпускайте на війну, аби він не бачив цього жахіття".

19 липня 2014 року Юрій брав участь у бою під Лисичанськом. Як пізніше розповідали  побратими бійця, позиції українських військових почали обстрілювати «градами», і хлопець отримав поранення. Його кинувся рятувати житомирянин Артур Пушанко, але снайпер "спрацював" миттєво – спочатку влучив у рятівника, потім – у Юрія.

 

Герой був похований в селі Козинці Бородянського району.

На будівлі Капустинського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад" загиблому бійцю було встановлено меморіальну дошку.

Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі"  нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

За представленням Громадської організації "Союз випускників Курганського вищого військового політичного авіаційного училища", за мужність і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України проявлені в АТО нагороджений відзнакою Всеукраїнської громадської організації "Спілка ветеранів та працівників силових структур України "ЗВИТЯГА" – "Орденом "За вірність присязі" (посмертно).

А також нагороджений відзнакою "За оборону рідної держави" (посмертно).

Читати "Моя Київщина" у Facebook