#

Київщина туристична: найцікавіші місця Макарівського району

18.03.2020 06:01
Київщина туристична: найцікавіші місця Макарівського району

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, у яких знайомить читачів із туристичними місцями столичного регіону. Ми пройдемося по кожному району області, щоб показати унікальні місця та красоти Київщини

Сьогодні ми познайомимо вас із цікавими місцями району, на території якого з давніх-давен розташовувалися багатолюдні поселення та протікає 15 річок загальною довжиною понад 360 кілометрів. Також  тут до наших часів збереглися славетні Змієві вали, які були збудовані в часи Київської Русі та охороняли територію столиці від набігів кочівників. Чимало відомих людей народилося в цьому районі: письменник Петро Сиченко, заслужений будівельник України Віктор Артеменко, поет Олександр Підсуха, лікар-епідеміолог Петро Погорецький, доктор хiмiчних наук Олександр Андрійко, заслужений художник України Анатолій Марчук та інші.

Отже, мова йде про Макарівський район, який, окрім давної історії, має дивовижну природу та краєвиди, від яких перехоплює подих. Тому пройдемося по переліку найцікавіших місць Макарівщини.

Будинок Барона фон Мекка

Знаходиться ця старовинна садиба в селі Копилів. Історія маєтку за різними джерелами починається в період із 1881 по 1882 роки, коли територію навколо маєтку придбав спадкоємець залізничного магната та одного з перших автомобілістів Росії - барон Микола фон Мекк.

Перший будинок звели в 1888 році за стилем "дачний модерн". Він був дерев'яний, рублений і на цегляному цоколі. Архітектуру фасадів доповнювали башточки, фронтони, еркери, велика тераса та зовнішні сходи на другий поверх. Також навколо будинку розбили парк у 9 га з тополиними, ялиновими та липовими алеями. Крім того, барон звелів вирити два ставки, до яких поступала вода з річки Здвиж.

У 1898 році пожежа майже повністю знищила будинок. Будівництво нового розпочалося лише на межі ХІХ-ХХ ст. За архітектурним стилем будівля відтворювалася: мала два поверхи та фасади оздоблювали мансарда, тераса, прикрашена дерев'яним орнаментом.

Проте в 1910 році барон продав маєток. Після Першої світової війни в будинку розміщувалася агрономічна школа. Під час Другої світової війни в будівлі знаходився військовий шпиталь, де відомий київський лікар Павло Бейлін розробив метод немедикаментозного лікування безсоння.

Наразі будівля внесена до Державного реєстру архітектурних пам'яток національного значення та знаходиться в аварійному стані. Маєток до Євро-2012 хотіли реставрувати, але з невідомих причин проєкт не реалізувався.

Страусина ферма

У селі Ясногородка знаходиться найбільша в Україні ферма з розведення страусів. Заснована вона була в 2001 році. Тоді на ферму завезли з Бельгії 36 страусів. Наразі загальна кількість страусів різного віку, що одночасно знаходяться на фермі, перевищує сотню. На фермі дорослих страусів тримають у спеціально огороджених загонах сім'ями — один самець і декілька самиць.

Ферма спеціалізується на продажі як дорослих птахів, так і страусенят. Також продукцією ферми є м'ясо та яйця страусів. Проте однією з форм прибутку підприємства є туристи. Для цього на території знаходиться ресторан, де можна скуштувати страви зі страусиного м’яса та яєць, дитячий майдачик та мінізоопарк, у якому живуть фазани, павичі, цесарки, дикі кабани, верблюди та інші тварини. Окрім того, є сувенірна крамничка, де можна придбати декоративні страусині яйця.

Макарівська картинна галерея

Вона розташована в районному Будинку культури та фунціонує майже двадцять років. Засновником даної галереї є заслужений художник України, лауреат багатьох вітчизняних та міжнародних премій Анатолій Марчук.

Тут серед робіт, що експонуються в галереї, багато картин художників, які вже стали класиками сучасного образотворчого мистецтва, визнаними в Україні та світі, відзначені найвищими державними нагородами, зокрема Національною премією імені Тараса Шевченка. Це роботи Андрія Чебикіна, Василя Лопати, Олександра Губарєва, Василя Чебаника, Миколи Компанця, Миколи Стратілата, Наталії Ніколайчук, Володимира Куткіна, Миколи Кочубея та інші.

Родзинкою галереї є збірка творів “Макарів та околиці”. Завдяки їй мешканці селища та гості мають можливість милуватися неповторними краєвидами рідного селища та його околиць.

Змієвий вал та старовинний курган

У невеличкому селі Горобіївка, у якому проживає лише 193 особи, знаходиться Змієвий вал, а на околиці стоїть старовинний курган. Також на території села жителі знаходять фрагменти кераміки та знарядь праці давньої епохи.

Кінноспортивна ферма

Для тих, хто любить коней та мріє або хоче на них покататися, потрібно завітати до села Лубське. Тут діє кінно-спортивний комплекс, де кваліфіковані тренери можуть усіх охочих навчити верхової їзди. Узимку проходить катання на санях по засніжених дорогах. А також працюють тренери з хворими на ДЦП дітками. Окрім того,  на території ферми щороку проходять обласні чемпіонати по кінному пробігу.

Єва Басіста, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook