#

Коли в Бабій відберуть "Білоцерківводу"

20.07.2017 11:14
Коли в Бабій відберуть "Білоцерківводу"
Ольга Бабій

Останні істеричні заяви Ольги Бабій свідчать про те, що проблеми у ТОВ "Білоцерківвода" тільки зростають. Ситуація навколо цього концесійного підприємства не настільки райдужні, як малює Бабій, а з огляду на інформаційну активність директора ТОВ, то вочевидь, вона не впевнена що їй вдасться зберегти "Білоцерківводу" за собою

Днями на сайті "Киеввласть" з’явилося величезне "простирадло" за авторством депутата Київської обласної ради Ольги Бабій. У цій "епічній поемі" колишній політтехнолог мера Білої Церкви Геннадія Дикого вирішила не лише захистити свого протеже від нападків агресивних активістів та опозиційних до міської влади політичних сил, але й замовити слово за свою компанію. Вочевидь, що справи у директора концесійного підприємства ТОВ "Білоцерківвода" йдуть не зовсім добре, адже той метод, який вона обрала, можна охарактеризувати такою фразою: "А що ми?! Ви он на них погляньте!". Як наслідок, для переключення свідомості громади міста, Бабій мусила знайти "ворога", який усіляко намагається зіпсувати всі благі плани мера Дикого та його команди і, хлібом їх не годуй, а дай міському голові в "кашу накакати".

І такого ворога вона з легкістю знайшла. Нею виявилася політична партія "Свобода". За словами Бабій, у цій партії постійно ставлять палки в колеса Дикому, і навіть вимагають від концесіонера ТОВ "Білоцерківвода" нічого доброго для міста не робити. Мовляв, це зіграє на руку мерові. Негоже для "Свободи" допускати позитивну роботу мера Білої Церкви. Адже, згідно логіки пані Ольги, «свободівці» і місцеві активісти хочуть лише одного – грошей з міського бюджету.

Якщо серйозно аналізувати істеричну поведінку Бабій, то можна зробити лише один висновок: хмари над "Білоцерківводою" згущуються. І чим далі, тим більше. Зараз на це підприємство відкрито кілька кримінальних справ: кримінальні справи по тиску на підприємців та забрудненню Росі, через сумнівність законності передачі водоканалу у концесію в 2013 році тощо.

Зараз йде ревізія рішень чотирирічної давнини. І особливого захисту в центральних кабінетах у Бабій, яка протягом останнього часу стала збитим льотчиком, очікувати не варто. Про велику політичну кар’єру вона вже може забути (про які б там рейтинги вона не говорила). Як депутат облради, вона сама себе загнала у глухий кут. КОР наразі перебуває у глухій опозиції до обласної адміністрації, причому, це виливається у відкрите протистояння. Чого лише варте нещодавнє голосування Київоблради за звернення до Верховної Ради з вимогою ініціювати процедуру імпічменту Порошенко. З огляду, на посаду, яку обіймає Бабій в обласній раді, та дружбу з Ганною Стариковою, то можна не сумніватися: у час "Ч" вона ризикує опинитися у списку неблагонадійних.

До цього всього додаються і проблеми в трикутнику "Полочанінов-Бабій-Дикий", який зараз розвалюється на очах. Патрон Бабій Полочанінов, якого називають реальним власником "Білоцерківвода", вочевидь, вирішив "умити руки" і відійти від білоцерківських розбірок. Адже, за чутками, Дикий з Полочаніновим поступово втрачають контакт. Натомість, у відносинах білоцерківського міського голови і Бабій теж відбувається поступове охолодженн я. Дикий відверто зміцнив свої позиції у Білій Церкві, і явно не потребує "мамки" в ролі Бабій. Вона ж, у свою чергу, не готова миритися з таким розвитком подій.  

Не варто також забувати і одну невелику деталь. За чутками, "Білоцерківвода" окрім Полочанінова зв’язана з одіозним екс-регіоналом та першим віце-прем’єром уряду Азарова, а нині - головою фракції "Опоблоку" Юрієм Бойком. Прямих доказів цьому немає, але варто нагадати, що концесія – це "фішка" Бойка часів Януковича. Задумка була наступна – поступово перевести усі водоканали України у концесію. На щастя, на території усієї держави, цей проект реалізувати не встигли, але в деяких містах ця схема таки вкорінилася. Одним із таких міст є Біла Церква зі своєю багатостраждальною "Білоцерківводою".

Єдине, що може трошки заспокоїти пані Бабій - це те, що досі не ясно, як саме громада збирається повертати "Білоцерківводу" у комунальну власність міста. Утім, зрозуміло, що рано чи пізно місто таки поверне собі водоканал, адже концесія себе не виправдала. Інша справа, що на цій темі гратимуть політичні партії, які прагнуть заробити собі додаткових політичних очок. Але, схоже, це - неминуче...

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook