#

"Колос" із Ковалівки поступився на виїзді команді з Маріуполя

26.10.2019 19:56
Фото з матчу

Друге коло Чемпіонату України з футболу для команди "Колос" розпочалося у Маріуполі, де гості з Київщини боролися з місцевою командою за три очки турнірної таблиці

Варто нагадати, що у першому матчі сезону на "Оболонь-Арені" ці команди вже зустрічалися між собою, тоді "Колос" здобув вольову перемогу, пропустивши першим. Рахунок попереднього матчу становив 2:1.

До звітного матчу команди підійшли по-різному. "Маріуполь" в останньому турі мінімально обіграв "Дніпро-1", а "Колос" зазнав нищівної поразки від Чемпіона України "Шахтаря". Не додавав оптимізму і той факт, що підопічні тренера команди з Ковалівки Руслана Костишина не забивають в УПЛ вже 226 хвилин, а до повторення власного антирекорду залишилося 27 хвилин. Також перед початком матчу насторожувало те, що до "Маріуполя" команда з Київщини добиралася потягом близько 15 годин, що неабияк могло позначитися на фізичних кондиціях команди.

Не обійшлося і без кадрових втрат в обох колективах. Якщо приазовцям не зміг допомогти ветеран Руслан Фомін, то Костишин не взяв до Маріуполя капітана команди Віталія Гавриша, який досі тренується по індивідуальній програмі після отриманої травми в середині серпня.

Команди на футбольне поле вивів головний арбітр зустрічі Юрій Можаровський. Склади команд виглядали таким чином:

"Маріуполь": Гальчук - Кирюханцев, Чоботенко, Дава, Биков - Танковський, Федорчук (капітан)  - Чурко, Мишньов, Горбунов - Вакула.

Запасні: Поспелов, Яворський, Тищенко, Чех, Корнієнко, Топалов, Кащук.

"Колос": Волинець - Зозуля, Максименко, Парамонов, Чорноморець - Мілько (капітан), Оріховський - Морозко, Ільїн, Смирний - Нехтій.

Гравці запасу: Яшков, Сахневич, Задоя, Кожушко, Волков, Кизилатеш, Д. Костишин.

Команди розпочали матч у стриманій манері, не форсуючи подій. Як і очікувалося, господарі поля взяли ініціативу в свої руки, маючи певну перевагу у володінні м'ячем. До 10 хвилини команди грали без "воріт", а подачі з флангів не становили загрози.

Перший по-справжньому небезпечний момент біля воріт "Колоса" стався на 18 хвилині. Півзахисник Морозко не втримав рівновагу поблизу свого карного майданчика та втратив м'яч. У свою чергу Кирюханцев з "Маріуполя" обігрався з партнером по команді Чурком і прострілив у воротарський майданчик на Мишньова, проте захисник гостей Максименко в останній момент завадив відправити м'яч у сітку. Миттєва відповідь "Колоса" з ударом нападника Нехтія не створила жодних проблем супернику.

Згодом "Колос" зазнав значної кадрової втрати – на рівному місці Смирний зазнав пошкодження задньої поверхності стегна, що додало проблем головному тренеру. Довелося в авральному порядку проводити заміну, тому на полі з'явився Кизилатеш Джемаль. Сам же Смирний залишив поле на ношах. Що ж, побажаємо здоров'я молодому таланту та будемо сподіватися, що ушкодення несерйозне.

У період підготовки заміни Смирного стався серйозний ігровий момент у штрафному майданчику господарів поля – партнери вивели на ударну позицію Павла Оріховського, який, прибравши м'яч під праву ногу, пробивав у дальній кут воріт, але влучив у руку Валерію Федорчуку. Суддя знаходився близько і все бачив, однак поставити пенальті, на нашу думку стовідсотковий, у ворота господарів не наважився. Хочеться відмітити, що арбітри протягом останніх кількох матчів не вперше діють дещо уперереджено в карному майданчику "Маріуполя".

На 39 хвилині вдалося відкрити рахунок у матчі господарям поля. Гравець "Колоса" Чорноморець невдало виніс м'яч зі свого штрафного майданчика на ногу Кирюханцева, який ударом в дальній кут воріт не залишив шансу голкіперу Волинцю.

Але ще до перерви "Колос" мав дві чудові можливості встановити статус-кво на табло – спочатку Мілько не зумів скористатися помилкою воротаря "Маріуполя", адже при подачі кутового не влучив у порожні ворота. Вже на доданих хвилинах до основного часу першого тайму тому ж Мільку не вдалося переграти воротаря суперників, партнери на добивання теж не встигли.

Другу половину зустрічі команди розпочи обережно, проте на 54 хвилині неймовірну можливість подвоїти перевагу своєї команди втратив Чурко, котрий умудрився не влучити в ворота з декількох метрів.

Далі гра йшла під контролем команди з Ковалівки, але без особливих моментів біля чужих воріт. Лише на 78 хвилині Костишин, що тільки з'явився на полі замість Кизилатеша, мав прекрасну можливість зрівняти рахунок, проте після передачі партнера не зміг переграти воротаря.

Дальній удар гравця команди суперників Кирюханцева не без проблем перевів на кутовий Волинець, але наступна атака все-таки завершилася другим взяттям воріт "Колоса" – Вакула прорвався по  лівому флангу на видав пас на Топалова, який з лінії воротарського майданчика "прошив" голкіпера і встановив остаточний рахунок в матчі.

За останні 5 хвилин зустрічі захисник "Колоса" Максименко отримав другу жовту картку і залишив свою команду в меншості, але на фінальний результат це ніяк не вплинуло.

З рахунком 2:0 завершився матч, тому "Маріуполь" обходить в турнірній таблиці "Колос", який є основним конкурентом у боротьбі за потрапляння в першу шістку команд Чемпіонату, яка буде розігрувати між собою право представляти Україну в Єврокубках в наступному сезоні.

У тринадцятому раунді Прем'єр-ліги України команда "Колос" з Ковалівки буде боротися за очки з донецьким "Олімпіком". Матч відбудеться на "Оболонь-Арені" у Києві 3 листопада о 19:30.

Спортивний оглядач Сергій Іваницький для порталу "Моя Київщина"