#

"Колос" Ковалівка: як команда з Київщини набирала форму в зимове міжсезоння

09.02.2021 10:00
Руслан Костишин

Головний представник Київщини в Чемпіонаті України – ковалівський "Колос" – активно відновлює форму в зимове міжсезоння. Команда Руслана Костишина провела тренувальні збори в Туреччині, куди відправилася ще 12 січня. Про результати спарингів з іншими командами та клубні новини читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Першу половину чемпіонату єдиний представник столичного регіону в УПЛ завершив на 6 позиції, завоювавши 18 очок. Загалом "Колос" відстає від лідера турніру на 12 залікових пунктів. Підопічні Костишина в першій половині сезону здобули 4 перемоги, вибороли 6 нічиїх та 3 матчі програли. Різниця забитих/пропущених м’ячів – 18:16. Із головними досягненнями "Колоса" в 2020 році можна ознайомитися за посиланням нижче.

Загалом команда в повному бойовому складі провела тренувальний збір у Туреччині. Цікаво, що один із гравців повернувся раніше за інших: мова йде про Євгена Селезньова, який втратив клубну прописку через порушення дисципліни (інших подробиць не повідомляється, але, можливо, це пов’язано з його пристрастю до хмільних напоїв).

Ковалівці інтенсивно проводили тренування, виходячи на поле двічі на день. Окрему увагу тренерський штаб приділив біговим та силовим навантаженням, щоб футболісти могли швидко набрати оптимальну форму. Півзахисник клубу Євген Морозко зазначав, що гравці перебували в доброму гуморі, хоч навантаження досить серйозні.

Перший тиждень для футболістів найтяжчий у плані навантаження. Намагаємося підтримувати гарний настрій, тренуємося в задоволення. Трохи є крепатура, але це приємний біль. Клімат хороший у команді, тому все добре, - говорив представник клубу.

Після п’яти днів тренувань "Колос" провів свій перший контрольний матч із представником Сербії – ФК "Пролетер", який також займає 6 позицію в своєму чемпіонаті. Єдиним та вирішальним м’ячем у зустрічі відзначився Павло Оріховський, який реалізував одинадцятиметровий на 89-й хвилині матчу.

Наступний матч відбувся 23 січня: команда з Київщини провела поєдинок із клубом "Сілекс", що представляє Вищу лігу чемпіонату Македонії. Тренер ковалівського клубу два тайми зіграв абсолютно різними складами, щоб перевірити готовність своїх підопічних. У першій половині гри їм відзначитися не вдалося, хоча моментів було вдосталь.

У цьому двобої першим відкрив рахунок суперник: після удару зі штрафного м’яч спочатку потрапив у стійку воріт, потім у спину Кучерука, а після цього влетів у сітку. Активність "Сілекса" змусила ковалівців діяти креативніше, а тому вже на 64 хвилині Лисенко дальнім парашютом зрівняв результат. На 80 хвилині Мілько після подачі з кутового переправив головою м’яч у сітку воріт македонців.

Далі була це одна успішна гра з сербським клубом "Вождовац" (24.01.21), тоді ковалівці перемогли з рахунком 2:0. У першій половині зустрічі перевага наших хлопців не викликала сумнівів, а найактивнішим був новачок команди Дмитро Хльобас, проте до перерви забитих голів не було. Головним героєм зустрічі став півзахисник Станіслав Сорокін, який відзначився дублем. Спочатку забив ударом зі штрафного, а наприкінці матчу успішно реалізував пенальті.

Наступний поєдинок відбувся 28 січня, "Колос" зустрівся з багаторічним чемпіоном Словенії – "Марібором" . Зауважимо, що це була єдина поразка ковалівців на зборах у Туреччині.

Відкривали рахунок поєдинку ковалівці: Оріховський блискавично виконав штрафний удар і м’яко над стінкою відправив м’яч у ціль – 1:0. Але надалі гравці "Kолоса"почали багато помилятися біля свого штрафного, тому гол від словенців не змусив себе довго чекати. У середині першої половини тайму захисник Кирило Петров необачно намагався переграти один-в-один форварда суперників, що призвело до відновлення рівноваги в матчі.

За 10 хвилин до завершення першого тайму необачно зіграв Микита Кравченко, порушивши правила проти словенця у своєму карному майданчику. Байде реалізував пенальті, оформивши дубль, – 2:1. На 40-ій хвилині "Марібор" виконав кутовий і Мартіновіч вколотив третій м’яч у сітку воріт Волинця – 3:1.

По перерві тренерський штаб "Колоса" взявся освіжати гру замінами, тому дії футболістів стали набагато гострішими: на 75-й хвилині форвард "Колосу" Селезньов реалізував пенальті. Підсумковий рель тат – 2:3 на користь суперника.

Зустріч із командою "Динамо" (Тбілісі) відбулася 29 січня, коли в досить складному поєдинку ковалівці вибороли вольову нічию. Варто сказати,що  свій єдиний гол грузини забили з порушенням фейр-плей: травму отримав Олексія Зозулю, який залишився лежати на газоні, але суперник продовжив атаку. Масований наступ завершився взяттям воріт Волинця – 0:1 на користь грузинської команди.

На 58-й хвилині Руслан Костишин провів серію замін – на поле з’явилися аж вісім нових гравців. Сам же наставник "Колоса" трохи пізніше отримав червону картку від арбітра за емоції біля кромки поля. Після цього ковалівці розпочали масований штурм воріт суперника, проте реалізація трохи підвела. Уже в компенсований арбітром час Оріховський заробив штрафний удар, який самотужки взявся виконувати. М’яч після удару футболіста пролетів над стінкою та опинився в сітці воріт суперника – 1:1.

Наступний поєдинок у рамках тренувальних зборів відбувся з білоруською командою "Рух" (31.01.21), яка посідає 8 сходинку у своєму чемпіонаті. Зустріч закінчилася результативною нічиєю 2:2 – за ковалівців забивали Лисенко з пенальті та Мілько після подачі з кутового.

Заключний матч (02.02.21) навчально-тренувальних зборів "Колос" провів із казахстанським "Атарау", перемігши з рахунком 3:2. Цікаво, що ковалівці пропустили на 7 хвилині після подачі з кутового, проте надалі перевага українців не викликала сумнівів.

Після перерви Гавриш зрівняв рахунок, дотепно зігравши після рикошету. У середині другого тайму команди обмінялися забитими м’ячами (Оріховський скористався передачею Дениса Антюха), а переможний гол Оріховський провів на останній хвилині з пенальті ("точку" заробив Володимир Лисенко).

Загалом команда Костишина провела в Туреччині 7 поєдинків, у яких здобула 4 перемоги, 2 нічиї та 1 раз програла.

Нагадаємо, що в трансферне вікно до клубу приєдналися відразу три футболісти: лівий захисник Євген Золотов (Білорусь), півзахисник Альваро Нгамба (Камерун) та нападаючий Дмитро Хльобас (Україна). Останній дуже добре проявив себе на зборах у Туреччині, тому претендує на місце в основі, зважаючи, що позиція нападника була проблемною для команди в минулому сезоні.

Уже цими вихідними відновлюється Чемпіонат України, а команда Костишина у 14 турі зустрінеться з донецьким "Шахтарем". Матч відбудеться 13 лютого на домашньому стадіоні "Колоса" у Ковалівці. Початок зустрічі о 17 годині.