#

"Колос" проти "Маріуполя": як сільська команда здобула путівку в Європу

30.07.2020 08:00
"Колос" перемагає "Маріуполь"

На стадіоні НСК "Олімпійський" ковалівський "Колос" у протистоянні з "Маріуполем" змагався за останню путівку до плей-оф Ліги Європи. "Моя Київщина" уважно спостерігала за звитягою команди з Київщини, яка у принциповому матчі перемогла суперника

Новачок Прем’єр-ліги "Колос" цього року продемонстрував результативну гру з лідерами чемпіонату, а в заключному матчі УПЛ проти "Динамо" здобув перемогу. Згодом у стиковому матчі за путівку в ЛЄ ковалівці переграли "Дніпро-1", а "Маріуполь" позбавив єврокубків "Олександрію".

Варто зазначити, що цього сезону в УПЛ "Колос" і "Маріуполь" зустрічалися двічі. У першому турі сильнішими виявилися ковалівці, а от друга гра була за маріупольцями. Саме тому важко було спрогнозувати фаворита матчу, адже обидві команди мріяли про ЛЄ.

Стартові склади команд:

"Колос": Волинець - Зозуля, Максименко, Гавриш, Ємець - Задоя, Оріховський - Антюх, Смирний, Морозко - Лисенко.

Запасні: Кучеренко, Парамонов, Єфремов, Чорноморець, Петров, Костишин, Вільхамссон, Кожушко, Бондаренко.

"Маріуполь": Гальчук - Чоботенко, Яворський, Тищенко - Полегенько, Федорчук, Ігнатенко, Корнієнко - Чурко, Мишнєв - Фомін.

Запасні: Поспєлов, Топалов, Кулаков, Сагуткін, Кащук, Чех, Путря, Дудик, Петерман.

Зауважимо, що клуб із Ковалівки був більше мотивованим на перемогу, адже за всіма ключовими показниками переграв азовців у кожному з таймів.

Загалом початок першого тайму видався напрочуд жвавим, адже команди майже не притиралися одна до одної. Із перших секунд ініціативу перейняли маріупольці, але загрози для воріт Волинця не було. Уже на 5 хвилині Смирний по центру пройшов у штрафний майданчик "Маріуполя", але захисник закрив удар.

Гра видалася досить в’язкою в центрі поля, а перша жовта картка була записана на гравця "Маріуполя" уже на 7-й хвилині. Зауважимо, що за жорстку гру у центрі поля гравець "Колоса" Задоя також отримав "гірчичник". Після цього пристрасті трохи вщухли, але гостроти менше не стало.

Уже на 18 хвилині Антюх із правого краю штрафного зробив закидання на Морозка, який обійшов суперника, але не зумів пробити по воротах. А вже за хвилину Смирний пробив точніше, але впорався з ударом голкіпер "Маріуполя". Після декількох серйозних атак "Колоса" арбітр зустрічі був вимушений показати жовту картку головному тренеру Руслану Костишину за надмірну емоційність.

До середини першого тайму команди встигли подати по два кутові, але назвати серйозними моменти не довелося. Загалом гра перейшла в центр поля, де контролювали ситуацію більше формальні гості зустрічі. Серйозний момент створив Морозко на 41-й хвилині, коли на краю штрафного зумів хитнути суперника і обвідним ударом спрямував м’яч у дальній кут воріт, але не влучив. До завершення першого тайму гострих моментів більше не було.

Початок другого тайму також був дуже гострим, адже першу атаку "Колоса" півзахисник Тищенко зірвав, за що отримав жовту картку. Ковалівці притиснули гостей до штрафного майданчика, тому вже на 51-й хвилині після навісу з флангу Бондаренко пробив головою, але голкіпер Гальчук перевів м’яч на кутовий. За декілька хвилин ковалівець Гавриш отримав травму після удару суперника, тому змушений був покинути поле, а замість нього вийшов Петров.

Знову гра перейшла в центр, де контроль м’яча переходив від однієї команди до іншої. На 68-й хвилині Морозка збили перед штрафним майданчиком "Маріуполя", тому в господарів з’явився непоганий стандарт. Сам Морозко і взявся виконувати удар: м’яч із лівого кута штрафного майданчика потрапив у дальню хрестовину. На 72-й хвилині відбулася перша заміна в "Маріуполя" – замість Чурка вийшов Топалов.

За хвилину Бондаренко отримав жовту картку за перешкоджання супернику ввести м’яч із-за бокової лінії. Після цього Костишин провів подвійну заміну: замість Бондаренка на поле вийшов Лисенко, а замість Оріховського – Мілько. Після цього гра дещо заспокоїлася, а м’яч тримався у центрі поля.

Згодом маріупольці також скористалися замінами. На 87-й хвилині Чех поміняв Ігнатенка, а Сагуткін вийшов замість Яворського. А вже за пару хвилин біля воріт "Колоса" суперник створив по-справжньому небезпечний момент – Топалов із штрафного пробив у ближній кут воріт, а Волинець перевів на кутовий. Після завершення двох таймів сильнішого визначити не вдалося, тому команди мали зіграти ще 30 хвилин.

Перший додатковий тайм розпочинали обидві команди дуже повільно, адже на кону була путівка у кваліфікаційні матчі ЛЄ. Але на 95-й хвилині Лисенко зробив навіс на лінію штрафного майданчика, де вище всіх вистрибнув Антюх і переправив м’яч у сітку – 1:0 на користь "Колоса".

Згодом відбулася подвійна заміна в Маріуполя: замість Федорчука на поле вийшов Кащук, а замість Фоміна – Кулаков. У "Колоса" замість Задої з’явився на полі Костишин. Саме проти останнього суперник грубо зіграв у центрі, тому арбітр показав ще одну жовту картку. До кінця першого додаткового тайму "Колос" мав ще дві можливості відзначитися, але...

У другому додатковому таймі ковалівці взялися більше оборонятися, адже потрібно було будь-якою ціною втримати результат. Після декількох невдалих атак "Колоса" перевагу перейняли маріупольці. Спочатку Смирний порушив правила, а Костишин не дав швидко розіграти стандарт, тому арбітр показав відразу дві жовті картки. Але азовці не зуміли створити більше жодного серйозного моменту, тому результат залишився незмінним. "Колос" перемагає "Маріуполь" і отримує шанс поборотися за право виступів у єврокубках.

Вітаємо з перемогою Руслана Костишина та його команду, бажаємо отримати хороших суперників у кваліфікації до Ліги Європи, а також із нетерпінням чекатимемо на наступні матчі.