#

Квартира під Києвом по 2000 гривень за квадрат: реальність чи хабар очільнику райради

15.07.2020 08:33
Квартира під Києвом по 2000 гривень за квадрат: реальність чи хабар очільнику райради
Гедульянов і Смірнова

Мова в цьому матеріалі піде про найбільш "козирний" район Київщини – Києво-Святошинський. І схему, яка процвітає у відносинах між забудовниками та чиновниками. І яку мали б розслідувати відповідні компетентні органи

Складається стійке враження, що корупція в Україні – річ невикорінна. Хоча б тому, що з нею ніхто не бореться. Найгірше, що люди, які замарані в різних брудних історіях, спокійно беруть участь у політичних процесах, і зараз по-повній готуються до місцевих виборів.

У розпорядження порталу "Моя Київщина" потрапили документи щодо одного достатньо відомо на Київщині ексчиновника. Йдеться про Вадима Гедульянова, який ще до осені минулого року був головою Києво-Святошинської районної ради, і який планує на цих виборах поборотися за крісло голови Боярської громади. У 26 років уродженець Керчі, який усе доросле життя провів в Одесі, несподівано став головою ради найбагатшого району Київщини, та й країни в цілому. Подейкують, таке стрімке кар’єрне зростання було напряму пов’язане зі стосунками Гедульянова ще з однією молодою "зіркою" Києво-Святошинського району – тодішньою головою РДА Мирославою Смірновою – близькою соратницею екснардепа від УДАРу Артура Палатного. Власне, ця чиновниця й зуміла вибити для молодого хлопця посаду. Що це вартувало Гедульянову історія замовчує. Як би там не було, але сусіди ексголови райради зазначають, що жодного разу не бачили Гедульянова біля під’їзду з дівчиною. Окрім Смірнової, звісно. Але от як раз у місці проживання й криється найцікавіше в цій історії.

Офіційно на момент обрання головою райради Гедульянов був зареєстрований у Боярці за адресою вулиця Лінійна, 28 квартира 132. Щоправда, у його декларації за 2016 рік житла нема. Більше того, як розповіли "Моїй Київщині" місцеві, молодого чиновника там не бачили вже років із 5. Безхатченком голова райради пробув недовго. Уже в декларації за 2017 рік у нього – дві квартири – 100,7 та 79,5 квадратних метрів. Причому він отримав їх в один день – 30.12.2017. Найцікавіше, що ціни на обидві квартири у декларації, відсутні. Хоча це абсолютно незаконно.

Чому НАЗК не вирішило перевірити чиновника, абсолютно незрозуміло. Тим паче, підстав це зробити було більш ніж достатньо.

Нашому виданню вдалося дізнатися, чому Гедульянов приховував ціну на житло. До речі, це вже не дві квартири – а одна, площею 180,2 квадратних метри. Нерухомість була куплена неподалік від Києва – у житловому комплексі "Білий шоколад" у селі Шевченкове, що входить у Білогородку. Але найбільш приголомшливим є те, що квартири з ремонтом площею 180.2 м.кв обійшлися на той момент голові райради у… 360 тисяч гривень (!).

На підтвердження наводимо документи купівлі-продажу, під якими стоїть підпис Гедульянова:

 


Документи на першу квартируФактично виходить, що житло обійшлося голові Києво-Святошинської райради з розрахунку 2000 гривень за метр. Це при тому, що на сайті ЖК можна побачити ціни. Найнижча вартість житла – 10 990 гривень за квадрат. Та й взагалі подібних цін на ринку нерухомості не існує. Хоча, як це не смішно, але оцінювачам теж довелося писати в документах копійки.

Із чим же пов’язана така щедрість? Ще два роки тому ми писали про те, що власники ЖК "Білий шоколад" фактично "видоюють" із мешканців гроші. Вони змушені платити за світло за промисловими тарифами. Тобто замість звичайних 1,8 грн за кіловат вони платили 2,81 – переплата становила майже гривню. Так ще й лічильники часто з 14 будинків, які введені в експлуатацію, тільки два мали договір із "Київобленерго" на електропостачання. Решті ж будинків електрику продавала керуюча компанія. Спостерігалися серйозні проблеми з водопостачанням: як розповідали місцеві, із кранів часто текла коричнева бурда.

Зрозуміло, що за такої ситуації забудовнику потрібен "дах". Тож поява Гедульянова, обтяженого на той момент посадою голови райради, у цьому ЖК – невипадкова. Ці документи дають чудові підстави для НАЗК, ДБР і НАБУ нарешті зайнятися своїми безпосередніми обов’язками. Адже, схоже, в цій історії йдеться про хабар ціною двох квартир. Якщо ж довести хабар не вдасться, то власник ЖК і Гедульянов легко можуть піти по статті "шахрайство" - воно тут лежить абсолютно на поверхні… 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький