#

Перлина Сквирщини: що подивитися у ландшафтному парку Буки (ФОТО)

21.08.2019 05:00
Перлина Сквирщини: що подивитися у ландшафтному парку Буки (ФОТО)

Ще у 1996 році аграрний магнат Іван Суслов заснував у рідному селі Буки парк, який став туристичним центром Сквирського району. Чим приваблює це місце туристів, досліджувала «Моя Київщина»

Важко уявити, але раніше на місці сучасного парку було сміттєзвалище. Теперішній власник викупив землю за 20 тис. доларів. За допомогою Івана Суслова була розчищена річка, побудована невелика електростанція, реконструйована дамба, а на місці колишнього смітника розцвів парк.

З перших хвилин відвідування вражає те, що вхід абсолютно безкоштовний. Незважаючи на те, що облаштування такого ландшафтного проекту вимагало неабияких капіталовкладень (подейкують, що до фінансування даного проекту долучався екс-президент України Леонід Кучма) туристи витрачають тут кошти лише за бажанням, на екскурсію, або ж у місцевих ресторанах, які знаходяться безпосередньо на території парку.

Першими увагу гостей привертає легендарний фонтан, який привезли сюди з Майдану Незалежності, який за словами екскурсоводів майстри реконструювали протягом двох років.

Далі на пагорбі манить своєю величчю церковний комплекс, що складається з храму, каплиці та дзвіниці.  Центральний храм названий на честь Великомученика Євгенія, каплиця - Святого Олександра і Миколи, дзвіниця - Святого Данила. Святині носять імена родичів засновника парку, а точніше - їх святих покровителів. Зокрема, дзвіниця Святого Данила носить ім’я батька Леоніда Кучми, адже саме екс-президент колись допоміг врятувати хворого сина Суслових, діставши дорогі закордонні ліки.

Загалом концепція парку витримана у казковому стилі, вражає неймовірна кількість скульптур: на березі річки гріються на сонечку три жаби - символ достатку (туристи вірять, що дотик до них приносить удачу), а неподалік від них встановлено пам'ятник улюбленому письменникові Івана Суслова - Максиму Горькому.

Величається на території парку й садиба Суслових, яка також нагадує казковий замок. Багато відвідувачів часто цікавилися цією спорудою, от сім’я засновників і відкрила доступ всім бажаючим на приватну територію, але лише у вихідні.

Варто згадати про ще один неймовірно важливий проект сім’ї аграрного магната. Родина Суслових заснувала приватний Дитячий будинок Центр Розвитку Дитини "7" для дітей-сиріт, незмінним директором якого є дружина Івана Суслова Наталія Миколаївна. За багаторічну діяльність у будинку виросли та виховані декілька десятків дітей-сиріт, більшість з яких отримали вищу освіту та всіляко підтримуються родиною Суслових і у дорослому віці.

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook