#

Луганчани проти ковалівців: перша нічия і дебютний гол Селезньова

17.10.2020 23:17
Фото з матчу "Зоря" - "Колос"

У шостому турі Української Прем’єр-ліги ковалівський "Колос" у виїзному матчі зустрівся з луганською "Зорею" – командою, яка в цьому сезоні демонструє хорошу гру в українському чемпіонаті та бореться з іноземними клубами в Лізі Європи. "Моя Київщина" продовжує слідкувати за виступами команди зі столичного регіону, що збирає все більше вболівальників

Як відомо, луганська "Зоря" виступає не тільки в українському чемпіонаті, а й починає виступати в єврокубку, тому змушена розділяти сили. Між командами в турнірній таблиці розрив становить 5 очок, при цьому "Колос" займає третє місце, а бронзовий призер попереднього сезону – дев'яте.

До домашнього матчу з ковалівцями луганчани підійшли в хорошому настрої, адже зуміли вибороти нічию в матчі з лідером чемпіонату – київським "Динамо". Якщо говорити за "Колос", то гравці були в піднесеному настрої після матчу з "Маріуполем", адже зуміли отримати три очки. Варто додати, що чотири попередні зустрічі "Колоса" і "Зорі" завершувалися перемогою луганчан із сумарним рахунком 8:1, тому для ковалівців це принциповий суперник.

Перед матчем наставник "Зорі" Віктор Скрипник втратив двох ключових гравців – Іванісеня і Громов не могли допомогти своїй команді. Для "Колоса" навпаки було поповнення, адже після травми зумів відновитися капітан команди Віталій Гавриш.

Стартові склади команд:

"Зоря": Микита Шевченко, Денис Фаворов, Віталій Вернидуб, Абу Хана, Андрейс Циганікс, Ловро Цвек, Єгор Назарина, Владислав Кочергін, Владлен Юрченко, Владислав Кабаєв, Олександр Гладкий.

Запасні: Нікола Василь, Жуніор Рейс, Рутафі, Ігор Чайковський, Аллахяр, Дмитро Хомченовський, Сергій Гринь, Максим Луньов, Михайло Перович.

"Колос": Владислав Кучерук, Микита Кравченко, Віталій Гавриш, Максим Максименко, Олександр Чорноморець, Євген Задоя, Павло Оріховський, Євген Смирний, Олег Ільїн, Євген Морозко, Володимир Лисенко.

Запасні: Євген Кучеренко, Олексій Зозуля, Вадим Мілько, Андрій Богданов, Мамаду Данфі, Євген Селезньов, Денис Костишин, Євген Ісаєнко.

Арбітр: Анатолій Абдула (Харків). Стадіон: "Славутич-Арена".

Із перших хвилин ініціативу взяли на себе господарі поля, яким необхідно було набирати три очки. Уже на 2 хвилині гравець "Зорі" Юрченко справа увірвався в штрафний майданчик гостей, але пробив набагато вище воріт. Далі був не дуже вдалий кутовий від "Колоса", а вже на 6 хвилині Кочергін завдав сильного улар з-за меж штрафного майданчика і м'яч пролетів поруч із правою дев'яткою воротаря ковалівців.

Ще один хороший момент мав Цвек на 8 хвилині матчу, коли після подачі кутового з лівого флангу небезпечно пробивав головою, але не влучив у ворота. У відповідь "Колос" провів дві непогані атаки, але до небезпечних моментів справа не дійшла.

Згодом гра трохи вирівнялася і змістилася в центр поля, тому воротарі фактично залишалися без роботи. На 21 хвилині Задоя наважився пробити з дальньої відстані по воротах суперника, але неточно. Далі "Колос" близько 10 хвилин поспіль контролював м’яч, але не створював гостроти біля воріт суперника.

Жахливий момент стався на 28 хвилині, коли Фаворов ногою вдарив у голову Морозка. Гравець "Зорі" отримав заслужену жовту картку.  За декілька хвилин луганчани могли відкривати рахунок: Кочергін сильно пробив з-за меж штрафного майданчика і потрапив м'ячем у поперечину.

А далі вже футболісти "Колоса" могли виходити вперед: ковалівці перехопили м'яч у центрі поля, Морозко та Ільїн вдвох вибігли проти одного захисника "Зорі", але останній вирішив самостійно пробити по воротах Шевченка, який  відправив м'яч на кутовий.

Згодом "Зоря" заробила декілька стандартів поблизу воріт суперника, але реалізувати не вдалося. Натомість головний арбітр матчу нагородив жовтою карткою гравця луганської команди Абу Хана. На 44 хвилині гол у ворота ковалівців забиває Владислав Кочергін. Через слизьке після дощу поле несподівано впав Оріхівський і втратив м'яч. Футболісти "Зорі" швидко кинулися в контратаку і вивели на ударну позицію Кочергіна, який справа увірвався в штрафний майданчик і точно поцілив у ближній кут. На позитивній ноті для господарів поля завершився перший тайм.

Другий тайм розпочався із подвійної заміни в команді Костишина: замість Оріхівського і Лисенка на поле вийшли Богданов і Селезньов відповідно. Уже на 47 хвилині попередження отримав футболіст "Зорі" Юрченко.

Дуже небезпечно було біля воріт Кучерука на 49 хвилині. Після стрімкої атаки господарів поля м'яч потрапив у район воротарського майданчика, де Морозко несподівано пробив по своїх воротах, але голкіпер перевів м'яч на кутовий. "Зоря" продовжила атакувати великими силами і заробила декілька кутових поспіль. А згодом Кочергін несильно пробив по воротах суперника, але на місці був воротар "Колоса".

На 59 хвилині черговий "гірчичник" був показаний Цвеку – гравцю "Зорі".  А через хвилину на полі замість Морозка з’явився Костишин – третя заміна у ковалівців. Гра знову перейшла у центр поля, без гостроти біля воріт кожної з команд. На 67 хвилині гравці луганського клубу провели хорошу комбінаційну атаку, але Фаворов пробив неточно. За 5 хвилин останній попросив заміну, тому замість нього на поле вийшов Рутафі. Після цього відбулася ще одна заміна в "Зорі", на 74 хвилині замість Кабаєва на поле вийшов Гринь.

Реальний шанс відігратися футболісти "Колоса" отримали на 76 хвилині, коли Богданов зі штрафного закрутив м'яч під перекладину, але Шевченко зіграв надійно. За три хвилина ковалівці провели останню заміну: замість Смирного на поле вийшов Ісаєнко, який відразу ж міг відзначитися, але не вдало пробив по воротах.

Останні 10 хвилин матчу ковалівці перейняли ініціативу, але їм не вистачало завершального точного пасу, щоб вивести партнерів на ударну позицію. Декілька разів господарі поля могли подвоїти перевагу, але пробивали повз ворота. На 88 хвилині Богданов зі штрафного навісив м'яч у штрафний майданчик "Зорі", але ніхто не дістав. Арбітр компенсував 3 хвилини до основного часу другого тайму.

Ковалівці притиснули суперника до штрафного майданчика, подали два кутові поспіль, але без гостроти. На 90+2 хвилині в штрафному майданчику м’яч потрапив у руку Юрченку, тому арбітр показав другу жовту для гравця картку і показав на 11-метровий. Нападник "Колоса" пробив у правій від себе кут воріт без шансів для воротаря. На останній хвилині гості зрівняли рахунок і здобули перше очко в протистоянні з луганчанами.