#

"Вільне плавання" Маркушина: до чого призведуть політичні ігри поки що чинного мера Ірпеня

19.04.2024 10:13
"Вільне плавання" Маркушина: до чого призведуть політичні ігри поки що чинного мера Ірпеня
Олександр Маркушин

Ще 1 квітня, мер Ірпеня Олександр Маркушин на своїй сторінці у Facebook повідомив, що вийшов із партії "Нові Обличчя", від якої балотувався на посаду міського голови на місцевих виборах 2020 року. Маркушин оприлюднив відповідну заяву лідеру партії "Нові обличчя" Володимиру Карплюку. Чому владна верхівка Ірпеня побила горщики та чи залишиться Олександр Маркушин на посаді мера, читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

"Я, Маркушин Олександр Григорович, Ірпінський міський голова, офіційно повідомляю про вихід з політичної партії "Нові обличчя" у зв’язку з розбіжностями у баченні розвитку міста з головою партії", - оприлюднив на своїй сторінці у фейсбуці чинний мер Ірпеня Олександр Маркушин 1 квітня цього року.

Заява, яку написав Маркушин лідеру "Нових Облич", ексмеру Ірпеня Володимиру Карплюку, була б непоганим першоквітневим жартом. Утім, усе значно прозаїчніше. Як пояснив міський голова, у нього виникли розбіжності у баченні розвитку міста із головою партії. Але сваритися ні з ким чинний мер не має наміру, адже найважливіше зараз – "єднання всіх політичних сил навколо відбудови та допомога нашим мешканцям, родинам загиблих Героїв та Збройним Силам України".

"Друзі, у нас зараз може бути тільки одна війна – за існування нашої держави і одна партія – це партія Україна", - сказав Маркушин.

Нагадаємо, що політичну кар’єру Олександр Маркушин почав 2010 року. Тоді на місцевих виборах його обрали депутатом Ірпінської міської ради VI скликання від політичної партії "УДАР" по виборчому округу № 5. На місцевих виборах 2015 року Маркушин знову став депутатом Ірпінської міської ради VII скликання, але вже від політичної партії "Нові Обличчя". Надалі просуванням Маркушина на політичній арені Ірпеня займалася саме ця політсила. Кар’єра нинішнього мера стрімко пішла вгору: 2018 року він став першим заступником Ірпінського міського голови, а 2020 року сів у крісло мера Ірпеня. Із початку повномасштабного вторгнення, у лютому 2022 року, очолив Територіальну оборону Ірпеня й став знаменитістю фактично міжнародного масштабу. Фото і відео голови громади в однострої та з автоматом облетіли всі світові ЗМІ.

Через значну увагу до Ірпеня Маркушин вважає себе недоторканим і в разі балотування до Верховної Ради – бажаним у прохідній частині списку будь-якої партії. Ймовірно, "зловивши зірку", Маркушин вирішив стати самостійною політичною фігурою й тепер працює над створенням власного бренду, але чи успішно…  

Далі все відбувалося неочікувано для багатьох, але закономірно для будь-яких "розбіжностей у поглядах" між політиками – Маркушин та Карплюк почали ритися у брудній білизні.

Читайте також: Ірпінь: сьогодні у нас одна партія – Україна без зрадників та мародерів?

Взаємне поливання брудом один одного у соцмережах читали усі. Узагальнимо, основна теза Карплюка – необґрунтовано завищені заробітні плати обраним співробітникам з оточення мера та системна корупція у виконкомі, про яку команда політичної партії "Нові Обличчя" нібито довгий час не підозрювала. Натомість Маркушин намагається спростувати усі заяви про "корупцію", "розкрадання бюджету", "великі зарплати". Усе це, на думку чинного мера, ретельно спланована підготовка Карплюка до виборів.

"Друзі, Ірпінська громадо, ви все правильно зрозуміли – голова партії "Нові обличчя" хоче повернути собі крісло міського голови. Провокативні сітілайти, які почали з'являтися в Ірпені ще влітку, "жовті" сюжети, газетні випуски, політичний піар мого першого заступника, рекламні публікації депутатів, утворення так званого "молодіжного парламенту Ірпеня" тощо – для багатьох очевидно, що підготовка до виборів триває давно та планомірно", - написав Олександр Маркушин у Facebook.  

 Як бачимо, спроба Маркушина сепаруватися від бренду "Нових Облич" пройшла зовсім не так, як очікував чинний мер. Від нього відвернулася його команда: колишній в.о. мера Ірпеня Андрій Літвинов написав заяву з проханням звільнити його з посади радника Маркушина, де він працював з 2020 року до сьогодні; з посади радника звільнилася також Дарина Катькало, екскеруючий справами виконавчого комітету Ірпінської міської ради Дмитро Негреша звинуватив Маркушина в підробці документів.

Окрім цього, подейкували, що Маркушину оголосять недовіру та приберуть із посади мера, але поки цього не сталося. Зараз чинний мер активно працює над забезпеченням собі місця на майбутніх виборах у якійсь вигідній партії, але "зарплатний скандал" виявився занадто гучним, тож приймати у свої лави Маркушина ніхто поки не поспішає. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст