#

Медицина, освіта та соціальний захист: що зробила Баласинович за 5 років на Васильківщині

13.10.2020 15:19
Медицина, освіта та соціальний захист: що зробила Баласинович за 5 років на Васильківщині
Наталія Баласинович

«Моя Київщина» продовжує рубрику, де знайомить своїх читачів із кандидатами на посади депутатів та голів ОТГ області. Сьогодні говоримо про Васильківщину, район, який п’ять років поспіль очолює Наталія Баласинович.

Наразі голова районної ради прагне очолити громаду, аби продовжити перевтілення та завершити вже розпочаті проекти на Васильківщині. Тому варто зрозуміти, які суттєві зміни їй вдалося втілити у пристоличному регіоні  за свою каденцію.

Відповідно до звіту голови районної ради, одне з основних питань, якими особливо переймалась Васильківська районна рада протягом 5 років – медицина. Відповідно, в цьому напрямку була пророблена чимала робота.

Насамперед Центральна районна лікарня отримала новий корпус, де було зроблено ремонт, осучаснення та закупівлю нового медичного обладнання. Примітно, що нова ЦРЛ обслуговує не тільки жителів району, а й міста. Тут варто відзначити, що втілення цього проекту стало можливим при особистій підтримці Наталії Баласинович, виключно за кошти районного бюджету, без участі і фінансування Васильківської міської ради.

Неабияких змін зазнало і пологове відділення лікарні, яке відремонтували, осучаснили, встановили душові кабінки, ліжка-трансформери тощо. З’явився тут і сучасний кювез, який дає можливість рятувати новонароджених вагою від 500 грамів. До речі, подарував його лікарні місцевий меценат Андрій Засуха.

Окремої уваги варті оновлені сільські амбулаторії та ФАПи, зокрема будівництво трьох амбулаторій ЗПСМ новітнього європейського зразка, які обладнані за останнім словом техніки:  мають палати денного стаціонару з євроремонтом, сучасними меблями та технікою.

В окремих населених пунктах медики амбулаторій загальної практики сімейної медицини були забезпечені службовим житлом. Наразі у Васильківській райраді вже готовий проект, який передбачає виділення 10 кватир для молодих лікарів району. Говорячи про соціальну сферу слід відмітити, що завдяки Наталії Баласинович, у районі функціонує єдиний на Київщині «Центр протидії домашнього насильства» для допомоги жінкам та дітям, які страждають від домашнього насилля. Комунальний заклад Васильківської райради знаходиться в селі Кодаки та має все необхідне для проживання жінок із дітьми, яким надається психологічна та юридична допомога. Варто акцентувати, що для Наталії Баласинович питання домашнього насильства стало не тільки темою її життя, а й темою її кандидатської дисертації.

Оновлення та покращення умов в освітній галузі Васильківського району також було досить пріоритетним питанням. Головні здобутки полягають у оновленні учбового простору в Гребінківській гімназії, ЗОШ с.Барахти, с. Іванковичі,  реконструкції  Глевахівської ЗОШ,  НВК с. Пшеничне та ЗДО в с. Велика Солтанівка. Зокрема у Калинівській ЗОШ №2, Гребінківський НВК, НВК Ковалівська гімназія та Плесецька ЗОШ були облаштовані сучасні лінгафонні кабінети. За цей час у районі  було створено та відкрито нові навчальні заклади.  Серед них – інклюзивний ресурсний центр на базі Путрівського НВК, де на сучасному обладнанні з дітьми працюють дефектологи, психологи та інші фахівці.

Окрім цього, було розпочато будівництво соціального житла для дітей-сиріт та осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах. А в цілях підвищення енергоефективності постійно проводяться ремонти фасадів та утеплення стін закладів соціальної сфери.     

Наталія Баласинович  зробила чималий крок і у залученні інвестицій. За останні 5 років у Васильківському районі відбулось впровадження та реалізація успішних інвестиційних проектів, а саме будівництво вантажного митного комплексу в с. Здорівка, розширення логістичного центру «Калинівка», реконструкція з будівництвом нових будівель та споруд на території існуючого майнового комплексу в смт Калинівка, будівництво ресторану, готелю та траси для тюбінгу, будівництво льодової арени зі штучним покриттям «Світанок» в с Ковалівка, будівництво ТОВ «Завод м’якої упаковки» в с. Рославичі, будівництво комплексу (центру) офісно-складських приміщень ТОВ «Агротехсоюз» та інших.    

Галузь культури, інфраструктури та ЖКГ також не пасла задніх. У Васильківському районі було проведено капітальні ремонти мережі закладів культури, які  налічують понад 90 установ.  Зокрема проводився капітальний ремонт доріг, реконструкція каналізаційно-очисних споруд, ремонт водогонів, будівництво водозабору тощо.   Також відбулась реконструкція та модернізація зовнішнього вуличного освітлення низки населених пунктів

Окрема увага приділялася і спорту та спортивній інфраструктурі в цілому. Тут за приклад можна взяти районний спортивний комплекс в с. Калинівка, де на місці старої закинутої котельні було збудовано надсучасний спортивний комплекс з боксерським рингом, залами для єдиноборств, сучасними роздягальнями та душовими.  Тепер тут проходять обласні змагання з різних видів бойових мистецтв.

Загалом за каденцію Наталії Баласинович, як голови Васильківської райради було втілено багато ініціатив та програм розвитку району. Керується пані Баласинович основними трьома напрямками роботи – якісна медицина, освіта та соціальний захист – які вона активно розвиває на Васильківщині.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст