#

Медицина по-білоцерківськи або Як заради "схематозу" знищити ціле пологове відділення

03.11.2021 13:12
Медицина по-білоцерківськи або Як заради "схематозу" знищити ціле пологове відділення

Користуючись службовим становищем чиновники не рідко задовольняють чи то власні бізнес-інтереси чи інтереси наближених осіб. І часто-густо від цього страждають прості громадяни. Сьогодні мова піде про те, як завдяки умілим «господарникам» Білоцерківський район втратив пологово-гінекологічне відділення районної лікарні

Нещодавно в мережі з’явилася інформація про злочин, яку оприлюднив депутат Білоцерківської районної ради та новоспечений очільник управління комунальним майном БРР Володимир Бабенко. Приступивши до виконання службових обов’язків той з’ясував, що цілий поверх Білоцерківської районної лікарні, який слугував пологово-гінекологічним відділенням, в незаконний спосіб було передано в оренду приватному бізнесу строком на 25 років.

Відомо, що  відповідно до Договору оренди нерухомого майна №05-20 від 29 січня 2020 року відділом управління комунальним майном райради, а саме тодішнім начальником даного відділу Олександром Балановським з однієї сторони  КНП Білоцерківської райради «Білоцерківська центральна районна лікарня» в особі керівника Олександра Лопота було передано ТОВ «Сабон» в особі директора Віри Савчук приміщення п’ятого поверху Білоцерківської районної лікарні площею 351,6 м. кв. строком на 25 років. Втім, як з’ясувалось,  даний Договір оренди було укладено без відповідного розпорядження чи будь-яких погоджувальних документів з боку Білоцерківської райради.

Більш того, на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності та приватизації, де розглядалося питання про заключення договору оренди, той-таки Олександр Лопот, як представник балансоутримувача, був відсутній, відповідно погодження на укладання договору оренди не давав. Натомість протокол був підписаний одноосібно головою постійної комісії Олександром Балановським.  (До слова, наразі Олександр Балановський є депутатом Білоцерківської міської ради). Як зазначає Володимир Бабенко, незважаючи на явний конфлікт інтересів, це далеко не останнє одноосібне рішення Балановського відносно спільної комунальної власності Білоцерківського району.

Хочу звернути увагу, що у січні 2020 року поширювався COVID-19, але замість того, щоб готувати додаткові ліжко-місця, начальником відділу коммайна Олександром Балановським було прийнято, на мою думку, злочинне рішення про передачу в оренду цілого поверху лікарні.  Більше того, коли до нього письмово почало звертатися керівництво ТОВ "Сабон" з вимогою про звільнення від орендної плати, посилаючись на карантин, Олександр Балановський знову одноосібно приймає рішення на користь ТОВ. Тут знову ж таки відсутнє відповідне рішення Білоцерківської районної ради, - зазначив Володимир Бабенко.

Таким чином в приватні руки відійшло життєво важливе відділення, яке надавало якісну послугу жінкам усього Білоцерківського району. Вартий уваги той факт, що приблизно за рік до передачі в оренду 5 поверху районної лікарні Білоцерківською РДА, яку на той час очолював Юрій Савчук, було виділено понад 1 млн гривень на ремонт та комплектацію цього гінекологічного відділення.  Але, найцікавіше, що власницею ТОВ «Сабон», яке розташувалося в лікарні є матір екс-голови РДА Юрія Савчука, тобто вищезгадана Віра Савчук.

«Оскільки єдиним бенефіціаром ТОВ «Сабон» є Савчук Віра Григорівна, котра являється матір’ю на той час в.о. голови Білоцерківської РДА Юрія Савчука, він скористався службовим становищем в інтересах своєї родини, використавши для цього начальника відділу коммайна Олександра Балановського», - говорить Бабенко

І якщо питання законності даної оренди залишається відкритим, то сумніватися, що орендар є несумлінним, - не доводиться. Адже, за документально підтвердженою інформацією, станом на 30.09.21 заборгованість ТОВ «Сабон» разом із штрафними санкціями становить понад 62 тисячі гривень. Втім, це не заважає приватному закладу «вправно» господарювати. Як повідомляє Володимир Бабенко, на даний момент в орендованому приміщенні  власники ТОВ «Сабон» проводять ремонтні роботи та перепланування без відповідних дозволів і погоджень.

Заборгованість вони не платять і користуються тим, що районна лікарня, як ви знаєте, передана в Маловільшанську ОТГ, яка мовляв до них не звертається за стягненням боргу. Хоча, чесні підприємці завжди відповідають по своїм зобов’язанням. Так ось, ТОВ "Сабон", а саме Віра Савчук не є чесним підприємцем. Що ж до селищного голови Маловільшанської ОТГ Юрія Дробовича, то від нього ми очікуємо вжиття жорстких заходів по збереженню комунального майна і поверненні його громаді для надання якісних медичних послуг жителям Білоцерківського району, - говорить депутат Білоцерківської райради. 

Постає логічне запитання: що в результаті отримав Білоцерківський район від угоди, яка не тільки призвела до знищення цілого відділення, але й не дає змоги отримувати в казну кошти за оренду?

Наразі Білоцерківською окружною прокуратурою відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.364 КК України. Справа знаходиться на вивченні у слідчого Білоцерківського РУП Ігоря Ткача.

Враховуючи всі вищевикладені грубі порушення, я, як посадова особа місцевого самоврядування і депутат Білоцерківської районної ради звернувся до керівника Білоцерківської окружної прокуратури Михайла Римара з повідомленням про злочин, після чого було відкрито кримінальне провадження. З огляду на те, що Білоцерківська окружна прокуратура і Білоцерківське районне управління поліції нещодавно повернули в комунальну власність Київської області приміщення в Білій Церкві, а саме бувшого аптечного складу, думаю що вони повернуть  громаді і вищезгадане майно, - говорить Володимир Бабенко.

Чи варто й казати про доцільність угоди та ще й терміном на 25 років, яка відверто йде всупереч інтересам жіноцтва чимало району? А от про її законність ми ще обов’язково розповімо, коли завершиться слідство.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст