#

Мер Василькова Наталія Баласинович: Я можу тільки подякувати нашим містянам

26.03.2022 16:36
Мер Василькова Наталія Баласинович: Я можу тільки подякувати нашим містянам
Наталія Баласинович

«Моя Київщина» поспілкувалася з міською головою Василькова Наталією Баласинович про бойові дії, які відбувають поруч з містом, а також про гуманітарну ситуацію.

- Днями повідомлялося, що в районі Василькова внаслідок бойових дій постраждав потяг «Київ – Івано-Франківськ». Що Вам про це відомо?

- Так, в районі станції «Васильків-1», - це територія Калинівської громади. На мою думку, поїзд постраждав у той час, коли летіли ракети, і певно вікна знесло вибуховою хвилею. Але достовірної інформації ще немає, зокрема про артилерійські обстріли мені невідомо.

- Чи суттєво постраждала інфраструктура громади за місяць війни?

- Я плюс-мінус орієнтуюсь у тих кошторисах, які потрібно буде на відновлення тієї чи іншої зруйнованої будівлі. Фактично у нас зруйновано вщент 2 цивільні об’єкти. А по військових, як ви розумієте, не можу коментувати.

- Чи працює при громаді відповідний колл-центр та гуманітарний штаб?

- Так, звичайно, я особисто є куратором гуманітарного штабу. Сидять працівники міськради, ведуть повністю всі реєстри, надають допомогу. На територію нашої громади, на жаль, війна прийшла з перших днів, тому ми швидко організувались і все це вже налагоджено.

У нас працює колл-центр при міській раді майже з першого дня війни. Варто відзначити, що ми організували один телефонний колл-центр для тих хто хоче допомогти, інший для тих, кому потрібна допомога. Відповідно оператори обробляють заявки по різним напрямкам: продукти, медикаменти, підгузки, психологічна допомога, соціальний захист. Тобто мова йде про абсолютно різні потреби. Ведуться відповідні журнали, вся інформація фіксується і обробляється.

- В якому режимі нині працює Васильківська ЦРЛ?

- ЦРЛ працює в посиленому режимі, тому що, на жаль, всіх з нашої округи, в тому числі з двох територій колишнього Васильківського району привозять до нас, постійно оперують і цивільних, і військових.

- Яку пораду дасте мешканцям громади?

- Я б хотіла подякувати. У нас, чесно, всі такі організовані і такі молодці. Якщо кажу виходити копати – копають. Зокрема, коли вводимо комендантську годину, я вражена, наскільки всі організовані і самовіддані. Тому я можу тільки подякувати.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка