#

Мер Вишневого Ілля Діков: Єдиний шлях – це створення ОТГ

09.05.2019 10:57
Мер Вишневого Ілля Діков: Єдиний шлях – це створення ОТГ

На Раді ветеранів Вишневого мер Ілля Діков виступив із заявами щодо трьох найактуальніших проектів міста – 1-ї школи, садочка "Яблунька" та шляхопроводу через залізничні колії, який з’єднає північну та південну частини міста

Щодо Вишнівської ЗОШ №1

"Питання із добудовою школи стоїть сьогодні гостро. Я не хочу, щоби хтось спекулював з цього приводу, оскільки все, що залежить від виконавчого комітету міської ради, депутатів, було зроблено задля реалізації проекту. Нагадаю, що Вишневе – місто районного значення. Відповідно, освіта, медицина, культура, згідно законодавства, фінансується з державного бюджету. А використовувати державні кошти може тільки обласна адміністрація. Ми співпрацюємо, іноді я по кілька разів на тиждень їжджу до заступника голови ОДА на наради з приводу добудови школи.

Багато було зроблено в 2018-му, продовжуються роботи і зараз, хоча в підрядник в цьому році не отримав ще ні копійки. Ніхто не може сказати, коли виділять кошти, коли пройде сесія обласної ради. Взагалі, в області сьогодні немає плану соціально-економічного розвитку на рік. На зимовий період ми увімкнули опалення в школі, щоб не повідпадали тисячі квадратних метрів штукатурки, а з комунальним підприємством не розрахувалися досі. Незважаючи на все це, ми доведемо проект до кінця і відкриємо школу. Я роблю все для цього".

Щодо ДНЗ "Яблунька"

"Найближчим часом Кабмін має прийняти рішення, щодо продовження фінансування будівництва. Об’єкт великий, він передбачає добудову та реконструкцію старого закладу. В уряді нас почули, обіцяють, що комісія внесе "Яблуньку" в перелік об’єктів, на які передбачено фінансування в цьому році. Сподіваємося на позитивне рішення. В іншому випадку, доведеться акумулювати всі кошти, які є в наявності і самим завершувати будівництво. А на це потрібно ще 30-35 мільйонів. Якщо так, то доведеться обмежувати інші статті видатків, економити на всьому, але все ж таки добудувати "Яблуньку".

Щодо шляхопроводу

"Його вартість – приблизно 280 мільйонів гривень. Тут нам ніхто навіть не обіцяє допомоги. Вважається, що це об’єкт інфраструктури міста і будувати його потрібно за рахунок міського бюджету. Тому, єдиний шлях вирішення цих питань, - це об’єднання територіальних громад. Відповідну процедуру ми почали десь приблизно пів року тому з селом Крюківщина. І її продовжуємо. Іншого варіанту я не бачу. Зараз робимо все для того, щоб пришвидшити об’єднання. Щоб найближчим часом провести і місцеві вибори у 2019 році, не чекаючи 2020 року. Сьогодні 30% районного бюджету формує місто Вишневе. При ОТГ кошти зможемо використати на наші потреби. Так, ми фінансуватимемо тепер медицину, освіту, культуру, але у нас залишаться кошти на будівництво важливих соціальних об’єктів. Потрібно розуміти, у територіальної громади збільшяться надходження і, відповідно, ми самі зможемо запроектувати і профінансувати будівництво соціальних об’єктів тощо". 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: