#

Очільник Узинської ОТГ Віталій Гринчук: Ми об’єднались навколо ідеї розвитку громади

18.10.2021 08:27
Очільник Узинської ОТГ Віталій Гринчук: Ми об’єднались навколо ідеї розвитку громади
Віталій Гринчук

Наприкінці 2017 року було створено Узинську територіальну громаду. На той час громада складалась з 8 сільських рад та міста Узин. У 2020 році Узинської ОТГ приєдналось ще три села: Острійки, Макієвка і  Розаліївка.  Очільником цієї громади другий термін поспіль  обрано Віталія Гринчука. "Моя Київщина" поспілкувалась з Віталієм Гринчуком, аби дізнатись, що зроблено за рік після виборів.

- Віталію Юрійовичу, що вдалось зробити за цей рік?

- Основне завдання - це наповнення  бюджету, звичайно, ми не можемо конкурувати з Білою Церквою, але спостерігається досить позитивна динаміка. Наприклад, в перший рік після створення  ОТГ, надходження становили  52 млн. грн. на рік. Цей рік плануємо завершити з надходженнями - 1 млн.грн. І це не лише через доєднання нових населених пунктів.  Встановлено адекватні ставки податків, ведеться робота  по інвентаризації земельних ресурсів, виявленню самозахватів, земель які обробляються, але за них не сплачуються податки. Гостро стоїть питання по надходженням від ПДФО, зараз 60% цього податку залишається  на місцевому рівні, але громади разом з доходом від ПДФО отримали і нові видатки у вигляді фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, культури та спорту тощо. Тому зараз важливим завданням для нас  є повноцінне фінансування цих галузей.

- Наскільки життєдіяльною є Узинська міська рада, чи знаходите компроміси?

- Звичайно, як і у  будь якому колективі, є різні погляди на вирішення того чи іншого питання, є дискусії, але це робочий процес.  Я вдячний кожному депутату - є співпраця, є порозуміння, ми  об’єднались навколо ідеї розвитку громади і рухаємось разом.

- Які напрямки у розвитку громади пробуксовують?   

- Дійсно у нас є проблеми, які потребують якнайшвидшого  вирішення. Зокрема, в спадок нам дісталися очисні споруди, а якщо точно сказати лише одна назва від цих споруд. Ми  вклали кошти в розробку  проєктно-кошторисної документації. Вартість реалізації цього проєкту складає близько 80 млн.грн. Самотужки громаді такий проєкт реалізувати не під силу, тому сподіваємось, що в наступному році за рахунок  ДФРРу  та обласного бюджету  зможемо розпочати реконструкцію.  За наявності коштів, проєкт реалізується за 1-1.5 роки. Його реалізація вирішить проблему забруднення водних ресурсів стічними водами, а також надасть можливість  розгорнути кілька інвестиційних проектів у галузі харчової промисловості, зокрема переробки молока. Також, для реалізації цих проєктів  потрібно відновити ще три водонапірних свердловини. Над цим ми теж зараз активно працюємо.

- Чи реалізовуються якісь проєкти Великого Будівництва у громаді?

- Ми звертались в Міністерство розвитку громад  з приводу очисних споруд, а також щодо реконструкції будівель з метою створення центру дозвілля і позашкілля, але, на жаль, цього року нас не включено в Програму « Великого будівництва.» Проте в минулі роки нам вдавалось за підтримки депутата Верховної ради попереднього скликання Віталія Гудзенка та обласної ради залучити кошти на реконструкцію доріг комунальної власності.

- Не можу не запитати, а чи співпрацюєте  з чинним депутатом Верховної ради Валерієм Колюхом? 

- Звісно, ми спілкувались і надавали свої пропозицій. Громада  отримала кошти на придбання комп’ютерного обладнання для закладів освіти, але ми сподіваємось на більш плідну співпрацю. Адже, якщо проаналізувати фінансування  в  попередні роки, то за каденції Віталія Гудзенка  на соціально економічний    розвиток регіону  виділялось від 15 до 18 млн.грн. щорічно! Наразі це 300-400 тис. на рік. Тож, звичайно, хочеться  співпрацювати більше.                                                         

- Яка в цілому ситуація в медицині? Чи готові медичні заклади до погіршення ситуації з ковід-інфекцією? 

-Узинська лікарні не обслуговує хворих на ковід. Щодо первинної ланки, історично так склалось, що первинна ланка була в  районному підпорядкуванні, потім рішенням районної ради її перепідпорядковано Маловільшанській ОТГ. Це вплинуло на якість  надання послуг населенню, адже в процесі реформування питання функціонування ФАПів взагалі випало з поля зору. Коштів, що виділяться НСЗ не вистачає ні на енергоносії, не на медикаменти. Я особисто, вважаю це недопрацюванням медичної реформи. Тому  рішенням сесії ми створили свою первинну ланку, зараз ведеться робота по отриманню ліцензії, наступним кроком буде переукладення декларацій. І вже найближчим часом НСЗ направлятиме кошти на первинну ланку ЦМСД, засновником якої є Узинька міська рада. Також, дане рішення дозволить запланувати в бюджеті видатки на підтримку первинної ланки медицини ОТГ- це енергоносії, обладнання, медикаменти.                                                                         

- Яку оцінку можете дати роботі місцевої поліції та скільки вже налічується поліцейських станцій?

- Я завжди казав і кажу, що  реформа поліції рухається в правильному напрямку. Це можна побачити на прикладі нашої громади.  В Узині працює  відділок поліції, крім того в громаді створено дві поліцейські станції. Створення першої станції було участю у експерементальному  проєкті. Громада  виділила  кошти на капітальний ремонт приміщення, меблі, оргтехніку, автомобіль. Побачивши позитивний  результат було створено другу станцію в с. Макіївка, там зараз працюють двоє поліцейських. Згідно з програмою, Нацполіцією на станцію виділено 2 автомобілі. Зараз можна впевнено сказати, що за  час роботи станцій, ситуація з правопорядком в регіоні значно поліпшилась.

- Яка наразі ситуація із сумнозвісним спиртоцехом?

- Питання  сморіду,  а також використання значних обсягів води з річки Узинки вже два роки як вирішено. Аби вирішити ці проблеми, інвестори витратили на нове технологічне обладнання близько 6 млн. євро.                                           

- Не можемо не запитати вас про конфлікт та сутичку із секретарем Білоцерківської міської ради Дмитром Киришуном. Наскільки відомо, від вас була заява до поліції про нанесення тілесного ушкодження? Чи можете прокоментувати цю подію, і чи якось змінились відтоді ваші стосунки? 

- На те є правоохоронні органи, є інші структури, які розглядають це,  і я не хотів би коментувати дану ситуацію.

- Не так давно в Узинській громаді відбулась презентація спортивної локації "Активні парки". Розкажіть коротко про програму і її реалізацію?

- Дійсно, в центральному парку міста  облаштовано  таку лакацію на виконання Програми Президента, але облаштовували ми цей простір за рахунок коштів  бюджету громади. Також дякуємо начальнику департаменту спорту КОДА, який активно включався і допомагав в реалізації цього проєкту. Ця локація була дуже добре сприйнята містянами, особливо молоддю.

- Які проєкти плануєте реалізувати найближчим часом?

- У нас є дуже багато амбітних планів. Зокрема, значну роботу вже проведено, щодо формування комунальної власності. Завдяки розумінню і підтримці КОДА, нарешті Будинок офіцерів - Центральний будинок культури перейшов з власності Міноборони у комунальну власність Узинської громади. Завершується  розробка  проект з його реконструкції. Тут планується облаштувати спортивні зали з боротьби та боксу. Поліпшити умови для навчання в школі мистецтв, яка вже зараз працює в будинку культури і всі дітки навчаються в ній безплатно. Наше завдання зробити  будинок культури сучасним центром  культури, дозвілля і спорту.

Також, як я вже казав раніше,  що одним з пріоритетних завдань влади є  реконструкція очисних спору, каналізаційної мережі, а також реконструкція опорного освітнього закладу школа,№1. Цей проект досить амбітний, він передбачає  впровадження енергозберігаючих технологій і вартує 23 млн.грн. Планується також продовжити капітальні ремонти доріг в населених пунктах громади. Отже планів і напрацювань дуже багато і я впевнений, що нам вдасться їх реалізувати.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка