#

Ми робимо все, аби доставити гуманітарну допомогу в постраждалі райони Київщини, – Алла Шкуро

02.03.2022 18:25
Ми робимо все, аби доставити гуманітарну допомогу в постраждалі райони Київщини, – Алла Шкуро
Алла Шкуро

- Ви координуєте волонтерську та гуманітарну допомогу на КиївщиніЯкі населені пункти найбільше її потребують?

- Це ті регіони, де тривали і продовжують точитись запеклі бої, де розбита інфраструктура  Буча, Бородянка, Гостомель, Васильків, Ірпінь, Димер, Іванків. Коли спостерігається, хоч якесь затишшя, ми доставляємо туди продукти, ліки, теплий одяг. Трошки важко логістично дістатись до Іванкова, але ми над цим працюємо.

 У Димер, всупереч всім законам і конвенціям, окупанти не дають можливості передати гуманітарну допомогу. 

- Чи є гуманітарний коридор, щоб жінки з дітьми, літні люди могли виїхати із зони активних боїв?

- Я не можу вичерпно дати відповідь на це питання, воно більше стосується адміністрації. Але, скоріш за все, ні. На жаль, російські загарбники не дають людям такої можливості. Я хочу щиро подякувати нашим людям, особливо в селах. Вини швидко збирають продукти, діляться всім, що мають. Передають до сільських рад, штабів. А ми вже потім координуємо, що кому найбільш потрібно. Обухівський район, Білоцерківський  великі молодці, а Біла Церква – передає багато хліба.

- Щодо специфічних препаратів, наприклад інсуліну та інших. Чи можна їх доправити?

- На жаль, ці препарати зараз можна отримати тільки через місцеві  медичні установи. Зараз ми формуємо посилки із замінниками, більш простими ліками. Але це питання відпрацьовується. Ми домовляємося з нашими західними партнерами, до нас вже їдуть вантажі з Польщі, Іспанії та Португалії. Ми аналізуємо потреби по всій Київщині. І надалі працюємо над тим аби вантаж доставити. 

Нам збирають допомогу західні регіони (Чернівці, Львів та інші). До того ж, у кожної ОТГ є міста-побратими в європейських країнах. Вони теж зараз формують гуманітарні вантажі. Питання лише в логістиці. Зараз вся Україна об’єдналась, як ніколи. Волонтери залишили всі свої буденні справи та цілодобово займаються збором продуктів, теплих речей. Коли ми згуртовані – ми сильні. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Варя Дороган
журналістка
Теги: