#

"Ми вистояли і успішно відбиваємо атаки ворога": Президент звернувся до українців у третій день війни

26.02.2022 13:26
"Ми вистояли і успішно відбиваємо атаки ворога": Президент звернувся до українців у третій день війни
Володимир Зеленський

Президент України сьогодні звернувся до українців із хорошою новиною про те, що наші війська вистояли та продовжують успішно відбивати атаки окупантів. Наразі бої все ще тривають.

Глава держави розповів:

Бої тривають. У багатьох містах та районах нашої держави. Але ми знаємо, що ми захищаємо, – країну, землю, майбутнє дітей. Київ і ключові міста навколо столиці контролює саме наша армія. Окупанти хотіли заблокувати центр нашої держави і поставити тут своїх маріонеток, як у Донецьку. Ми зламали їхній задум. Вони не отримали жодної переваги над нами.

Президент наголосив, що цієї ночі тривала справжня битва за Київ. Ворог застосував проти наших захисників усе: ракети, винищувачі, безпілотники, артилерію, бронетехніку, диверсантів та десант. Зеленський констатував:

Окупанти б’ють по житлових кварталах, у тому числі, із реактивної артилерії. Намагаються зруйнувати енергетичні об’єкти. У них дуже підла тактика.

Президент заявив, що зруйновані ракетами та артилерією житлові будинки – це остаточний аргумент для світу, щоб разом із нами зупинити окупаційне нашестя.

Зеленський сказав, що народ вже заслужив і має право отримати членство у Європейському Союзі. За його словами, це буде ключовим свідченням підтримки нашої країни. Президент продовжив:

Настав вирішальний момент раз і назавжди закрити багаторічну стратегічну дискусію та ухвалити рішення про членство України в Європейському Союзі. Обговорив це сьогодні  з Шарлем Мішелем, Урсулою фон дер Ляєн, Еммануелем Макроном.

Глава держави повідомив, що антивоєнна коаліція діє – в Україну йде оборонна зброя та обладнання:

Вже маємо майже повну підтримку країн ЄС щодо відключення Росії від SWIFTу. Сподіваюся, що Німеччині та Угорщині вистачить мужності підтримати це рішення. Нам вистачає мужності боронити свою Батьківщину, боронити Європу.

Володимир Зеленський сказав, що у кожному українському місті окупанти отримують жорстку відсіч:

Умань, Одеса, Херсон, Миколаїв, Донбас, Харків, Суми, Чернігів, Київ – всюди, де ворог вбиває наших людей, Збройні Сили України роблять усе, щоб зупинити й знищити окупантів. Львів та інші міста Західної та Центральної України, які піддаються атакам з повітря, тримаються стійко. Молодці!

Також, Президент закликав зупиняти і знищувати окупантів усіх, хто може це робити. Всіх, хто може повернутися в Україну, він закликав повертатися, щоб захистити свою Батьківщину.

Далі Зеленський повідомив про рішення нагородити посмертно званням Героя України Скакуна Віталія, сапера 35-ї окремої бригади морської піхоти, який вчора ціною власного життя підірвав міст.

Володимир Зеленський звернувся до росіян:

А теперь я хочу, чтобы меня услышали в России абсолютно все. Тысячи жертв. Сотни пленных, которые просто не могут понять, ради чего их отправили в Украину. Отправили умирать. Чем быстрее вы скажете своей власти, что войну нужно немедленно остановить, тем больше ваших людей останутся живыми.

Президент продовжив:

Мы видим, что действительно есть выступления ваших граждан против войны. Мы знаем, что многие в России сейчас просто шокированы подлостью и жестокостью власти. Это очень правильная реакция. Я благодарю вас за эту реакцию. Спасибо Леониду Парфенову, Дмитрию Муратову, Юрию Дудю, Лии Ахеджаковой, Валерию Меладзе и тысячам, тысячам других россиян, чья совесть звучит громко. Просто остановите тех, кто лжет вам, лжет нам, лжет всему миру. Нужно закончить эту войну. Мы можем жить в мире – в мире глобальном, в мире человеческом.

Глава держави завершив своє звернення:

Наші військові, нацгвардійці, нацпол, тероборона, прикордонники, спецслужбовці, громадяни – тримайтеся! Всіх переможемо. Слава Україні!
Читати "Моя Київщина" у Facebook
Володимир Зеленський
Президент України